Коя платформа да избера и колко ще струва ?

OSH

Well-Known Member
Здравейте !
Ще опиша какъв ще бъде сайта, а въпроса е коя платформа да избера ?
Сайта ще е за научни статии и ще са доста, ще има форум и ще има онлайн магазин с максимум 1000 продукта. Статии ще се публикуват всеки ден минимум по 2-3. С времето ще станат доста.
Като се знае, че ще има много статии, а и форум с много теми и онлайн магазин коя платформа ще е най-добре да избера ?
Аз мислех за wordpress+woocomerce дали ще е удачно ? Притеснява ме само това, че с многото статии и форума+магазина дали на wordpress няма да стане бавен сайта ?
Също някой, ако може да каже ориентировъчна цена, ако си закупя темата после само да се настрои. Защото нали като сложиш темата и няма менюта, няма форум, няма поле за регистрация, няма нищо. Няма да се въвеждат статиите, а например само да се направят страниците и структурата на сайта и да се въведе от всичко по 1 за пример. Например само 1 статия, а аз следващите сам ще ги въвеждам. Колко ще струва това нещо, ако аз сам си купя темата ? Без SEO и без кой знае какви функционалности, а само да е настроен сайта, форума и статиите, регистрация, вход с фейсбук и т.н. Ако някой може да ми каже ориентировъчна цена. Както и коя платформа е подходяща ?
 
Като се знае, че ще има много статии, а и форум с много теми и онлайн магазин коя платформа ще е най-добре да избера ?
Wordpress ще ти свърши работа за начало.

Аз мислех за wordpress+woocomerce дали ще е удачно ? Притеснява ме само това, че с многото статии и форума+магазина дали на wordpress няма да стане бавен сайта ?
Удачно е в случая. Има начини да стане бърз един сайт на Wordpress ако е бавен.

Очевидно много те притеснява цената.
Нещата които си описал не са евтини за изработка.
Отделно трудно ще намериш дизайн, който хем да има форум хем магазин хем статии.
Не знам дали има такава готова тема за wordpress или друга платформа, не съм виждал.

Предполагам че зад визията ти стои идея и си я изказал в крайния й вариант.
Не е грешно това, но няма смисъл да се стартира огромен сайт със всичките му функции отначало, или по-лошо, да се планира бюджет за огромен сайт без да се знае дали има смисъл от функциите му.

Най-добре е да се направи една консултация първо, да се изчисти идеята и след това да се мисли колко ще струва и дали има по-добър начин да си похарчиш парите.

Бъди сигурен че така написано, никой няма да може да ти даде цена, било то и ориентировъчна.
 
Форум не ти трябва, използва се само за спамилка. Особено за чисто нов форум. Огледай се и виж колко са използваните форуми в България. Ако някой има въпроси директно под статия може да си коментира, или ако е за даден продукт - сложи си чат или форма за запитване. Ако някой има отзив за продукт - wc си има такава опция.
 
Форум не ти трябва, използва се само за спамилка. Особено за чисто нов форум. Огледай се и виж колко са използваните форуми в България. Ако някой има въпроси директно под статия може да си коментира, или ако е за даден продукт - сложи си чат или форма за запитване. Ако някой има отзив за продукт - wc си има такава опция.
Форума няма да е свързан с продуктите или статиите. Там хората могат да си коментират техните си неща. Давам пример - продавам кучешки аксесоари, но форума е хората да си пишат с какво ги хранят, как ги обучават, място за разходки, добри ветеринари и т.н
Просто давам пример иначе въобще няма нищо общо.
 
Wordpress ще ти свърши работа за начало.


Удачно е в случая. Има начини да стане бърз един сайт на Wordpress ако е бавен.

Очевидно много те притеснява цената.
Нещата които си описал не са евтини за изработка.
Отделно трудно ще намериш дизайн, който хем да има форум хем магазин хем статии.
Не знам дали има такава готова тема за wordpress или друга платформа, не съм виждал.

Предполагам че зад визията ти стои идея и си я изказал в крайния й вариант.
Не е грешно това, но няма смисъл да се стартира огромен сайт със всичките му функции отначало, или по-лошо, да се планира бюджет за огромен сайт без да се знае дали има смисъл от функциите му.

Най-добре е да се направи една консултация първо, да се изчисти идеята и след това да се мисли колко ще струва и дали има по-добър начин да си похарчиш парите.

Бъди сигурен че така написано, никой няма да може да ти даде цена, било то и ориентировъчна.
Ами попринцип има за статии и форум, може и така да започна, а на доста по-късен етап да сложа и магазина. Просто съм го споменал по-рано, за да се прецени още в началото платформата.
Иначе за сега ще е само статии+форум, а такива теми има доста.
Ако купя една тема за статии+форум, а трябва някой само да я настрои, така че после само да въвеждам вече статиите в такъв случай колко горе-долу ще струва. Тоет менюта, регистрация, форум - всичко да е настроено, а аз само да въвеждам статиите. Без кой знае какви функционалности - трябва ми само сайта да е готов - да може човек да се регистрира, да пише във форума, да мога да качвам статии
Така сега някой може ли даде ориентировъчна цена (без темата, която аз ще си купя) ?
 
Ами попринцип има за статии и форум, може и така да започна, а на доста по-късен етап да сложа и магазина. Просто съм го споменал по-рано, за да се прецени още в началото платформата.
Иначе за сега ще е само статии+форум, а такива теми има доста.
Ако купя една тема за статии+форум, а трябва някой само да я настрои, така че после само да въвеждам вече статиите в такъв случай колко горе-долу ще струва. Тоет менюта, регистрация, форум - всичко да е настроено, а аз само да въвеждам статиите. Без кой знае какви функционалности - трябва ми само сайта да е готов - да може човек да се регистрира, да пише във форума, да мога да качвам статии
Така сега някой може ли даде ориентировъчна цена (без темата, която аз ще си купя) ?
Без разговор първо едва ли ще ти дадат цена.
Така както го описваш на мен ми звучи към 1500-2000 лева средна цена.
Най-вероятно ще имаш оферти около 800-1000 и няколко за 3000 - 4000, това ми е предположението.

Мисълта ми е следната, цената се формира от спецификата на функциите.
Без това ще получиш оферти в диапазона 800 до 4000 сигурно.
 
  • Like
Реакции: OSH

Горе