Крадено съдържание

C.Cenov

Well-Known Member
Здравейте,
днес като проверявах някакъв сърч свързан със сайта ми попаднах на сайт, който е копирал 1 към 1 съдържанието ми. Имам в предвид десетки статии даже стилизирането на статията, снимките и т.н, абе всичко 1 към 1, но е сложил линк към моя сайт като източник най-отдолу.

Сега, ясно е, че моите статии не са абсолютно уникални и са превеждани или съм комбинирал няколко и т.н. Написал съм, че може да се копират най-отдолу в сайта с линк към източника, но все пак съм се надявал, че няма да ги копира някой 1 към 1 без да дава някаква допълнителна стойност.

За сега моите статии излизат по-напред в сърча, но при определени думи съм сигурен, че и той ще хваща моя трафик с моя труд.

Какво е най-удачно да се направи според вас?
 
Пиши им на лични да не правят такива работи.
 
Не виждам какъв е проблема, самият ти си посочил че може да те копират срещу линк, пък сега ревеш?
Като некоя недоклатена ревеш, дето не знае какво иска
Твърде добре знаеш как реве недоклатената, от жена си или майка си сиг :Д
 
Просто добави под всеки пост че си променил Terms of Service и от днешна дата всички копиращи са долни крадци, мушмороци и селски пишлемета!

ПП: Може да вкараш в постовете и скрит джаваскрипт, който при активиране на другия сайт да вади на юзърите дебел модален попъп "Не чети сайта на тая шушумига, а отиди на оригинала: хттп://...."
 
Просто добави под всеки пост че си променил Terms of Service и от днешна дата всички копиращи са долни крадци, мушмороци и селски пишлемета!

ПП: Може да вкараш в постовете и скрит джаваскрипт, който при активиране на другия сайт да вади на юзърите дебел модален попъп "Не чети сайта на тая шушумига, а отиди на оригинала: хттп://...."
То така или иначе, целият му сайт е копи пейст, дори домейна копира друг голям български сайт и най-вероятно няма да прокопса. Въпроса ми беше, дали според вас има смисъл да правя нещо, а не да обсъждаме кой прав, кой крив.. вие си го обсъждайте де.. и теб мога да игнорирам също.

Както казах, няма проблем да копира, ако добавя стойност към моето съдържание, но в случая, той копира от до и не виждам полза за него или мен :), освен, че получавам линк от дублираното съдържание, което не знам колко ме грее. За това питах за съвет, ако някой тук е имал такъв казус.
 
Нямаше ли някакъв плъгин или аддон, при който копираното съдържание излиза с маймунджлъци вместо букви? Даже мисля, че 24 часа ползват такъв за сайта си.

Иначе ние сме имали такива случаи, обикновено се извиняват и махат статиите, но при нас става дума за 1-2-3 статии, примерно.
 
Нямаше ли някакъв плъгин или аддон, при който копираното съдържание излиза с маймунджлъци вместо букви? Даже мисля, че 24 часа ползват такъв за сайта си.

Иначе ние сме имали такива случаи, обикновено се извиняват и махат статиите, но при нас става дума за 1-2-3 статии, примерно.
Сещаш ли се за името на плъгина?
 
На теория, а и на практика, може да излезе над теб в резултатите.
Чувал съм за такива случаи.
Може и по-лоши работи да ти направи.

Просто трябва да е малко по-находчив и амбициозен.

А и не само тия над теб в СЕРПа са ти конкуренция.

Файдата от тоя линк е съмнителна - предполагам не носи повече ползи от линковете във футъра, което от години за Гугъл са спамлинкове. Някой и друг юзър ще кликне на него и дотам.
 
Файдата от тоя линк е съмнителна - предполагам не носи повече ползи от линковете във футъра, което от години за Гугъл са спамлинкове. Някой и друг юзър ще кликне на него и дотам.
И ще види на практика същи сайт :D
 
Да, това е проблема, че гугъл явно му е все тая, че съдържанието е гепано. Имаше плъгин, който при копиране на текста го прави на различни езици. Това би го затруднило, някой сеща ли се, как се казваше?
 
Генералното решение е само 1 - 100% уникално съдържание. Най-добре - писано по поръчка от копирайтър (Ама - копирайтър). Само че изисква повече... Да го кажем, ресурси.

И тогава, щом някои реши да краде съдържанието Ви, а Вие не сте съгласни... Има едни чудни адвокати по темата. Виждал съм как се усмихва един такъв, при казус за нерегламентирана употреба на авторско съдържание. И как потрива ръце...

Успех в борбата с краденото съдържание.
 
Генералното решение е само 1 - 100% уникално съдържание. Най-добре - писано по поръчка от копирайтър (Ама - копирайтър). Само че изисква повече... Да го кажем, ресурси.

И тогава, щом някои реши да краде съдържанието Ви, а Вие не сте съгласни... Има едни чудни адвокати по темата. Виждал съм как се усмихва един такъв, при казус за нерегламентирана употреба на авторско съдържание. И как потрива ръце...

Успех в борбата с краденото съдържание.
Колега схванах идеята, но нещо не ми е ясно.
Да речем си имам блог-че за фантазии. Всяка неделя си драскам и публикувам едни такива в стил "Алиса в страната на чудесата", ей така за удоволствие и ако му се чете на някой. Да речем, че е 100% уникалност, защото е плод на моята фантазия. Имам страхотна история със шушон на приключение с консерва от пастет на планетата на двуглавия еднорог като пример (100% уникалност).

Един ден си ровя по нета и виждам същата статия (барабар със шушона) "залепена" на друг блог.
Този адвокат, дето се усмихва под мустак на казуса какво може да направи по въпроса? Не трябва ли да има изкарани разните му там документации за "интелектуално право", за да се захване за нещо? Защото иначе почти всеки може да съди всеки. Питам така от любопитство, виждам че си запознат с нещата.
Отделно автора на темата е посочил, че е дал съгласие, както и че в копираните текстове е посочен източника, но хайде да не добавяме тези подробности в хипотетичната ситуация.
 
Колега схванах идеята, но нещо не ми е ясно.
Да речем си имам блог-че за фантазии. Всяка неделя си драскам и публикувам едни такива в стил "Алиса в страната на чудесата", ей така за удоволствие и ако му се чете на някой. Да речем, че е 100% уникалност, защото е плод на моята фантазия. Имам страхотна история със шушон на приключение с консерва от пастет на планетата на двуглавия еднорог като пример (100% уникалност).

Един ден си ровя по нета и виждам същата статия (барабар със шушона) "залепена" на друг блог.
Този адвокат, дето се усмихва под мустак на казуса какво може да направи по въпроса? Не трябва ли да има изкарани разните му там документации за "интелектуално право", за да се захване за нещо? Защото иначе почти всеки може да съди всеки. Питам така от любопитство, виждам че си запознат с нещата.
Отделно автора на темата е посочил, че е дал съгласие, както и че в копираните текстове е посочен източника, но хайде да не добавяме тези подробности в хипотетичната ситуация.

Здравейте, M.I.6,

Благодаря за интереса, и за питането.

Без да влизам в обувките на адвоката (че пак ще го усмихна накриво), мога да споделя наученото по темата:
1. Авторството възниква в момента на публикуването онлайн.
2. Щом е онлайн, има си начини да се удостовери кой и кога е публикувал нещо за пръв път.
3. Щом автора (публикувал първи), се почувства с нарушени (по Закона за авторското право и сродните му права), права - търси адвоката и му споделя.
4. После е работа на адвоката...

Оставам на разположение - за по темата, и по принцип.
 
Пиши ми. Намери ги. Лесно е. Сигурно минават и четат тук. Ако не, намекни им, че може да ги "похвали" за деянията им по форуми и групи. ;)
 
Пиши ми. Намери ги. Лесно е. Сигурно минават и четат тук. Ако не, намекни им, че може да ги "похвали" за деянията им по форуми и групи. ;)
Проблема при мен е решен, писах им и свалиха всичко, без да има никакъв проблем. Нямаше как да ми помогне плъгин, поне аз така си мисля, защото инфото го взимаше някакъв скрапер бот, не стваше ръчно.
Благодаря на всички и дано темата помогне и на други ;)
 

Горе