Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
Сега едва започвам да разучавам платформата и се чудя дали ще има някакъв проблем да си направя инсталация в настоящ сайт по този начин moisajt.com/probenWPinstall примерно и там да правя настройки и привю на новите WP проекти. Или друг е начина? Как правите вие, старите WP- DOGS ? :wink:
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

xampp и си ти
може и събдомейн или папка
може да земеш и едно инфо за хвърляне и да си пробваш на него на воля
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Само като си го качиш тестовия сайт да речем на събдомейна, си го заключи Г да не ти го обхожда.
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Благодаря за бързите отговори! :)
Ще му шибна една папка , само да видим как да я заключа от бай ГОГО! Че нещо и без туй последният ъпдейт ми катурна позициите на по-стария сайт доста...
Ха , наздраве! :beer:
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Settings >> Reading >> слагаш отметка на Discourage search engines from indexing this site, но за по-сигурно (а и е бързо решение) можеш да сложиш 1 плъгин за Comming soon / Maintenance.
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Инсталацията на вордпрес да я правя с Fantastiko de lux и да създам нова база данни или как?Качвам го на сайт който няма инсталиран вордпрес всъщност.. Нали не е проблем?
Сайта от подписа ми и създадох папка wpTest, качих разархивирана папка на последната версия на платформата и после?? Благодаря предварително! :)
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Инсталацията на вордпрес да я правя с Fantastiko de lux и да създам нова база данни или как?Качвам го на сайт който няма инсталиран вордпрес всъщност.. Нали не е проблем?
Сайта от подписа ми и създадох папка wpTest, качих разархивирана папка на последната версия на платформата и после?? Благодаря предварително! :)
Пич, формулирай по добре въпроса, че не става ясно нов сайт ли ши прайш на WP или некъв съществуващ щи мигрираш
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Ако нямаш свободен домейн ти препоръчвам да си направиш 1 събдомейн. Примерно test.tvoqt-sait.com. Като си направиш събдомейна отиваш във Фантастико. Там от падащо меню си избираш новия събдомейн и си попълваш задължителните полета - юзър, пасс и т.н. От този момент нататък си имаш чиста инсталация и си действаш както знаеш. Бързо, лесно, без нужда от особени умения.
Ако имаш свободен домейн и искаш да го използваш - пропускаш етапа с правене на събдомейн и си действаш с Фантастикото.
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Пич, формулирай по добре въпроса, че не става ясно нов сайт ли ши прайш на WP или некъв съществуващ щи мигрираш
Искам да си създам работна среда, в която да инсталирам wordpress, да качвам , настройвам и тествам нови проекти, които разработвам под тази платформа.
В сайта от подписа ми, който няма инсталиран вордпрес направих папка wpTesst , в която идеята ми е да ползвам за целата.
Качих разархивиран wordpress там, създадох база данни, но когато се опитвам да инсталирам платформата, в момента в който задам създадената база данни ми дава Internal Server Error
Ще опитам със субдомейн сега.
 
Последно редактирано:
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Искам да си създам работна среда, в която да инсталирам wordpress, да качвам , настройвам и тествам нови проекти, които разработвам под тази платформа.
В сайта от подписа ми, който няма инсталиран вордпрес направих папка wpTesst , в която идеята ми е да ползвам за целата.
Качих разархивиран wordpress там, създадох база данни, но когато се опитвам да инсталирам платформата, в момента в който задам създадената база данни ми дава Internal Server Error
Ще опитам със субдомейн сега.
Еми субдомейн тогава, както ти каза eLast
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

Хубаво е тестове да се правят на поддомейн.
 
От: Къде и как да кача временен проект на wordpress?

има бол безплатни хостинги с техните измислени възможности да си направиш сайт, и там си експериментирай на воля, на този OMCHOST.COM даже става само с един клик инсталирането
 

Горе