Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

dertre

Well-Known Member
Откраднаха 46 хил. лв. от жена на спирка (с тия пари не знам какво е търсила на спирката)
Около 100 хил. лв. са откраднати от частен дом в Ямбол (явно не са чисти, щом не ги е държал в банка)
90 хил. лв. са откраднати от мъжка чанта в София (бах тая дебела чанта)

От къде ги вадят тия пари, че и с тях се разкарват наляво надясно без охрана. До сега в мен съм държал кеш най много 2-3 хиляди и пак ме е било страх да не стане беля. Тия как се разкарват с толкова пари не знам...
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

На мен с над 200 лева ми е филм да се разхождам, а пък тея с тея пари кво правят бе..
Кризата е доста голямо извинение за повече от 70% от бизнесмените ПО СВЕТА..

Зле.. Зле..
Кви кризи кви 5 лева.. като гледам кви коли има по улицата.. въх мъри майкуу
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Всеки има по някой скатан лев за черни дни, а сега също така се изкупуват много земи. Може да са ги носили към банакта
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Не са ли чували за дебитни/кредитни карти? :) Прост народ, ей.
Банкови-манкови преводи, Пейпал-мейпал,...
 
От: От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Не са ли чували за дебитни/кредитни карти? :) Прост народ, ей.
Банкови-манкови преводи, Пейпал-мейпал,...

Буркан банк (даскалската ми по Икономика много говореше за тая банка).
 
по закон за над 25000 лв се искаше да наемаш бронирана кола ама кой ли го спазва... това го въведоха след като преди години застреляха една счетоводителка и човека возел се до нея в колата за 40 000 лв заплати като на филм... неприятна история

а спецялно тия 100% ги е обрал някой дето е знаел че носят много пари... наистина е глупаво без охрана...
 
Re: От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Всеки има по някой скатан лев за черни дни, а сега също така се изкупуват много земи. Може да са ги носили към банакта

може да поискаш да ти преведът по банка парите и тогава договора да е валиден след като ти постъпят в сметката
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Банковите фалити от началото на демокрацията още държат влага на по възрастните дето им изгоряха спестяванията в банките - за това и не се учудвайте че си ги държат дома - особено сега като нонстоп се говореше как ще фалира Гърция или някоя банка.
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Бе не знам за буркан банката, ама повечето заведения са фул. А има и др банки освен Гръцки и БГ и западни - ама всички са ги учили буркан банка, кво да правиш - тя инфлацията не пита
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Блеки има един много поучителен виц за Руския цар и данъците.

Вика руския цар финансовите съветници и вика - От утре вдигате данъците
На другият ден - пак ги вика - и ги пита какво стана каква е реакцията - Ужас ваше величество нещата отиват на революция.
Цара вика от утре ги вдигате още веднъж - Ама как така ще стане война - Абе чувате ли какво ви казвам вдигайте ги.
На третият ден пак ги събира - Какво става - Ужас народа се е събрал по площадите назрява революция. Цара вика от утре пак вдигате данъците.
На следващият ден идват съветниците и викат - Чудо ваше величество по площадите няма никой - всички са по кръчмите и пият и се веселят.
А това не е добре - вика цара - Намалете данъците.

Изводът е следният хората се борят докато виждат че все още има надежда - като видят че няма смисъл и всичко е пропаднало го удрят на ядене и на пиене.
Ти си малък и това вероятно не го помниш но 97г. кръчмите бяха пълни - след това в пордължение на години хората имаха с какво да се занимават и не висяха по кръчмите - ако сега кръчмите пак са се напълнили - може да си правиш изводите
 
Аз не движа в повече от 100 лева в мен. Не само поради секюрити причини, но и не е добре всичко да ти е на едно при теб, някъде по път. Хората имат пари, но това е благодарение на това, че спестяват и правят вече хитри покупки. :)
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Не ще да са потни пари, щом ги размотават в чанти без да ги е страх, че могат и да ги затрият
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Блеки има един много поучителен виц за Руския цар и данъците.

Вика руския цар финансовите съветници и вика - От утре вдигате данъците
На другият ден - пак ги вика - и ги пита какво стана каква е реакцията - Ужас ваше величество нещата отиват на революция.
Цара вика от утре ги вдигате още веднъж - Ама как така ще стане война - Абе чувате ли какво ви казвам вдигайте ги.
На третият ден пак ги събира - Какво става - Ужас народа се е събрал по площадите назрява революция. Цара вика от утре пак вдигате данъците.
На следващият ден идват съветниците и викат - Чудо ваше величество по площадите няма никой - всички са по кръчмите и пият и се веселят.
А това не е добре - вика цара - Намалете данъците.

Изводът е следният хората се борят докато виждат че все още има надежда - като видят че няма смисъл и всичко е пропаднало го удрят на ядене и на пиене.
Ти си малък и това вероятно не го помниш но 97г. кръчмите бяха пълни - след това в пордължение на години хората имаха с какво да се занимават и не висяха по кръчмите - ако сега кръчмите пак са се напълнили - може да си правиш изводите

True story :)
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Абе че го помня как да не го помня, та и у нас нон стоп идваха както ни ходихме - тогава се ходеше вече цък.

Ами то хубав виц, ама кат няма пари от де кинти за пукане и ядене. А иначе това с 97г и финансивте пирамиди е основния фактор за буркана, не че ако стане недай си боже някой як фал в икономиката парите под дюшека ще стават за нещо - стил девалвция и деноминация, затова съм фен на чуждата валута и фин. активи - там поня няма проблем инфлацията
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Чуждата валута "няма" инфлация но проблема с банките е същият - стане ли срив на банковата система и си държал валутата в банката изяжаш дървото както и тия с левовете.
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Така си е манта, затова гледам да диверсифицрам банките - пък и валутата не е една - като цяло при световен банк рън всички ще го отнесем. Аз това и викам ако ще се борим от инфлация най-добре е фин. активи, ако ще борим тотален колапс на фин. свят само Имота е решението дори и златото няма помогне
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Аз за това в банките държа само кредити :)
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Хах тарикат си :D

Шита е че там са копелета банките и ако една реши да гътва, веднага ще се изкупи или bail out–не и кредитита пак ще го плащаме щеш нещеш ;/ Та и азтова не съм фен, само ако не създвам актив който генерира достъчно капитали че да покрие всички разходи и да има задоволитен марж + да има част за покриване на евнтуални просотии от банкова страна вдингане на лихвата или промени по условията.

Има едн максима - ако банката ти отпусне 1к, ти имаш проблем, а ако банката отпусне 1 милярд тя има проблем - та и затова е тази им то криза - ама западнияте подлоги на Банковия сектор, директно bailout-ват не оставят фалит, такъв базик ми бе като ги накраха отпишат близо 100 милярда частен дълг към Гърция - това само в соца го има - социлаизираме печалбите а капиталзиираме печалбите - ебати и уродливия социал-капитализъм дето е - големите не ги оставят да фалират,а ние им плащаме парсата - единисвения изход е да се има фирма и всичко да минава през нея тогава става друго :)
 
От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Криза и пак криза всички за това говорят. Но алкохол и цигарите са най-купуваните неща в България. Дискотеките не могат да смогнат на клиенти, ама криза е бе, кой е казал, че не е. По улицата само луксозни коли.
 
От: От: Къде я видяхте кризата? Вижте какво става в България ....

Не са ли чували за дебитни/кредитни карти? :) Прост народ, ей.
Банкови-манкови преводи, Пейпал-мейпал,...

От картите и през интернет банкирането също се краде. Банките, обаче, пазят фактите в тайна, за да не губят клиенти.
 

Горе