Конкурс за: Лого за онлайн магазин - ||

Mersin Ko

Active Member
Рейтинг - 88.9%
8   1   0
Здравейте,
Обявяваме конкурс за лого на домейна Koleleta.bg
Няма предварителни изисквания.
Награда 50лв.
Запознат съм с правилата.
Краен срок за предложения: 06.11.2020г.
Избиране на лого до: 09.11.2020г.

* Спечелили я конкурса ще им възможност да направи още едно лого в същата тема на друг домейн, като за него ще бъде заплатена отново сумата от 50лв.

stoineff

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
60   0   0
Здравейте,
Награда 50лв.

* Спечелили я конкурса ще им възможност да направи още едно лого в същата тема на друг домейн, като за него ще бъде заплатена отново сумата от 50лв.
Колелета - велосипеди, или автомобилни гуми.

Wellco

Active Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Ws1Q0.jpg

Websolut

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
52   0   0
Между другото "колелета" не е ли правилно да се изписва "колелАта", домейна колелЕта ли е?
Мисля, че колелЕ не е правилно пък може и да греша, а и в крайна сметка както е кръстен домейна.
Но все пак...във връзка с индексация, СЕО, ако е неправилно като израз няма ли значение?

Рейтинг - 100%
4   0   0
Между другото "колелета" не е ли правилно да се изписва "колелАта", домейна колелЕта ли е?
Мисля, че колелЕ не е правилно пък може и да греша, а и в крайна сметка както е кръстен домейна.
Но все пак...във връзка с индексация, СЕО, ако е неправилно като израз няма ли значение?
По принцип си прав - пише се колелА и колелАта. Но доколкото си спомням от детските години, всички викахме колелета на нашите велосипеди и може да са се заиграли с думата. Пък като си избере лого, лесно ще се преработи, ако трябва ;)

dreambench

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
По принцип си прав - пише се колелА и колелАта. Но доколкото си спомням от детските години, всички викахме колелета на нашите велосипеди и може да са се заиграли с думата. Пък като си избере лого, лесно ще се преработи, ако трябва ;)

Думата е форма за множествено число на "колело", а не "колела" с определителен член "-та". Едно колело, две колелета. Ако беше и членувано, щеше да е "колелетата" :)

"Колелета" се използва предимно за велосипеди, вече дали е на 100% книжовен български, не знам.

По-често чувам да казват "ходихме да караме колелета", отколкото "колела". Като кажеш "колела" се разбира по-скоро колелата на някакво превозно средство - колела на кола, колела на влак и т.н.

Това е малко субективно, разбира се. Предполагам в някои области хората са свикнали да използват различна дума за тези неща.

Websolut

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
52   0   0
Речник на българския език
1. колелета — мн. ч.
колелета е производна форма на колело (мн. ч.).

Мда грешката е вярна;)

Последно редактирано:

plazarova

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,
Награда 50лв.

Mersin Ko

Active Member
Рейтинг - 88.9%
8   1   0
Здравейте, не можем да се спрем на нищо за момента. Удължаваме конкурса до 09.11.2020г.

Рейтинг - 100%
4   0   0
Здравейте, не можем да се спрем на нищо за момента. Удължаваме конкурса до 09.11.2020г.

Здравейте! Задавам същия въпрос и в тази тема - имате ли по-конкретни предпочитания и насоки какво искате да бъде вашето лого, в какви насоки да се работи?

Горе