Малко помощ за една тема

BurnX

Well-Known Member
Здравейте колеги,
намерих си тема, която ми харесва http://www.fabthemes.com/pelican/
Но имам проблем. Не знам как да променя надписа Our Blog , Articles from our blog . Това се показва само като се отвори пост.
Също така на основната страница , където са всички постове , как мога да променя Read More , тъй като искам да е на български.

Поздрави!
 
От: Малко помощ за една тема

Това Our Blog , Articles from our blog ми прилича като да е името на уорпреса ти. Т.е. би трябвало да се смени. Или ако не, значи е някъде из сорса както е и Read More (щом ги няма в languge файла). Отваряш си един Dreamweaver примерно и сърчваш в цялата папка на темата къде съществуват въпросните фрази (в кои файлове). Превеждаш/променяш директно там и си готов ;)
 
От: Малко помощ за една тема

Нямам Dreamweaver и не искам да инсталирам само заради нещо толкова дребно.
Името на ърд преса ми се сменя на началната страница , но това вътре в поста не е същото...
 
От: Малко помощ за една тема

дай темата, ще ти ги проверя и ще ти кажа къде се намират да си ги преведеш
 
От: Малко помощ за една тема

Не , няма го никъде , трябва да се редактира в самия код.
Тайтъла и събтайла се променя само на началната страница. Това е само в постовете, но с колегата го оправихме
 
От: Малко помощ за една тема

В интерес на истината темата е направена малко странно. Въпросният текст се намираше в include-нат файл в хедъра, като имаше условия да вади различни текстове, ако е на началната, в страница или в публикация, като странното беше, че в публикация бяха зададени ръчно да се пипат. По мое лично мнение, трябваше да го направят като опция да си ги въвеждаш тия неща, когато пишеше статията (ако ги въведеш), а ако не ги въведеш да са по подразбиране или просто да ги няма...,но разработчиците явно ги е домързяло ;)

Read More текста не беше вързан с езиков файл, така, че нямаше да се получи номера без ръчна намеса ;)

Симпатична тема, но има още какво да се пипа по нея :)
 
От: Малко помощ за една тема

Дам след като днеска половин ден гледам теми , тази ми хареса как седи и как изглежда. Много изчистена според мен. Само тези малки детайли ме затрудниха , но все пак не е болка за умиране :)
 

Горе