Малко помощ с Джумла?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, трябва ми малко помощ с джумла. Проблемът е следния. инсталирах версията 1.7 и една новинарска тема, която се разпространява безплатно. Дотук добре! Но като отворя сайта пише, че трябва да инсталирам някакъв Yt plugin. Потърсих в гугъл и единственото, което намерих бе youtube plugin. Инсталирах го, но пак не тръгна. След това инсталирах друга тема и имаше проблем с някаква framework. Разрових се из нета и прочетох, че въпросното нещо се състои от два компонента. Единия някъв плъгинг JA T3 System Plugin, другото е някаква библиотека или нещо такова. Него не успях да намеря. Инсталирах само първото и сега като си отворя сайта пише:

Unable to find Expose library. Please make sure you have it installed.

Откъде да намеря тази "Expose library" и да я изтегля, за да я инсталирам?

И какво е това Yt Plugin и откъде да го намеря? Благодаря предварително и се извинявам за елементарните въпроси, но за първи път се занимавам с джумла. :)
 
От: Малко помощ с Джумла?

Ей това намирам аз:
extensions.joomla.org/search?q=Yt+plugin

По принцип тук има всичко за джумблата, което ти трябва, но е добре да знаеш какъв плугин точно търсиш, защото по име може да има дублиране.
extensions.joomla.org
 
От: Малко помощ с Джумла?

Здравей,

погледнах и всички jt добавки и модули са свързани с използването на frameworк. Прати ми един линк на ЛС да погледна.
 
От: Малко помощ с Джумла?

http://tvplay.co.cc/joomlanews/ -> Това е сайта. Не знам какво инсталирах, но се появи това, което виждате на сайта от линка.
 
От: Малко помощ с Джумла?

Така както го гледам ми прилича че не е добре конфигурирана темата, препоръчвам старт наново. Дадох ти линк към библиотеката с фреймуорка след като се инсталира той трябвало да се инсталира темата и да се зададе по подразбиране. След това се слагали Xpert Scroller и Xpert Captions поне така пише тук.

Успех!
 
От: Малко помощ с Джумла?

Така както го гледам ми прилича че не е добре конфигурирана темата, препоръчвам старт наново. Дадох ти линк към библиотеката с фреймуорка след като се инсталира той трябвало да се инсталира темата и да се зададе по подразбиране. След това се слагали Xpert Scroller и Xpert Captions поне така пише тук.

Успех!


Да най-добре е да започнеш от начало, като лично аз препоръчвам да ползваш joomla 2.5
 
От: Малко помощ с Джумла?

nasko_f - не така с вратата и касата бе човек. :twisted: Аз си ползвам Джумла с години и ако спазваш логиката и не инсталираш всякакви бози всичко си върви перфектно.

На първо време махни тази умряла версия 1.7
Изтегли си стабилна версия 1.5.26 или 2.5.4. Тъй като не виждам за кой сайт става въпрос, тъй като антивирусната ми го блокира, не мога да ти помогна с конкретни идеи.

Да не би безплатната ти тема (YT - може би YooTheme) да е изтеглена от някой руски сайт. За да ми изреве Нод-а не е на добре работата. Много от темите поддържат техни си плъгини, които правят разни глезотийки, като слайд шоу, връткане на новини и др. Най-често са и платени. Покажи от къде си я дръпнал (имам предвид ако си я изтеглил от официалния сайт). Така по-вероятно да разберем кой плъгин иска.
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Малко помощ с Джумла?

ХА! Тръгна! Версията 1.5.26, успях да я подкарам! :))) Благодаря на всички за помоща!
 
От: Малко помощ с Джумла?

nasko_f - не така с вратата и касата бе човек. :twisted: Аз си ползвам Джумла с години и ако спазваш логиката и не инсталираш всякакви бози всичко си върви перфектно.

Просто когато я ползвах ми направи прекалено много мизерий, и се отказах от нея. А и за начинаещ не е най добрия избор.
 
От: Малко помощ с Джумла?

fifi: Радвам се, че е тръгнало. И все пак внимавай с "безплатните" версии, че да не береш ядове на по-късен етап.

nasko_f: Да. Трябва малко от малко да поназнайваш, за да можеш да я "пипнеш" и направиш по твой вкус. Не става само с инсталиране на модули и плъгини.
 

Горе