Методи за печалба от игри ?

danko6

Well-Known Member
Здравейте.
Може ли да ми препоръчате нещо друго освен adsense,като метод за печелене от сайтове за игри.
Имам 2 сайта единия е за онлайн игри,а другия е нещо по общо с информация за определена игра и турнири.
Благодаря предварително.
 
От: Методи за печалба от игри ?

Пробвай с афилиейт програми. Ако са игри за деца, може да намериш афилиейт за играчки, а ако са игри като CS,Warcraft и т.н. може да пробваш с афилиейт за игри или части за компютър.
 
От: Методи за печалба от игри ?

Опитай с СМС достъп до категории игри. Примерно категория 18+ или хазартни. Този сайт мобио.бг имат готови решения за платен достъп до директории.

Потребителите могат да се черпят виртуална бира чрез СМС, можеш да добавиш СМС реклама на линкове и т.н.
 
От: Методи за печалба от игри ?

Да това са добри идеи.
Аз също се замислям и за заключване на определени съдържания, но не знам за повечето такива оферти дали не се искаше 18 годишна аудитория,а в моя случай аудиторията е от повече деца :)
Сайтовете ми не са насочени към българската аудитория и тези смс не ми се нравят още от бг проектите ми :(
 
От: Методи за печалба от игри ?

мобио имат смс услуги и за чужбина. Ето какво предлагат http://help.mobio.bg/list7 никога не са се интересували от възраста на потребителите ми. Единствено могат да откажат услуга ако става дума за сваляния на съдържание за коеот преценят, че не си собственик и нямаш права да го продаваш: песни, филми, книги и т.н.

adsense и афилиейта са умряла работа. От смс-и можеш да генерираш много по-реални доходи. При това си чист пред закона защото се изплащат сумите и се задържа данък печалба. Прчети условията и прецени
 
Последно редактирано:
От: Методи за печалба от игри ?

Epic game ads (Referal)
Плащат на импресии. Имат попъндери, и почти всякви размери..
Дават добри парички при добър трафик ;)
 
От: Методи за печалба от игри ?

Голяма грешка :) От смс-ите ти одират кожата ! Взимаш само 30-40%.


Тоест е по-добре да спечели 0.10 евро от клик срещу 0.80-1 евро от смс ? :lol:
 
От: Методи за печалба от игри ?

Тоест е по-добре да спечели 0.10 евро от клик срещу 0.80-1 евро от смс ? :lol:

Разбира се :) Потребителя е по-склонен да кликне на реклама, от колкото да прати смс. По твоята логика: по-добре да взимаш 0.80-1 евро от смс срещу да взимаш по 200 евро при продажба на плазмен телевизор ?

п.п от реклама може да взимаш и по 1 евро на клик.
 
От: Методи за печалба от игри ?

Разбира се :) Потребителя е по-склонен да кликне на реклама, от колкото да прати смс. По твоята логика: по-добре да взимаш 0.80-1 евро от смс срещу да взимаш по 200 евро при продажба на плазмен телевизор ?

п.п от реклама може да взимаш и по 1 евро на клик.

Съмнявам се и то на базата на личния си опит, че може да извади от кликове 30-40 евро дневно до като със смс-и е реално и съм го правил
 
От: Методи за печалба от игри ?

https://www.mochimedia.com/

Имат афилейт. Слагаш игри от тях с интегрирани реклами и печелиш процент от печалбата.
 
От: Методи за печалба от игри ?

Ако направиш сайт за ИГРИ, който да ти вади по 1 евро на клик, или 30-40 евро на месец.. ще си е голяма печалба да ти кажа.. :lol:
Тази ниша е зле.. вече е зле.. едно време беше що годе добре.. ся ... не върви работата там..
 
От: Методи за печалба от игри ?

Пробвай с тези http://ad4game.com изплащат на импресии.
Тези НЕ плащат на импресии.
Работил съм с тях.
Банерите са им тежки, лагва сайта, и на всичкото отгоре плащат на CPA. Тоест, на извършена регистрация.
Тоест, може да имаш 1000 клика, и никой да не се е регнал, следователно > 0.00$
Но може да имаш и 1 клик и да се е регнал, и може да искараш примерно 2 долара от него..

Като цяло, НЕ ги препоръчвам.
 

Горе