Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

coolice

Owner
една инересна джаджа за уебмастъри целия бизнес в джоба само телевизор трябва :)

http://dx.com/p/android-4-0-mini-pc...winner-a10-cortex-a8-tf-hdmi-white-4gb-137012

sku_137012_5.jpg
 
Интересно като идея, а тъчскрийн дисплея с теб ли ще си го влачиш или е предвидено да мъкнеш клавиатура в задния джоб? :D
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Управлява се с мишка, а по USB може да се закачи и друга периферия. И аз го мярнах това. Верно, че е интересно, но не се сетих за нито една причина да поискам такова нещо. Просто за нищо полезно не става или поне аз не се сещам за какво може да се използва.
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Ей така леко не препоръчвам да се пазари техника от този сайт!
 
Re: От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Управлява се с мишка, а по USB може да се закачи и друга периферия. И аз го мярнах това. Верно, че е интересно, но не се сетих за нито една причина да поискам такова нещо. Просто за нищо полезно не става или поне аз не се сещам за какво може да се използва.

Видях, че има USB, ама него за какво ще го ползваш? За клавиатурата, която ще си носиш в задния джоб, за мишката с която евентуално ще успееш да напишеш google.com в адрес бара на браузера за 15 секунди или за външна памет (ако това чудо изобщо поддържа usb host режим, защото с тея 4 гигабайта ще ти се види доста тесен света)?

Това според мен е абсолютно безполезно устройство.
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Идеята е да се ползва с безжична клавиатура, която има тъчпад, като на лаптопите. Самото нещо може да се включва в монитори и телевизори по HDMI. Става за браузване в нета, YouTube, онлайн филми, музика и др. подобни + Angry Birds. Ама при условие, че всички имаме компютри, защо ни е още един такъв? Това не знам. На някой може и да му свърши работа.
 
Re: От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Идеята е да се ползва с безжична клавиатура, която има тъчпад, като на лаптопите. Самото нещо може да се включва в монитори и телевизори по HDMI. Става за браузване в нета, YouTube, онлайн филми, музика и др. подобни + Angry Birds. Ама при условие, че всички имаме компютри, защо ни е още един такъв? Това не знам. На някой може и да му свърши работа.

Е след като ще разнасяш клавиатура и ще си търсиш монитор не мога да разбера с какво това е нещо ползотворно. Ще си нося флашката/външния хард и нещата са същите ;)

И хубаво ще го вържеш към телевизор, а управлението с какво следва да бъде? Отново с клавиатурата която ще разнасяш към горният комплект? Аз като го гледам това заедно с всичките му кабелаци отива към размерите на айпад. Предпочитам устройство поддържащо DLNA - масово телевизорите ще поддържат стандарта до година.
 
Re: От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Видях, че има USB, ама него за какво ще го ползваш? За клавиатурата, която ще си носиш в задния джоб, за мишката с която евентуално ще успееш да напишеш google.com в адрес бара на браузера за 15 секунди или за външна памет (ако това чудо изобщо поддържа usb host режим, защото с тея 4 гигабайта ще ти се види доста тесен света)?

Това според мен е абсолютно безполезно устройство.

Братле тази вечер си във странно настроение ... това е перфектния евтин офис компютър няма толкова евтино PC (ново)

става за работа като ходиш на вилата си го взимаш само него и си на голям екран на телевизора :)

има два усб порта единия нормален другия мин усб като идва с адаптер мини усбто и поддържа хост и до 32 гб карти.... пише си във спецификациите

Model A22
Quantity 1
Material Plastic
Color White
OS Android 4.0
Chipset Allwinner A10 Cortex A8
Processor Frequency 1.5GHz
Internal Memory 512MB DDR3, 4GB Nand Flash
Memory Card Type Supports Micro SD/TF card up to 32GB
Expansion Slot USB 2.0
Audio Format AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A etc.
Video Format WMV, ASF, MP4, 3GP, 3G2M4V, AVI, MJPEG, RV10, DivX, VC-1, MPEG-2, MPEG-4, H.263, H.264, 1280*720P HD 30 fps, 1080P, 720*480 D1 30fps etc
Output Resolution 1080P
Picture Formats JPEG,BMP,PNG,GIF
Subtitle Formats SubRip [.srt]
OS Language South Africa Dutch, Amharic, Indonesian, Catalan, Czech, Danish, German, English, Spanish, French, Croatian, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Malay, Dutch, Bokmål, Polish, Portuguese, Romanian, Rhaeto-Rumantsch, Slovak, Slovenian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Farsi, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Chinese Traditional, Chinese Simplified
Video Interface HDMI
Audio Interface No
Other Interface TF card solt / USB Host / Mini USB OTG / DC jack
Power Supply EU Plug (2-Round-Plug)
Power Input 100~240V
Additional Features Built-in WiFi 802.11b/g/n network card. Supports Full HD 1080P/2160P Decoding/Playing
Packing List 1 x Android 4.0 Mini PC
1 x AC power adapter (EU plug / 80cm-cable)
1 x HDMI cable (110cm-length)
1 x Mini USB to USB OTG adapter
1 x Chinese user manual
1 x English user manual


ето двата усб порта на другите снимки на черното
sku_137012_3.jpg


sku_137012_4.jpg
 
Re: От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

и още нещо перфектно е да осигури достъп до нета на някои телезиор ако имаш хотел във по високия сегмент :) ама то струва колкото половината уаирлес на адаптер на тлелвизироите с андроид - скъпари са производителите на телевизорите а искат да ги нлагат едит - 300 лева за уаиърлес :) отделно че те тези телевизори са по скъпи с 500 лева от нормалните даже и с повече :)

освен това не се притесняваш за лицензи абе за бизнеса е перфе

пп и аз съм скептичен към дилл екстрим за поръчки че много се бавят

Едит сега са ги смъкнали уиърлесите за телевизирои до около 100 лева но минлата година искаха 300 на братовчед ми...
 
Последно редактирано от модератор:
Настроението ми е великолепно дори, така че няма за какво да се притесняваш :) Просто имам различно мнение, в различни теми, за различни неща :)

Наистина не съм видял, че поддържа USB host режим, за което им правя евала, но въпреки това за мен това е безполезно устройство. И това, че не съм написал всичко, не значи, че няма и други неща които не ми харесват в джаджата, които я правят неизползваема.
1) Процесора е ARM A8, който е на доста завидна възраст и първоначално беше произведен да работи на 600 мегахерца, в последствие извадиха нова версия, която работи на 1 гигахерц, ама да го брулнат на 1.5 - това ще изгори след 2 месеца активна употреба.
2) 512 мегабайта рам е повече от недостатъчна. Телефона ми работи има 768 mb (като 620 са отделени за мое ползване, а останалите за андроида) и на моменти не достига.
3) Развитието на андроид, колкото и бързо да е то, в някои случаи е недостатъчно. Не всеки може да седне да си компилира кернела или да си премахне ненужната плява - така, че в този случай ще вземеш нещо без софтуерната поддръжка и ще се чудиш в кой китайски форум да се навреш за да му изтеглиш подходящ ром за да отстраниш бъг Х, У и Ъ.

Толкова стига за сега :)
 
ама тя джаджата е насочена към бизнеса и не конкурент нито на таблеите нито на смартфоните.... който са си лична джаджа

идеята е да предоставиш някакво мини пц на гостите на хотел в по високия сегмент например в хотелския апартамент гонещ около 3*+... по възможност вързано към телевизор или телевизор с андроид за да могат тези който не си носят лаптопите да изгледат някой филм ако искат на голям екран както и да брузват нета на такъв
най близкия конкурент за 356 лв без хард и памет е това.... или около 500 лева екипиран Foxconn Nettop NT535

jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=544440


1. 100% може да се ъндърклокне с нофрилс ако е толкова проблем ако грее :) ама гледам че вече на доста места се предлага като 1.5

2. 512 стигат за лек браузинг и лек гейминг даже нфс шифт ще лети :) без много мулитаскинг :)

3. не е за всеки ама един път като си го нагласиш да ти е удобно може с месеци да не го бараш аз си сменях много пъти рома на телефона и няколко пъти кернела в първите три месеца и после от септември минлата година не съм го пипал :)
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Повечето нови телефони имат hdmi изход, включително и вече доста стария iphone 4. Много по-добре едно кабелче да си купиш отколкото това. Разбира се ако вече имаш телефон :)
 
Coolice не, че ми е до спор, ама от де разбра каква му е идеята на тази джаджа? Или се сещаш само за такова приложение :D Макар, че и в него има минуси - като го дадеш това нещо на клиента на хотела, ти ли ще му обясниш как да борави с андроида? По-голямата част от хората са ползвали само уиндоус и не са чували за други операционни системи :)

А по точките:
1. За да можеш да използваш процесорен манипулатор като nofrills, setcpu и т.н., устройството трябва а е рутнато - дали ще ти пристигне такова? Ако не, минаваме на трета точка - скалъпен от някой китаец андроид без по-нататъчно развитие. Процесора се предлага на 1.5 само в тея китайски сайтове. Максимума който успяха да изцедят от него е 1.2 и го направиха от самсунг, ама там влияние оказва и gpu чипа, защото смъкват част от функциите с които до сега беше натоварен процесора.
2. Пак се връщаме на това - ти ли ще дадеш устройството и ще кажеш на клиента - ами виж сега, можеш да отвориш 1 екселски файл и 3-4 интернет таба, щото за повече рамта няма да ти стигне :)
3. За това си прав, но все пак има много и различни неща които могат да се доизпипат. Аз примерно от вече 4 месеца карам с неофициален ICS, защото за моят телефон от HTC все още се мотат и няма официален релийс. Само погледни дължината на чейнджлога тук - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1450962

А иначе можеш да сглобиш компютър за такава дейност за 230 лева. В конфигуратора на жар може да го пробваш :)
1. Дъно гигабайт за 70 лева с вградено видео и цпу (Via CPU на 1гхц)
2. 1 гигабайт рам ддр2
3. 160гб хард
4. Кутия със захранване
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Томов по принцип си прав ама като го сглобиш тоя компютър какво ще го правиш в хотела да кажем - или трябва да му качиш Уин за още толкова пари или някой линукс и пак се връщаме на точката че хората освен уин друго не са виждали.

Такава джаджа може да има приложение само ако и увеличат РАМ-та сложат и хард и се интегрира в телевизора и дистанционното на телевизора има qwerty клавиатура и някакъв вид мишка или вграден тъчпад.

Иначе сега се сещам може би е удобно за някакви презентации ако се ползва.
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Късно хващам темата, но за предприемачи грам не виждате функционалността на такова устройство.

Да речем имаш бизнес предлагащ курсове: шофьорски, езикови, студентски и изобщо курсове. Закона изисква оборудвани с компютърни зали за тази дейност.

Може да оборудваш цялата си зала с подобни машини+мишка,клавиатура и монитор на стойност под 200 лв за брой.


Може да се използва за презентации, повечето конфернтни зали са оборудвани с достатъчно модерни проектори който да разпознатя устройството.

Училищата мога да обзаведжат залите за компютърно обучение на цени 4 пъти по-ниски от на готовите конфигурации които са купвали до сега.


Това са само 3 примера.....
 
Последно редактирано:
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Ама за сметка на това виждаме как тая тояга ще клекне още при първите 24 часа непрекъсната работа, още повече като и теглят един пинг на майн :D Освен това съвсем сполучливо зала може да се направи с пъти по-здрави стари машинки по 30-40 лв бройката.... Освен това - компютърни зали вече нема :D Това са само 3 примера :)
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

Никъде не става дума за компютърни зали за 12 годишни олигофрени да цъкат WoW или CS.

Става дума за хора имащи ограничен бюджет и желаещи ново оборудване, а не 30 левови курници
 
От: Мини PC с андроид 4.0 за $78 Full HD

ахахаха и ти на тая умрела флашка викаш ОБОРУДВАНЕ :D Явно не си в час, тая тъпня няма да изкара и първите си 24 часа постоянна работа, незнам просто как да ти го обясня. Освен това пишчицата е толкова ограничена от към функционалност че нееема просто на къде. Абе детска играчка. За анроида пък съвсем няма да обяснявам
Това е глезория да си я разнасяте на лево и десно, ей така да има....така както си разнасяте СМАРТ-фоните - за гъзария!
 

Горе