Мнение за електронен магазин

nsevimov

Well-Known Member
Здравейте, колеги! Можете ли да споделите своето мнение и предложения за магазина ми който се опитвам да развия. Като цяло това ми е първият магазин и смятам че с много труд ще потръгне.

interfeshan.com (не е директен линк за да не си правя линк билдинг на ваш гръб)
 
От: Мнение за електронен магазин

Оправи линковете при ежедневни промоции, бърза доставка и безплатна доставкапри покупки над 99лв, защото ме пренасочват към този сайт, когато ги кликна - imamnujda.com
 
От: Мнение за електронен магазин

Олеле това е старият домейн още преди да пусна сайта щеше да бъде на домейн imamnujda.com ама след като смалих идеите си и го направих само за дрехи взех нов домейн и ... съм забравил да ги променя тези неща отново много ти благодаря!!
 
От: Мнение за електронен магазин

Помисли как да разиграеш категориите горе в менюто за да качиш на същият ред промоциите, а не да седят така самотно. Отворих някакви маратонки - няма и 1 дума описание за тях?! Грешка? Пропуск или тенденция?
В под категориите ще се наложи да сложиш снимка, защото сега с това "no image" не е добре.
Privacy policy? По нашите ширини е общи условия...
Липсват данни за фирмата - име, адрес, МОЛ, ЕИК.
 
От: Мнение за електронен магазин

Здравейте, колеги! Можете ли да споделите своето мнение и предложения за магазина ми който се опитвам да развия. Като цяло това ми е първият магазин и смятам че с много труд ще потръгне.

interfeshan.com (не е директен линк за да не си правя линк билдинг на ваш гръб)

Първо домейна не ми харесва, а и не значи нищо. Ако за в бъдеще разчиташ да имаш директни посетители, с този домейн няма да им е лесно да достъпят саита директно.
Второ, менюто НАЙ-НОВИ в дясно има прекалено много артикули, които разпъват сайта много надолу, а в центъра имаш 23 продукта, които пък не недостатъчно за да запълнят полето до долу, така се получава едно празно бяло пространство от към 30 см на монитора което не е добре...
 
От: Мнение за електронен магазин

Първо домейна не ми харесва, а и не значи нищо. Ако за в бъдеще разчиташ да имаш директни посетители, с този домейн няма да им е лесно да достъпят саита директно.
Второ, менюто НАЙ-НОВИ в дясно има прекалено много артикули, които разпъват сайта много надолу, а в центъра имаш 23 продукта, които пък не недостатъчно за да запълнят полето до долу, така се получава едно празно бяло пространство от към 30 см на монитора което не е добре...
Здравей, колега! Изключително много съм ти благодарен за препоръките. Домейна по-принцип трябва да е InterFashion но за съжаление е зает и желаят 4-5 цифрена сума за него. Буквалният превод на домейна е наред с модата но аз съм го регистрирал с произнасянето на думата fashion на Български. Защото думата Fashion на Български език се произнася Фешън.
 
От: Мнение за електронен магазин

Здравей, колега! Изключително много съм ти благодарен за препоръките. Домейна по-принцип трябва да е InterFashion но за съжаление е зает и желаят 4-5 цифрена сума за него. Буквалният превод на домейна е наред с модата но аз съм го регистрирал с произнасянето на думата fashion на Български. Защото думата Fashion на Български език се произнася Фешън.

Относно домейна (освен това което ти пратих на лични) Фешън на български може да се напише по 5 начина. Смятай, както ще стане ако трябва да кажеш сайта на някои по телефона, или да дадеш e-mail на този домейн. Ако го дадеш на чужденец със сигурност няма да успее да го напише, даже сигурно ще каже, гледай колко са неграмотни тия :) (ако успее да го отвори по някакъв начин...)
Забелязах и още няколко проблема. Долу FaceBook Box-a леко излиза извън рамките на колоната, трябва да е по-тесен. Също видях и че border-a е върху последните 2 снимки от Facebook Boxa, трябва да е малко по удължен надолу, за да остане снимката на около 2 мм от bordera.
В страни има някакъв Tweet BOX които пише Loading но нищо не се зарежда...
 
От: Мнение за електронен магазин

Темплейта е добър и доста неща предлага на готово и с малко повече работа ще се получи добър магазин. Домейнът е ужасен, но това е мое мнение. Главното меню ще е добре да е малко по-съкратено. Например Дрехи>Мъжки/Дамски/Детски> тогава чак тениски, потници т.е. с под-под категории. Иконката за бг език горе в дясно е излишна. Когато си в категория и разглеждаш продукти има едно каре Продажба/ Запазване - има правописна грешка в запазване или запазвате. И това каре пречи да се види името на артикула, което на мен не ми харесва. Няма тагове за продуктите.
Това са някои от моите впечатления за магазина ти. Като цяло е много симпатичен и се надявам да ти потръгне. Постът ми е изцяло позитивен и градивен.
Поздрави и успех
 
От: Мнение за електронен магазин

Благодаря Ви! На всичките които сте споделили мнението си! Ще се вслушам в предложенията Ви само да ме отпусне тази температура и главоболие защото направо ще се побъркам някакъв ужас е да бъдеш с 39 градуса температура и пронизваща болка в главата и да се опитваш да работиш..
 
От: Мнение за електронен магазин

Благодаря Ви! На всичките които сте споделили мнението си! Ще се вслушам в предложенията Ви само да ме отпусне тази температура и главоболие защото направо ще се побъркам някакъв ужас е да бъдеш с 39 градуса температура и пронизваща болка в главата и да се опитваш да работиш..

Откажи се няма да стане. Като си болен, освен да си влошиш състоянието или да направих някоя глупост друго няма да направиш... Почивай...
 
От: Мнение за електронен магазин

Домейна по-принцип трябва да е InterFashion но за съжаление е зает и желаят 4-5 цифрена сума за него. Буквалният превод на домейна е наред с модата но аз съм го регистрирал с произнасянето на думата fashion на Български. Защото думата Fashion на Български език се произнася Фешън.

Поздравления за добрия дизайн - много свежо, ефирно, чисто. Определено ще го харесат дамите. Има технически дефекти, които най-вероятно ти повечето си ги знаеш. Но мен най ме дразни домейна.
Това е просто самоубийство с този домейн.
Хората, на които очакваш да продаваш ще бъдат достатъчно компютърно грамотни и вероятно 95% от тях ще знаят как се изписва думата Fashion
И обратно може би само 5% от тях ще са запознати с трудностите при сдобиване с хубав домейн.
Така че огромна част от клиентите ти ще бъдат изумени от меко казано неуместния избор на име. Най-вероятно ще си мислят че е грешка, което даже е по-лошо и дори може да ти връща посетители.

Знам че не е лесно да намериш добър домейн особено с нисък бюджет.
Когато няма нищо добро с думите които искаш ( в случая fashion, shopping и т.н. ) може да отидеш на несъществуваща дума, но кратка и звучна.
Това го правят дори много големи компании.
Например: пионерът в електронната търговия еВау с $5 млрд. печалба на година можеше да си купи който иска домейн за един друг техен проект за локална търговия, ( сайт за обяви) но отидоха на измислената дума - kijiji
Просто звучи добре, бързо се помни и може да се направи забавно лого. Само в щатите този сайт има 140 милиона обяви.

Друг гигант в онлайн търговията също е с нищо не означаващ домейн - etsy. Но това не му пречи да има 30 милиона продаващи и купуващи потребители.

4-6 ИЗМИСЛЕНИ, НО ДОБРЕ ЗВУЧАЩИ БУКВИ СА МНОГО ПО-ДОБЪР ВАРИАНТ от 11 букви при това с 3 грешки

Иначе много хубав сайт !:D
 
Последно редактирано:
От: Мнение за електронен магазин

Привет пипни СЕО то имаш много счупени линкове и сложи нещо за поръчка и плащане в една страница. Сложил си телефон за разговор с оператор сложи и скайп, онлайн чат с асистент на сайта. Филтър на стоките по цвят размер и етц. Също един модул за последно разглеждани продукти, слага кукита и ги пази 365 дни, тъка човек като влезе и му напомнях какво е гледал последно. Рич снипети и нещо да напомня на клиентите да пишат ревюта /yotpo.com/. Ако отвориш и админа .... и там ще има какво да се прави например система за следене на изоставените колички .
Поздрави и Успех!
 
От: Мнение за електронен магазин

Здравейте, благодаря на всички Ви! За хубавите съвети и всичките съвети ще ги осъществя току що закупих домейна vkrak.com и до няколко дни вече сайта ще функционира на този адрес. Закупих го защото ще е много добър за маркетинг стратегии като от този род: Влез vkrak.com с модата и тем подобни. На всички които са писали в темата съм дал репутация за това че се опитват да ми помогнат да развия бизнеса си!

EDIT: Сайта няма да се казва vkrak.com измислих друго име.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за електронен магазин

Изчаках малко, та дано някой друг ти го каже, но ......
с риск да си помислиш че само критикарствам ще коментирам пак новия ти домейн :)

Предложих ти да търсиш кратко име, но то трябва и да е звучно. Какво означава звучно? На първо място трябва да е без напрежение при изговаряне.
Още по-добре е да има мелодия в думата, да се лее. Да се излива с лекота. Да ти е приятно да я чуваш като звуци.
Ето красиви звукосъчетания БЕЗ да ти ги предлагам за домейн.
Например :
виена, омайна, емилия, емона, сияна, воали, видение, веселие, касиопея. Може и измислени разбира се. Лесно може да измисляш подобни като просто замениш някоя гласна. Например:

виена-виема, омайна-осайна, емилия-едилия, емона-елона, сияна-рияна, воали-воази, видение-модение, веселие-венелие, касиопея-камиорея.
Прявя го набързо без много да го мисля, просто примери.

Забелязваш всички имат най-малко две гласни, а е по-добре да са повече.
За да има приятно звучене.
Няма звучна дума със само една гласна между 5 букви. Няма как да ти стане драго, като чуеш звуковото съчетание вкрак .
Три съгласни струпани в началото е тежест, препятствие, което ще караш клиентите ти всеки път да преодоляват.

Има близко звъчене до неприятни думи, което е втори негатив:
враг, мрак, трак, страх, праг

Трето.

Разнищи , разцъкай как ще го употребяват клиентите.
Например най често ще се казва:
"Това го купих от вкрак" отвкр събраха се 4 съгласни - още по-голямо препятствие

или
"Тези обувки ги има във вкрак " Как ти звучи ? Пак е кофти нали?

В sedo.com имат много хубав Advanced Search . Mожеш да зададеш да ти търси по съчетание от 2-3 букви в края, в средата, в началото.
Примрно можеш да зададеш да ти извади 6 буквени домейни завършващи на "ина" или да имат в средата "ели" или "али" Така го задължаваш да ти вади с най малко 2 гласни.

Малко в страни от темата.
Не се заблуждавай от мазохистичното влечение да ползваме английска дума, дори когато е много по-труднa за изговаряне от българската.
Например "таргет" - грозна, тежка, едва се промъква през езика, да не говорим пък как се чува. Когато просто може да се каже "цел"
Още по-голяма става мъката за устата и ушите като казваме "таргетирам" , когато просто може да се каже "целя"
НО това е друга тема :)
 
Последно редактирано:
От: Мнение за електронен магазин

Както казах този домейн няма да го използвам за магазина просто от къде ми хрумна тогава този домейн не знам той въобще не е подходящ за такъв тип сайт.
 
От: Мнение за електронен магазин

Като се спреш на заглавие или домейн пусни го тук да го видим, че ми стана интересно :)

В sedo.com в Advanced Search можеш да зададеш например fashion или shopping
Въпреки че по добрите домейни са заети или скъпи, то ти дава различни други вариации, които може да ползваш или може да ти светне по-добра идея.

Пък и помисли за малко повече пари за домейна. Името е първото най-важно. По него ще решат дали да цъкнат на линк или банер.

Успех!
 
От: Мнение за електронен магазин

Хубав е сайта
Според мен този голям банер горе е малко дразнещ.
При отварянето на сайта виждам едни огромни снимки, който предполагам че тежат при зареждане на сайта и някой с по "як" нет ще се отаже да чака да му зарежда.
Махни го и ще си пак фешън :D
 
От: Мнение за електронен магазин

Хубав е сайта
Според мен този голям банер горе е малко дразнещ.
При отварянето на сайта виждам едни огромни снимки, който предполагам че тежат при зареждане на сайта и някой с по "як" нет ще се отаже да чака да му зарежда.
Махни го и ще си пак фешън :D
Ахаха ще видя да измисля нещо то там по-принцип е място за по такива промоции но тези дни качвам нова стока така че ще направя едни хубави банерчета ;p
 
От: Мнение за електронен магазин

Дизайна наистина ми допада, не знам кой го е правил или е готов, но е готин. Само логото може да се барне малко повече. Като минус отчитам липсата на текст, огромен дефицит ти е текста, а ако искаш посещения от google трбява да го оправиш това. Спокойно можеш да сложиш повече текст на началната и най-вече на всички категории, както и описание на продукти, което просто липсва. И да не ти трябват посещения от гугъл описанието на продукта си е задължително, мета описанието също..то така ккато е дори да го пуснеш тоя линк във фб, ще излезе една картинка, едно заглавие и толкова..хората просто ще цъкат по-малко...
 

Горе