Мнение за сайта ми

Аз като цяло не съм разработчик и затова избрах тази платформа, като сайта ми отне много време, четене, гледане на видеа, учене на css и т.н. Общо ако сметна сигурно над 3-4 месеца, преди да го пусна. Да за някои това може да е смешно, но аз нямах никакъв опит дотогава.
Относно твоите сайтове, да работят бързо, но едва ли са на wordpress и ти нямаш толкова ресурси като гледам. Спецификата на моя сайт е такава, че няма как да се лиша от майн сладър в началото, нито от продуктови категории, нито от слайдър въртележка за продуктите, които продавам.
В много в грешна посока на мисленето тръгваш, но това са си грешки на растежа :) Мога да ти покажа и къстъм CMS на онлайн магазина ми, пак на супер хостинг - bstyle.bg


Първо си изсяни термина mobile first design и после говори за карусели и други подобни олдскул неща
 
Последно редактирано:
Скоростта може лесно да се пооправи, но дизайна да се "нагласява" - ужас. Хубаво е, че сам си си го правил, това е най-ценният опит. Но най-добре изтренирай още месец, пробвай с друг дизайн ;)
 
Скоростта може лесно да се пооправи, но дизайна да се "нагласява" - ужас. Хубаво е, че сам си си го правил, това е най-ценният опит. Но най-добре изтренирай още месец, пробвай с друг дизайн ;)
Как може да се вдигне малко скоростта?
 
Шрифта дразни очите, особено ако е зад фоновите бекграунди.

8565e2e3d61858ff56cdf0454b83510b.png


Скрий описанията / характеристиките и показвай само името + снимка + цена / промоция. Така е много грозно.
 
Как може да се вдигне малко скоростта?
Ми трябва да се оправи генерално кода, зареждането на разни елементи, скриптове, оптимизация на снимките.
В момента е трагично положението... трябва да се оптимизират зареждането на редица елементи в началната страница, да се изключват поне половината излишни (неработещи) скриптове, да се компресират снимките и тн, бая ръчкане си е (но е по-лесно от нов дизайн). Има и още вторични неща, като изчистване на грешки, празни класове и подобни. Но ако не си го правил, ще ти е меко казано - трудно ;) Но ако си нямаш работа, може да се тестваш, в гугъл ще ти излязат една торба съвети за оптимизация. Като си чекнеш с тулче какво ти е положението, почваш едно по едно последователно и с бая търпение :)
 
Доста ми прилича на сайта на Технополис. Може би това е и търсената крайна цел. Идеята каква е - ти си внасител, прекупвач или какво ? Защото очевидно има три доминиращи вериги за ел уреди и няма как да се конкурираш с тях. Малко повече разкажи за типа търтовия, който правиш. Как би поел транспорта и гаранцията на стокине, които ще предрагаш и т.н..
 
Доста ми прилича на сайта на Технополис. Може би това е и търсената крайна цел. Идеята каква е - ти си внасител, прекупвач или какво ? Защото очевидно има три доминиращи вериги за ел уреди и няма как да се конкурираш с тях. Малко повече разкажи за типа търтовия, който правиш. Как би поел транспорта и гаранцията на стокине, които ще предрагаш и т.н..
Привет,
Няма как да бъда конкуренция на тези гиганти. Просто се стремя да предлагам цени близки до техните, до колкото е възможно( понякога пускам и продукти под техните цени ). Доставката се извършва чрез Спиди до всички точки на България, като всички поръчки на стойност над 50лв. са с безплатна доставка( освен в специфични случаи за обемна стока, което е описано в общите условия на сайта). Всички стоки са със стандартна гаранция или удължена, в зависимост от производителя, като клиента получава фактура и ГК, които да приложи в съответния сервиз.
 
Смесени чувства, позитивното мога да кажа, е че цветовете са подходящи за такъв тип сайт.
 

Горе