Много кънтент на веднъж

gunshot

Active Member
Здравейте,

Реших да направя експеримент как ще се отрази на един сайт със 100 страници дупликът кънтент (от други сайтове), pr2, домейн на 1 година ако стане с около 10 000 страници дупликът кънтент. Цялата работа е заради Г.

За целта написах бот, който лази по избрани сайтове и с филтър взема само това, което ме интересува. Събрах въпросният брой страници, но засега съм пуснал преди около седмица около 400 от тях. Г все още е индексирал стара версия на сайта и не е видял новите страници.

Ако пусна сега другите около 9000 страници дали няма да е подозрително и на Г да не му хареса?

По каква схема да пускам новото съдържание и кой е най-добрият начин по-бързо да ме преиндексира (в момента имам някакви линкове към сайта и разчитам ня тях)?
 
От: Много кънтент на веднъж

то на гугъл вече не му харесва - тва ти го гарантирам , даже съм почти сигурен че няма да ги индексира защото хем са дупликейт хем са толкова много , така че не се надявай на големи промени дори и да добавиш 100000 страници дупликейт още.

принципно за индексация е хубаво да имаш линкове от сайтове които г бързо налазва - като дигг например и също така да си събмитнеш сайтмап в уебмастър тоолс...
 
От: Много кънтент на веднъж

благодаря за отговора :)
а ако ги направя не-дупликът изкуствено? т.е. да ги запазя само на ниво думи - на ниво изречение и текст да ги разбъркам?

или подвариант на това - усера вижда истинските, Г вижда "уникалните" текстове.
 
Последно редактирано:
От: Много кънтент на веднъж

еми това е вариант но си е блек хет вече и е въпрос на време да го хванат , но има НО за бг си е мандра
 
От: От: Много кънтент на веднъж

сподели го бот-а с нас :)
като го усъвършенствам може и да го дам, обаче не е много easy-to-use поне засега :) за всеки сайт се пише филтър на php за да разбере бота какво точно да взема.

още един въпрос:

има ли значение дали ще пусна съдържанието на страниците сега as is и после да се промени в процеса на усъвършенствене?

или ще се напратя първо статични адреси на страниците и евентуално да го направя уникално?
 
Ще го индексира ... с стабилно налинкване (включително диип линкове към категоориите ако има такива) ще се получи с добра структура даже и трафик ще захапе... как обаче ще го ранкнеш е друг върпос и да на Г не му харесва това...
 
ПП по добре небързаи направи първо статични адреси на страниците и евентуално го направи уникално при мен е имашо случаи повече от седмицжа да си нагласям онпеидж сеото като хората няма смисъл от стреляне в движение никои няма да те изпревари такива сайтове има важното е да ги изядеш в търсачките :)

ППП може да не си готов с целият контент накуп направи една част и я пусни и постепено си добавяи и остналото
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: От: Много кънтент на веднъж

като го усъвършенствам може и да го дам, обаче не е много easy-to-use поне засега :) за всеки сайт се пише филтър на php за да разбере бота какво точно да взема.

още един въпрос:

има ли значение дали ще пусна съдържанието на страниците сега as is и после да се промени в процеса на усъвършенствене?

или ще се напратя първо статични адреси на страниците и евентуално да го направя уникално?
няма проблем, мен пхп не ме плаши :)
 
От: Re: Много кънтент на веднъж

ПП по добре небързаи направи първо статични адреси на страниците и евентуално го направи уникално при мен е имашо случаи повече от седмицжа да си нагласям онпеидж сеото като хората няма смисъл от стреляне в движение никои няма да те изпревари такива сайтове има важното е да ги изядеш в търсачките :)

ППП може да не си готов с целият контент накуп направи една част и я пусни и постепено си добавяи и остналото
Благодаря за този съвет.
Засега съм го оставил с около 400 страници и съм направил статичните адреси (доволно джиджани се получиха :) Старите адреси редиректват към новите с header()
Генерирах сайтмап с новите адреси и го събмитнах - ще чакам резултат и тогава ще преценя дали да пренаписвам съдържанието или не. Да поясня, че сайта е на английски език, UTF-8.
Забелязах един проблем - имам само текст, а нямам картинки и ми хрумна една идея - ще пусна нова тема където ще я споделя, защото няма пряка връзка с останалите неща.
Ще Ви държа в течение какво се е получило и ако се сетя може още нещо да питам.
 
ако го уникализираш ще стане, но пак внимавай в един момент да не го деиндексира изведнъж... случвало ми се е 10 сайта с понад 3000 страници да изчезнат за 2 дни
 
От: Много кънтент на веднъж

По въпроса с експеримента - г-н Г вече ми индексира 4-5 страници от новите, ще изчакам да индексира повече. Че нямам качествени беклинкове и върви бавно, но и за това ще мисля. Все повече ми се струва, че ще трябва да си "уникализирам" съдържанието и обмислям различни методи:

- замяна на синоними (лесно)
- двоен превод (сложно - съдържанието е доста, предполагам че на Г. транслатора има някакви защити от флуд)
- смесване на параграфи (проблем - как да намирам статии на същата тема, колко време ще е необходимо за обработка, ако статиите се търсят автоматично в Г. и се теглят)
- генериране на нови random изречения с използването на същите думи (лесно, на усера изобщо няма да му хареса да ги чете и ще избяга - трябва да ги крия - "блекхет")
-метод на марков (проблем - нямам толкова много текст в една отделна статия, на усера няма да му хареса)

ако някой е правил подобно уникализиране на съдържание да помага как ще е най-добре да подходя :)
 
От: Много кънтент на веднъж

Да се избегне песимизиращия филтър за Omitted Results трябва страниците накуп да са по-малко от 5000.

За добра и бърза индексация със 100% сигурност върши работа само едно - sitemap или rss-feed в Google Webmaster Tools=
 
или ако подаваш информацита на части може (така че да не изглежда брутално) може да добавиш рсс фиида в фиид бърнъра и да му активираш пингъра но ще стане бавно
 
От: От: Много кънтент на веднъж

Да се избегне песимизиращия филтър за Omitted Results трябва страниците накуп да са по-малко от 5000.

За добра и бърза индексация със 100% сигурност върши работа само едно - sitemap или rss-feed в Google Webmaster Tools=

10x, ще пускам по 2000-3000 от раз в такъв случай и ще чакам - струва ми се най-просто.
сайтмап съм пуснал и съм редиректнал старите адреси към новите, гугъл пише че е изтеглил сайтмапа.

имам идея за да има промени по старите страници -един вид все-едно че се "ъпдейтват" да им прасна на всички страници и част от някой rss на големи сайтове, естествено с малко миш-маш - страниците да имат различен кънтент. това ще ми вдигне и дължината на текста по страниците, а и съдържанието поне ще е крадено от различни източници...
 
От: Много кънтент на веднъж

Зависи, ако досега си пускал по 100, то 2000-3000 ще се сторят подозрителни, ботовете отчитат и това.

Дублираното съдържание от различни източници като миш-маш най-вероятно ще ти свърши работа, но е дълга тема... Напук на по-разпространените разбирания Гугъл си кльопа такова с кеф, но преценява сайтовете по ТР. Правил съм си експерименти със собствени сайтове на един и същи сървър - по-малък слага уникален контент, след което по-тръстовият му го тегли чрез rss (естествено с линк към първоизточника). Гугъл обаче си зачита големия батко като позиция в серпа, а не този с оригиналното съдържание. Така че ако го правиш тоя номер с някой новинарски сайт, то най-вероятно е да успееш. Ако е друг тип сайт - не знам, шансовете да те песимизира ще са доста по-големи.
 
От: Много кънтент на веднъж

Продължаваме със експериментите:

1. Гугъла ме индексира малко по малко, пуснал съм му около 1500 страници :)

2. На Г бота му направих 1 фреш подарък. Имам списък с 5-10 тематично свързани rss-а се теглят с cron периодично в база данни и се трупат (за момента са към 600 новини). На всяка страница отдолу лепя по 1-2 новини от rss-ите (без линк и снимка - за кънтент). новините са случайни, но постоянни за всяка страницата ;) при вкарване на нова информация от rss-а новините на някои страници се променят с нови

3. Обмислям да сложа адсенс за да ме индексират по-бързо - как ви се струва идеята? Ако не харесат сайта и изям банана за сайта ли ще е банана или за целия акаунт? Сайта не ми е важен, но акаунта е...

4. Реших да уникализирам изцяло съдържанието с двупосочен превод, засега съм си написал ati-то. Променя се около 10% от текста с този метод, размества на места словоред, на места ръчка синоними и смисъла си остава.
 
Последно редактирано:
От: Много кънтент на веднъж

gunshot пиши ми на скайпа darklord93 имам нещо предвид за уникализиране на контента :)
 
От: От: Много кънтент на веднъж

Продължаваме със експериментите:

1. Гугъла ме индексира малко по малко, пуснал съм му около 1500 страници :)

2. На Г бота му направих 1 фреш подарък. Имам списък с 5-10 тематично свързани rss-а се теглят с cron периодично в база данни и се трупат (за момента са към 600 новини). На всяка страница отдолу лепя по 1-2 новини от rss-ите (без линк и снимка - за кънтент). новините са случайни, но постоянни за всяка страницата ;) при вкарване на нова информация от rss-а новините на някои страници се променят с нови

3. Обмислям да сложа адсенс за да ме индексират по-бързо - как ви се струва идеята? Ако не харесат сайта и изям банана за сайта ли ще е банана или за целия акаунт? Сайта не ми е важен, но акаунта е...

4. Реших да уникализирам изцяло съдържанието с двупосочен превод, засега съм си написал ati-то. Променя се около 10% от текста с този метод, размества на места словоред, на места ръчка синоними и смисъла си остава.

Много ти е добра идеята за двупосочния превод. Има разни безплатни скриптове (а и платени, които са доста по разработени - от сорта на 15$, в digitalpoint съм срещал и си е доста добра инвестиция), които вършат също добра работа и правят съдържанието малко по така. Колкото до това колко статиики пускаш на google - спокойно може да увеличиш бройката. Давам ти съвет да си сложиш toolbar-а на Alexa, които не е за вярване, но факт, ще помогне за по бързото индексиране, ако си сърфираш из страницата с включен toolbar, а и ранга в Alexa ще ти вдигне след месец-два. За справка виж в гугъл "alexa black hat" (просто в един такъв сайт е описано, нищо нелегално)

Между другото хубав форум - радвам се, че го открих. Поздрави на всички участници. Ще се радвам ако мога да бъда полезен :D
 

Горе