Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

mantaman

Well-Known Member
От няколко дена въртя мойте сайтове да уидисам на гугле с респонсив теми - Гледам в ГУМТ препоръките дето дават за скоростта на зареждане за мобилни и десктоп устройства и няма оправия все нещо не му харесва.

Почнах да тествам и други сайтове и те същата работа накрая викам чакай да погледна нещо гугълово и вкарвам сайта на Гугле+ и ми изкара сумати препоръки за него, а пък Гугле мапа направо забива тула за десктопи

Да очакваме ли да спрат да се класират техните сайтове???

Или по добре да не си тровиме живота със щуротии
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

До колко докарваш мобилната?
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

100 / 100 Практическа работа на потребителите

Използваемост на мобилни устройства - Няма установени грешки, свързани с използваемостта на мобилни устройства

Скоростта е 60 от 100 на мобилни - Има още да го ръчкам

Имам 3 червени дето трябва да ги оправя

-Премахване на блокиращите изобразяването JavaScript и CSS от съдържанието на видимата на екрана част от страницата

-Оптимизирайте изображенията

-Възползвайте се от кеширането на браузъра
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

Премахване на блокиращите изобразяването JavaScript и CSS от съдържанието на видимата на екрана част от страницата

За това ако следваш точно препоръките, при повечето сайтове води до разваляне на дизайна
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

И аз до този извод стигам а като гледам те техните сайтове не са си оправили искат ние нашите да оправим
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

Премахването на блокиращите JavaScript и CSS можеш да оправиш с async атрибута в джавата (по възможност скриптовете да са преди затварящият се таг body, не в хедъра), а CSS-а единствено, ако е в самата страница/и в хедъра. Разбира се, ако е кратък кода. Ако имаш няколко CSS файлове - събери ги в един (стига да не се 'бият' помежду си).

Оптимизирането на картинките се оправя тук: tinypng.com

Кеширането на браузъра не зависи от теб, ако имаш външнни скриптове, като шер бутони или аналитикс. Успях да докарам началната страница на мой сайт, погледни в кода - с кратки CSS стилове е и съм ги поставила в самата страница: goo.gl/jbZ7YW

Но, много рядко могат да се спазват писаните правила/препоръки на Гугъл. Затова, колкото по-семпли и неотрупани са сайтовете, толкова по-лесно се постигат добри стойности според спийд тула за скоростта на зареждане.
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

За кеширането си трябва root достъп до сървъра, за да се конфигурира как трябва
Асихнронното зареждане на някои скриптове също води до проблеми с дизайна и някои функции
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

Мерси Петя ще го пробвам
 
От: Мобилен Респонсив за Гугле + не важи

Да, асинхронното зареждане не винаги работи, затова местя скриптовете от хедъра - в повечето случаи няма проблеми преди тага body.

@mantaman - добре е, ако можеш да минимизираш дажавата и css файловете тук: javascript-minifier.com и cssminifier.com. Като винаги имай изходните файлове архивирани в случай, че ти се налагат корекции по тях.
 

Горе