Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Blinky

Owner
Здравейте. Знам, че повечето от вас имат смартфони, и по-голямата част (да не кажа всички) имат планове с включен интернет. И тук искам да попитам точно тях. Скоро ще имам и аз смартфон, който ще поддържа 2 сим карти, та реших да попитам тук, експертите.

Защо мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ), ще ме питате? И правилно. Едната карта ми е на този мобилен оператор и е предплатена. Демек, зареждам и говора, а като приключа с парите в нея, пак зареждам и така. Горе долу толкова я ползвам, че на половин-една година я зареждам с 10 лева и това е. Та се чудя дали да си вкарам интернет, което означава да е нещо като предплатена, но с интернет, плащайки ги всеки месец. Видях добри предложения тук:

http://www.globul.bg/bg/data_addons.html?posm=19&ref=homel04

Изхождайки от това колко я ползвам, моят план от Глобул ще е май за 4,50 лв. на месец. Няма да съм нон стоп онлайн, като някакъв маниак, но ще се радвам да чуя и вашето мнение. Работа - поща, чат, форума. :)
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

За София става, извън София покритието им е най-зле от трите оператора.
 
Re: От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

За София става, извън София покритието им е най-зле от трите оператора.
Май извън София ще ми е най-нужен. Ясно. Предположих, че може да има проблем. Но чак път толкова. За интернет говоря предимно. Разговорите там са ми малко, даже почти никакви.

Глобул ми е като опция, защото картата за разговори я ползвам, а да си кажа честно не съм чувал някой да се е оплаквал от нета им. Но и не знам дали не са имали в предвид само тук, в столицата. И големите градове, разбира се.
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

За бърз интернет - Мтел
За добро покритие - Виваком
Глобул е някъде по средата но по-зле и от двата оператора.
Моя съвет е да си прехвърлиш номера към виваком и да си добавиш и махнеш екстри от плана. Така ще ти излезе най-евтино.
Аз в момента съм на MEGA LOOP и плащам по 0.01ст. на мегабайт като скоростта никога не ми пада :)
За останалите компании които имат примерно 300мб. лимит на макс скорост и после 64кб. постоянна си е жив ужас поне за мен.
Мегабайтите свършват много бързо а с тези 64кб. скорост само имейлите може да си проверяваш но ако имаш нерви може да ровиш из нета :)

За пипащите телефони разрови за приложение което следи трафика от програмите.
Да не вземе нещо да си пусне ъпдейт и да ти вземе паричките :beer:
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Ами аз съм на Глобул с 100 МБ на бърза връзка и после пада на бавна - неограничен. Бързата е окей, после става трагичен нета... :) Става за фейсбук, гугъл+ и ровене в гугъл само ако имаш нерви...просто са си зле :)

Поздрави!
 
Re: От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Да не вземе нещо да си пусне ъпдейт и да ти вземе паричките :beer:
Аа, това няма как да стане. Ще съм на нещо лимитирано, за да няма грешки. Че 2 сим карти, едната с нет, не знам си какво. Прекалено много фактори има, за да се обърка някъде системата. :)

Разбрано за нета. То тази карта реално е предплатена и мога по всяко време да я прекратя, но имам разговори с група приятели, които ми звънят на нея и те имат фри минути. За това основно я държа, иначе не умирам от желание да имам 2 телефона, сега вече един де. Поддържащият две сим карти.

И в крайна сметка няма някой много доволен от интернета на Глобул? Ако е за обхвата, ясно, но доста хора около мен имат Globul и определено рядко губят обхват извън големите градове, и не до там големите. За нета не знам вече, прекалено е специфичен проблема, и нямам информация.
 
Re: От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Ами аз съм на Глобул с 100 МБ на бърза връзка и после пада на бавна - неограничен. Бързата е окей, после става трагичен нета... :) Става за фейсбук, гугъл+ и ровене в гугъл само ако имаш нерви...просто са си зле :)

Поздрави!
Това заради плана ли е и ограничението след изразходените МБ-ти, или просто заради обхвата. Иначе няма как за 4,50 лева да очаквам много. И с това съм наясно. Но да не е да давам колкото за статични си нет (в нас), а в същото време да ми не само бавен, но и лимитиран. А и от време на време да го няма.

От кои планове реално си говорим за нещо нормално и добро за работа. Говоря от плановете интернет на Глобул. Но предполагам, че цените са и сходни с другите оператори. Така, че май ще е една критичната граница.
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Проблемът при Глобул не е толкова в липсата на обхват, колкото на 3G покритие. В повечето случаи често се губи или напълно отсъства, а като го няма, скоростта е много бавна и не става почти за нищо. С доста хора говорих и тествах, които са на Виваком и се оказа, че е най-добре. На места, където аз не мога да заредя и един сайт, те могат да провеждат гласови разговори без проблем.
 
Аха, разбирам. Добре, разубедих се вече. Все си мислех, че някой ще даде някой положителен пост тук. ;) То път все тегави. :) Иначе един приятел има iPad и е с карта на Globul и да ти кажа честно в големите гадове и не толкова големите си му работя добре на таблета, но като пътувахме с кола, нямаше. Това не ми е голям критерии естествено, за това и не ми участва в сформирането на крайната оценка. Но мненията тук определено са част от преценката ми.

Ок, тогава ще видя какво ще направя с другата ми карта, която е на Vivacom (бивша Mtel-ка :) ). Там ако има опция ще се пробвам. И все пак се чудя дали да не изчакам, защото Globul вече не е гръцка, а норвежката компания "Теленор" я взе под крилото си. И доколкото знам от познати ще има сериозни промени, в персонала и техниката. Но това е във времето.

Мерси все пак за коментарите. Вече знам, че интернет от Глобул трябва да е последен избор, след останалите оператори. Пак си остава картата за разговори само, ами се щеше да е нещо повече от това. :)
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Аз съм на глобул с дата карта вече няколко месеца и съм много доволен. 2ГБ ми е плана и може да се каже, че трудно ги достигам, а го ползвам доста. Даже понякога и като модем за лаптопа го ползвам. Края на лятото бях на балкан. Нета си е стабилен, е по-бавен е, но поне не прекъсваше. Като цяло съм доволен от тях, като изключим това, че не искат да ми издават фактури като съм на частно лице и на касовата бележка нищо не пише. В началото малко ме притесняваше, но сега съм ОК.
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Повече от година, а може би две съм с адд-он интернет 100мб към единият войс номер от двата на едната ми СИМ карта (предупреждавам, че ползвам едни от най-изчанчените възможни комбинации, за които някой се сеща), та интернета е им е читав. На телефона не ограничавам ползването по никакъв начин, тоест винаги е пуснат и телефона си тегли каквото му трябва. Изключение са Андроид ъпдейтите, ама те пък не идват през 3 дни, нали? Средното ми потребление е 140-180мб, че и отгоре. Първите 100мб приключват при повече късмет на 10тия ден. Да, попадал съм на места с кофти покрития, но съм бил с колега с Виваком на места, на които неговият е зле, а моя не.
Факт е също, че Глобул изостанаха от другите два, защото византииците стиснаха кесиите като стана ясно, че ще продават и стопираха инвестициите. Сега Теленор започват да наливат пари и започват точно от мрежата. Таблета ми е с 1000мб - там не съм успял до сега да ги стигна нито един път.
Много зависи какво ще правиш с този интернет, защото може да изкараш 3 дни (случвало ми се е), а може и цял месец с 100-те мегабайта на бърза. След това наистина е по-бавно, но чак пък нищо да не можеш да правиш не бих казал.

Малко оффтопик: Нали знаеш, че можеш да имаш 2 номера на 1 СИМ? Защото аз съм с 4 мобилни номера, на 2 телефона - андроид-а ми е със СИМ 2 в 1 + работен Нокиа с 2 СИМ в нея....
 
Имам приятел, които работеше при тях, точно в поддръжката на мрежата им и по конкретно клетките. Каза, че е видял тези на конкурентите и в сравнение с техните, Глобул не са инвестирали в това последните няколко години. Притесняваше се когато пуснат мобилен интернет да не си проличи. И май успя да си проличи като слушам и мненията тук.

Интернета от Globul, който искам да вкарам на сегашната си карта (по-скоро към плана, ако се води такъв, защото е предплатена услуга) е за пощи, браузване из нета, писане във форума тук, както и 1-2 месенджъра. Това е. Не е за нищо по-сложно. Естествено, всичко над това е добре дошло, но както казах, след като зареждам 10 лева на половин-цяла година, гледам и цената.

Не съм ползвал нет през телефона. Така де, мобилен. Само Wi-Fi зони и не мога да преценя колко ми е нужно като трафик. Реално след първия или втория месец мога да дам някакъв отговор на този въпрос. Знам, че мога, но така или иначе ще поддържам 2 сим карти, няма смисъл да го правя. :)
 
От: Re: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Имам приятел, които работеше при тях, точно в поддръжката на мрежата им и по конкретно клетките. Каза, че е видял тези на конкурентите и в сравнение с техните, Глобул не са инвестирали в това последните няколко години. Притесняваше се когато пуснат мобилен интернет да не си проличи. И май успя да си проличи като слушам и мненията тук.

Интернета от Globul, който искам да вкарам на сегашната си карта (по-скоро към плана, ако се води такъв, защото е предплатена услуга) е за пощи, браузване из нета, писане във форума тук, както и 1-2 месенджъра. Това е. Не е за нищо по-сложно. Естествено, всичко над това е добре дошло, но както казах, след като зареждам 10 лева на половин-цяла година, гледам и цената.

Не съм ползвал нет през телефона. Така де, мобилен. Само Wi-Fi зони и не мога да преценя колко ми е нужно като трафик. Реално след първия или втория месец мога да дам някакъв отговор на този въпрос. Знам, че мога, но така или иначе ще поддържам 2 сим карти, няма смисъл да го правя. :)

Зопим - работещ поне 3-5ч на мобилен нет на телефона всеки ден
9 мейл акаунта със синхронизация на 10 мин
4 гмейл акаунта със синхронизация на 15 мин
Flipboard, G+, Twitter, Facebook, браузване, шерване на снимки, FB Page manager също с качване на снимки. Само да отбележа камерата е 12MPix и снимките не са никак малки като обем.
Поне 5-10 pdf оферти излитат през мейла на телефона всеки месец, когато трябва бързо да ги пратя, а съм в движение
Ъпдейт на приложения - нямам навика да отлагам за момент, в който съм на WiFi, освен ако не ми се занимава точно в момента с това, но не е нещо с което да се съобразявам.

Всичко това = 120-170БМ трафик
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Здравейте. Знам, че повечето от вас имат смартфони, и по-голямата част (да не кажа всички) имат планове с включен интернет. И тук искам да попитам точно тях. Скоро ще имам и аз смартфон, който ще поддържа 2 сим карти, та реших да попитам тук, експертите.

Защо мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ), ще ме питате? И правилно. Едната карта ми е на този мобилен оператор и е предплатена. Демек, зареждам и говора, а като приключа с парите в нея, пак зареждам и така. Горе долу толкова я ползвам, че на половин-една година я зареждам с 10 лева и това е. Та се чудя дали да си вкарам интернет, което означава да е нещо като предплатена, но с интернет, плащайки ги всеки месец. Видях добри предложения тук:

http://www.globul.bg/bg/data_addons.html?posm=19&ref=homel04

Изхождайки от това колко я ползвам, моят план от Глобул ще е май за 4,50 лв. на месец. Няма да съм нон стоп онлайн, като някакъв маниак, но ще се радвам да чуя и вашето мнение. Работа - поща, чат, форума. :)

Аз ползвам програмата Generation Globul, която мисля, че е най-добрия вариант от техните предложения, защото от всичко има по много минути, смс-и... А за интернета, при мен е неограничен. 100мб на макс, след това скоростта пада, но пак не се плаща нищо. И това всичкото за 13лв

Предимствата, става за ровене из нетЯ, социалки и проверка на имейл при малко изчакване.

Освен това с този нет GPS на телефона работи сравнително добре.

Недостатъци, че тежки сайтове да ти зареди - ще има да си чакаш, чакаш....
Или пък изображения, документи и т.н., става, ама бавна работа.

Тоест, ако искаш да пратиш някой друг имейл и да следиш редовно за имейли, да си проверяваш социалките, да четеш новини и т.н., горе долу е добър вариант. А сайтовете, които имат мобилни версии, например новини.бг дето са с приложение от гугъл плей, също ги отваря що-годе бързо.

Иначе на глобул този 3G нета дето с флашка. Абсурд! Една приятелка се набута - даже не можеше в скайп да се логне. Ужасна и бавна работа...
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Нека се включа и аз . Работил съм и за 3-те мобилни оператора . Най дълго изкарах в Глобул където бях управител . Първо преди да кажа за интернета искам да споделя, че мобилните апарати които най - често ми връщаха за сервиз бяха тези със слотове за 2 СИМ карти /нокия , самсунг, разни китайски/. На мен, моето семейство и приятели, никога не препоръчвам подобен апарат. Blinky хубаво е да знаеш че апарати с 2 сим карти и възможност за достъп до интернет, често правят висока сметка на СИМ картата към която нямаш активиран DATA пакет . За да избегнеш такова неудобство е хубаво да посетиш офисите и на двата оператора, на които ползваш карти, и да ти направят много добре настройките за нета!

Колкото до мобилния интернет /ясно е вече че съм ползвал услугите и на 3-те оператора/ НАЙ-доволен съм от интернета на Глобул . В момента работата ми е такава че пътувам доста често на дълги разстояния, като минавам освен покрай големи градове, и през села, които за първи път чувам че съществуват. Използвам навигацията през мобилния ми телефон, който е с A-GPS / демек е необходим интернет за да навигира /, и никога не ми се е случвало да загубя връзка докато имам обхват ! Интернет през телефона ползвам постоянно , дори имам резервна батерия която държа заредена, защото почти всеки ден 1 не ми стига . За интернета на другите мобилни оператори няма да говоря . Когато съм ползвал услугите им не бях доволен, а от тогава е минало доста време и нещата може да са се променили .

Не работя в глобул от доста време насам, и сега не знам как точно стоят нещата с интернета на b-connect , но пакетите които гледаш и си дал линк за тях, са само за клиенти на абонаментна програма . При предплатените карти са малко по различни нещата / ако това все още е актуално / http://www.globul.bg/bg/bconnect_addons.html . Имай на предвид че сайта на глобул се обновява доста рядко и не се знае колко е актуална информацията в него .

Напълно съм съгласен с колега , който коментира Мобилния нет с ФЛАШКА . Това е пълна боза и при 3-те оператора и горещо препоръчвам всеки, да бяга далеч от подобна услуга !

Надявам се да съм бил полезен .
Поздрави !

Edit: Пропуснах да кажа също че мобилния интернет за предплатени карти не е никак на оферта ! ако смяташ да ползваш такъв на телефона си най добре е да си добавиш към карта която ти е на абонаментна програма. Вече всички оператори предлагат така наречените ADD-они и можеш да си добавяш каквито си искаш има и за нет . Във Виваком знам че за по добро качество и по ниска цена те обвързват с споразумение за продължителност за ползването на услугата. Например 1 година . В Глобул не е така .
 
От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

4.50лв - няма такава такса. Има допълнителен пакет за интернет 4.50лв. Аз ползвам най-ниската такса (5.90лв), дори току що го платих. Има включени 500Мб на максимална скорост. Като се превишат - пада скоростта, но аз го ползвам за Radio Millenium и facebook, където последно време съм много доволен. Иначе наистина е много важно значение покритието и то на 3G. Къде мислиш да го ползваш?. В кое населено място или е в движение.
 
Много мерси за изчерпателния отговор. Доста добре си описал всичко. Личи си, че разбираш от това. Аз това със сим картите като функция се двоумя, защото знам, че е има известна обърквация, но все пак да си кажа, че едната карта е Виваком и няма включена опция за нет, а другата е с предплатени и като цъкнат парите, нямам право да правя каквото и да е, само да получавам обаждания.

Ясно, да мислех, че си зареждам картата с някакви минути, както си е сега, а вече каквото искам кат абонамент за интернет от Гобул е просто допълнителен съвриз, за който с плащам според избора ми на трафик и пари. ;)
 
Re: От: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Къде мисли да го ползва го питай. В кое населено място или е в движение. Ако е готов архива - дай да ти покажа как става, че след малко ми свършва почивката. :)

Здравей. Мисля да го ползвам в София и големите градове, но няма да е зле да може и в по-малките, или някои курортни селища. И в движение няма е никак зле да има възможност, поне за да се гледа гледа на къде отивам и да проверяват това.
 
От: Re: Мобилен интернет от Globul (ГЛОБУЛ)

Много мерси за изчерпателния отговор. Доста добре си описал всичко. Личи си, че разбираш от това.
Прекалено бързо го похвали... :)
По темата - прецени си, но поне 150 Мб на месец гледай да имаш. Пощата с тия шарении генерира повече трафик от колкот си мислиш.

Най дълго изкарах в Глобул където бях управител . Използвам навигацията през мобилния ми телефон, който е с A-GPS / демек е необходим интернет за да навигира /

Еееех, дано не всички управители разбират колкото тебе, че тогатва дърво. Ама май всички сте такива.
Имайки 3Г не е нужно да имаш ГПС за да навигираш - справка г мапс на телефон без ГПС (обаче иска нет за да зареди каратата и да те намери къде си през 3Г мрежата (+/- 100м).
А-ГПС няма нищо общо с нета - справка напр. гармин мобил хт на телефон с А-ГПС но без нет (гармина работи офлайн).
 

Горе