"Модераторите" в Замунда

Firefly

Well-Known Member
Изнервих се нещо и викам да пусна тема, може да ми мине. Та ситуацията е следната - правя си субтитри за моя сайт, където са с платен достъп - с SMS. Да не коментираме въпросът, ама как така палтени, те навсякъде ги правят безплатно...

Пускам линк към съответните субтитри в коментарите на торента в Замунда, където от както се помня се постват линкове откъде ли не. Разбира се никого не задължавам нито пък му вземам парите на сила.

Днес влизам и гледам имам 4 седмици предупреждение. Бил съм нарушил някакво си правило. Чета аз правилото и според него или аз не го нарушавам, или и всички останали го нарушават. Ето как протече дискусията между мен и модератора:

Аз: Давам адрес към субтитри, ако това е реклама, значи и всички останали линкове са реклама?

PrinceRakeem: Популяризираш собствен бг форум и искаш пари за субтитрите - няма да стане...

Аз: Оправете си тогава правилата.

PrinceRakeem: К'во да пишем, че не можеш да си правиш кинти чрез сайта?
След 220 седмици мисля, че само можеш да се сетиш към кои сайтове за субтитри не е реклама...
Спри да ми пишеш.

Аз: Аз какви пари и от какво ги правя си е моя работа. Пари от никого на сила не съм взел. Става въпрос, че правилата са едни за всички. Теб не знам кой и за какъв модератор те е сложил, но такива "връзкарски" работи да ги нямаме - тоя може, онзи не може, този ми харесва, онзи не. Или дай като си преводач в Sab, само техни линкове да слагаме, а?

Сега очавам въпросният "модератор", който се оказа преводач в Sab, да ме банне.

Прав ли съм според вас? Просто ми е писнало от подобни кретени, дето се мислят за голямата работа.
 
От: "Модераторите" в Замунда

"This account has been disabled"

Това е то комплексарщина.
 
От: "Модераторите" в Замунда

Ми помисли малко...не си прав.

Разбирам че искаш да дереш балъците, но наистина не си прав.
Замунда си е техен... ако беше мой и аз нямаше да се израдвам на опитите ти...
 
От: "Модераторите" в Замунда

Не си прав. Ако някой дойде в моя сайт/форум и започне да си прави безплатна реклама и аз бих го баннал. Все пак сайтовете печелят от реклама и то не от безплатна.
Не бих го баннал ако поства линкове към ценни ресурси, които са законни.
 
От: "Модераторите" в Замунда

В грешка си за 3-ти път. Трябваше да си наясно с резултата от идеята преди да я реализираш. В замунда и заради неприличен коментар на торент може да си отидеш.
 
От: "Модераторите" в Замунда

Нормално е ако имаш сайт или форум и някой потребител не ти харесва да си го баннеш. Нали сайта в крайна сметка си е твой. Все едно някой да ти дойде на гости и да ти казва какво да правиш в собствената ти къща ;) . А когато вече има линкове всеки модератор или администратор става много чувствителен ...
 
Последно редактирано:
От: "Модераторите" в Замунда

1 . Споровете с екипа са забранени!
12 . Всякакви опити за реклама без знанието и разрешението на администратора на сайта са забранени!
Правилата са зле написани, но си ги нарушил и са си в правото. А за врътката между замунда и саб-а - спор няма.
 
От: "Модераторите" в Замунда

В правилата им пише, че е забранена рекламата. Ако аз рекламирам, то и всички останали рекламират. По смисъла на техните правила аз не подлежа на наказание. Разбира се, че сайта си е техен, но това е пълна простотия и се среща постоянно в нашата умряла родина - всеки си прави каквото му е изгодно.

Sab или Unacs да не би да не печелят от реклама? Субтитрите са законни и по законите на България са обект на авторско право.

Естествено, българина ще гледа в чуждата паница и да прецака другия. Не ме е яд за линковете, аз нищо не съм спечелил от тях, яд ме е за своеволията на модераторите. Ако учтиво ме беше помолил да не пускам повече линкове към платени субтитри, нямаше да има проблеми.

На замунда им пожелавам да са живи и здрави, тракери има колкот искаш.
 
От: "Модераторите" в Замунда

В правилата им пише, че е забранена рекламата.
А ти рекламираш?
Ако аз рекламирам, то и всички останали рекламират.
Е и?
По смисъла на техните правила аз не подлежа на наказание.
Напротив. Нарушил си правилата.

Дали едно нещо е реклама или не е, понякога е субективна преценка. Обикновено решението взема този, в когото е тоягата.
Логиката ти е грешна и е от типа:
- Иван уби Пешо и не го осъдиха, защото прокурора не повдигна обвинение.
- Ако аз убия Гошо и мен не трябва да ме осъдят.
 
От: "Модераторите" в Замунда

Искаш мангизи за субтитрите там е проблема, не в рекламата. Ако бяха безплатни нищо нямаше да ти кажат предполагам.

Замундата не е твоя и каквото им скимне това могат да си правят без да ти се обясняват даже. :)
 
От: "Модераторите" в Замунда

Това ми беше идеята. И въпросният "модератор" нагло ми казва да не му пиша повече.
 
От: "Модераторите" в Замунда

Аз в замундата преди години редовно ядях банана за коментари и спорове с админите, но си правих без проблем нови акаунти, обаче от както въведаха ограниченя за нови потребители и регистрацията е по трудна затова сега подържам 3 акаунта.

Единия ми е само за сваляне при него не коментирам шоуто на слави и клиповете на митьо пайнера, като искам да се гавря влизам от някой от другите два и..........ах банана
 
От: "Модераторите" в Замунда

Реално погледнато няма значение дали момчето пуска линк към платени субтитри със СМС или към безплатни субтитри с адсенс отстрани и в двата случая това е целенасочена реклама и по техните правила би трябвало да е забранено и за това се ядосва, но както каза Иво преценката е субективна. В тая връзка да ви кажа каква е разликата между сделката и курупционната сделка - корупционна сделка е сделка в която не участваш. На тая логика бачкат и въпросните модератори - линкове към чужди сайтове нарушават правилата
 
От: "Модераторите" в Замунда

Аз в замундата преди години редовно ядях банана за коментари и спорове с админите, но си правих без проблем нови акаунти, обаче от както въведаха ограниченя за нови потребители и регистрацията е по трудна затова сега подържам 3 акаунта.

Единия ми е само за сваляне при него не коментирам шоуто на слави и клиповете на митьо пайнера, като искам да се гавря влизам от някой от другите два и..........ах банана

КОЙ ГО ЕВЕ ЗА ТЪПИТЕ ТИ КОМЕНТАРИ В ЗАМУДА ЧЕ И СЕ ХВАЛИШ БРЕ?
 
От: "Модераторите" в Замунда

Карго бизнИсменката скоро не е шпакловала арабски и катайски задници на Илиенци та е малко нервна.

Шшшшшшшъ я хващай мистрията докато е време че ламята ке умре от глад
 
От: "Модераторите" в Замунда

Прав си, модераторите на Z. са пълни нещастници. На мен са ми набивали BAN по IP поне 5 пъти, и са ми блокирали 7-8 акаунта. То с тях изобщо не може да се говори разумно.

Един път например в раздела Музика, някакъв пич съвсем културно и нормално си беше пуснал тема за сръбска музика, и след 15 минути някакъв метъл написа "Не си познал друже." и изтри темата, без да има абсолютно никакво нарушение.

Обаче не ме е яд, защото знам, че собственикът на Z. прави луди пари, а модераторите не взимат и стотинка. Те са просто някакви посредствени тъпаци, които посещават форума от години и лека-полека са получили привилегията да са модератори.

Аз много лесно мога да ги науча, като им пратя по един хубав MS-BATCH файл, ама няма смисъл да се издребнява толкова.
 
От: "Модераторите" в Замунда

Модерирането е проста работа за умни хора. Само този, на който му се е налагало да модерира мненията на стотици хора може да знае за какво всъщност става въпрос. Хората които стават за модератори са много малко. Повечето потребители изобщо не са в състояние да разполагат адекватно с подобна власт и е трудно да намериш подходящи кандидати за подобна отговорна работа.

Не трябва да се забравя, че и модераторите са хора, правят грешки и си имат пристрастия. Не са роботи, които обхождат мненията и ги модерират автоматично, съобразно с правилата. Предполагам че модераторите в Замунда са доста натоварени и изнервени, а сигурно повечето от тях са невръстни и неуравновесени, тъй че от тях може да се очаква да правят доста грешки. Според мен са изтрили линка с основание, но банът е бил прекален, ако кореспонденцията се е ограничила само с изложеното в първото мнение на тази тема. Все пак, с модератори не се спори. Това не води до нищо. Да нервиш модератора няма да ти донесе нищо добро. Той и без това е достатъчно изнервен от четене на хорските глупости и спамове, и прагът му на търпимост е доста по-нисък от този на обикновените потребители.
 
От: "Модераторите" в Замунда

Модерирането е проста работа за умни хора. Само този, на който му се е налагало да модерира мненията на стотици хора може да знае за какво всъщност става въпрос. Хората които стават за модератори са много малко. Повечето потребители изобщо не са в състояние да разполагат адекватно с подобна власт и е трудно да намериш подходящи кандидати за подобна отговорна работа.

По-скоро някои хора приемат нещата много лично. Чак толкова отговорна пък айде..
 

Горе