" Молове ще фалират заради Тему , Алиекспре и..."

Ева78

Member
Следя тази тема от няколко дена...
Имам лоши прогнози за зимата относно доста отрасли в търговията...
Или съм просто скептично настроена 😏
 
Нищо няма да се промени освен още по лесния достъп до китайски ментета
Не мисля така.
Статистиката показва съвсем друго.
Живот и здраве ще видим зимата.
Моя позната от мола казва, че този и е най- слабия сезон, от последните години
 
Не мисля така.
Статистиката показва съвсем друго.
Живот и здраве ще видим зимата.
Моя позната от мола казва, че този и е най- слабия сезон, от последните години
Ха ха ха, ти за моловете ли се задерти???? Цените им са необосновано високи с безобразни надценки и си заслужават фалита!
 
Ха ха ха, ти за моловете ли се задерти???? Цените им са необосновано високи с безобразни надценки и си заслужават фалита!
цените в моловете са такива заради безумните наеми на търговските обекти в тях. Има наеми по 20К за 100 м/2 в ринг мол, а за Парадайса да не говорим , че свят ще ти се извие
 
цените в моловете са такива заради безумните наеми на търговските обекти в тях. Има наеми по 20К за 100 м/2 в ринг мол, а за Парадайса да не говорим , че свят ще ти се извие
Именно! Алчни “инвеститори” и си заслужават фалита.
 
Естествено, че не ме вълнуват моловете!
Това е само една от многото статии качени напоследък за Тему
Интересува ме онлайн търговията...

 
Последно редактирано:
Нищо няма да се промени освен още по лесния достъп до китайски ментета
Това е така. Ще фалират тия, които зареждат от тему или алиекспрес техните боклучарници или тъпчат олх и базар.бг с китайчета с 4-5 и нагоре пъти надценка. Но това за мен не са търговци, а тарикати. Търговците с качествена стока, която се търси от техните клиенти винаги ще си ги избират и такива като тему и майму все тази как влизат на пазара.

Тези платформи просто ще разчистят плявата тук и ще задоволят клиентите, които имат силен фетиш към евтините боклуци, които преди това са купували от тукашните по-скъпо. Всичко си идва на мястото. А, ако бизнеса ти зарежда от там, да обречен е.

Вече се нищи тук:

 
Това е така. Ще фалират тия, които зареждат от тему или алиекспрес техните боклучарници или тъпчат олх и базар.бг с китайчета с 4-5 и нагоре пъти надценка. Но това за мен не са търговци, а тарикати. Търговците с качествена стока, която се търси от техните клиенти винаги ще си ги избират и такива като тему и майму все тази как влизат на пазара.

Тези платформи просто ще разчистят плявата тук и ще задоволят клиентите, които имат силен фетиш към евтините боклуци, които преди това са купували от тукашните по-скъпо. Всичко си идва на мястото. А, ако бизнеса ти зарежда от там, да обречен е.

Вече се нищи тук:

Моя пазар не е от Тему, а от Италия. За да предлагаш нещо качествено то струва доста
по- скъпо, а всичко е много динамично и хората искат евтино да могат да си позволят да са в крак с модата и да купуват по- често.Шопинг мания .... Голям фактор изиграха и високите доставки на куриерите за малки фирми, които не ползват големи отстъпки.
В базар и Олх не е пълно с боклуци от Тему, във фейсбук групите са боклуците.
Но базар е тотално замрял отдавна, Олх върши работа за сага още.
Попадам като клиент на добри цени ...
Но като продавач съм на пауза ...
 
В базар и Олх не е пълно с боклуци от Тему, във фейсбук групите са боклуците.
Би ли сложила пари на това?

FB_IMG_1726257784224.jpg

Пълно е с какви ли не боклуци именно от търговци, ползващи олх, за да продават това, което зареждат от Китай. И това стана масовка много отдавна, още преди тему, в зората на алиекспрес и алибана, както и идващите насам контейнери. ;)
 
Би ли сложила пари на това?

Виж файлът 33474

Пълно е с какви ли не боклуци именно от търговци, ползващи олх, за да продават това, което зареждат от Китай. И това стана масовка много отдавна, още преди тему, в зората на алиекспрес и алибана, както и идващите насам контейнери. ;)
Ми то от много години всичко се произвежда в Китай.
Отделно тук му слагат друг етикет - " фирмен"
Има много видове качества, които предлагат китайците и всеки сам решава кое ще избере.
Защо тази отварачка да е боклук, като някой може да я използва всеки ден.
При условие, че продавача има качени 1000 продукта на ниски цени, ще поръчам няколко да оправдая доставката.
Времената са на консуматорското общество. Има безброй книги и психологически изследвания за това как работи един такъв пазар, който бълва боклуци нон- стоп...Това не спира клиента в никакъв случай.
 
Да. Но някои фирми, държащи на качеството минават през сертифициране, или самото им производство там е с техни наложени стандарти, което ги отличава от масовия боклук без никакъв контрол, стандарти и сертификати. Това е тънката разлика. Абе никак не е тънка де. Айфоните са на този принцип. И не само.

Някой все още купуват от тукашните темутчовци, защото искат да е в ръцете им след ден-два. Други биха могли да изчакат две-три седмици, което с навлизането в Европа вече ще падне като време, и ще се приближи до тукашните търговци.

В момента, ако на някоя загоряла, неправилна секс от 6+ месеца, и е нужно Ел. Дилдо, за да не се пръсне като зрял домат, хваща и поръчва от бг търговец, за да дойде бързо. На който му е спешно просто избира тукашните. :)
 
В момента, ако на някоя загоряла, неправилна секс от 6+ месеца, и е нужно Ел. Дилдо, за да не се пръсне като зрял домат, хваща и поръчва от бг търговец, за да дойде бързо. На който му е спешно просто избира тукашните. :)
Голям смях посред нощ 🤣🤣🤣
Има много истина тука 🔝🔝🔝

*Скоро ще разберем ...в целия град никнат като гъби зелените кутии на Тему...
 
Голям смях посред нощ 🤣🤣🤣
Има много истина тука 🔝🔝🔝

*Скоро ще разберем ...в целия град никнат като гъби зелените кутии на Тему...
Ама и кутии ли ще имат? Леле, хептен го закъсват нашите. Но тему все пак ще даде шанс на нашите производители да ползват платформата им. Но за жалост евтиното, с което последно време ни знае цял свят не може да се листне там. :) А за производство трудно се говори.
 
Ама и кутии ли ще имат? Леле, хептен го закъсват нашите. Но тему все пак ще даде шанс на нашите производители да ползват платформата им. Но за жалост евтиното, с което последно време ни знае цял свят не може да се листне там. :) А за производство трудно се говори.
Имат и мои познати ги използват вече.
И в най- забутани места има сложени 😑
 
Като им вкарат ДДС-то и ги одерат с такси, рязко ще поспрат с китайската инвазия. Не знам кой пазарува от тоя сайт. Няма нещо, което да съм видял от там, което да става. Цената в цял свят определя качеството, поне когато говорим за евтини стоки. Ще се наситят хората покрай хайпа и по-разумните ще си дадат сметка, че освен да си начешат крастата, друга файда няма.
 
Като им вкарат ДДС-то и ги одерат с такси, рязко ще поспрат с китайската инвазия. Не знам кой пазарува от тоя сайт. Няма нещо, което да съм видял от там, което да става. Цената в цял свят определя качеството, поне когато говорим за евтини стоки. Ще се наситят хората покрай хайпа и по-разумните ще си дадат сметка, че освен да си начешат крастата, друга файда няма.
истината е, че опаковката продава.... снимките на продуктите в Тему са направени наистина изключително добре, а на хората това им трябва... по лъскавите снимки купуват страшни боклуци. Това е силата на маркетинга!
 
Разликата между това да се поръча един продукт от местен продавач и такъв от Тему, според мен е връщането. Когато поръчаме от местен и отворим пакета в офиса накуриера на следващия ден и видим, че стоката е боклук, просто не приемаме пратката. Докато когато поръчаме от китайците, освен че я чакаме със седмици, според мен процедурата е дълга и тромава. Повечето предпочитат да я пуснат в коша и да забравят за нея. Въпроса е кога ще стигнат повече хора до извода за подвеждащите описания на продуктите в китайските сайтове.
Доста познати вече се опариха, примерно си поръчват елегантна възглавница за 17 лв. На снимките е супер, пристига нещо 20 на 20 см със супер ниско качество. Същото е с обувките.
 
Като им вкарат ДДС-то и ги одерат с такси, рязко ще поспрат с китайската инвазия. Не знам кой пазарува от тоя сайт. Няма нещо, което да съм видял от там, което да става. Цената в цял свят определя качеството, поне когато говорим за евтини стоки. Ще се наситят хората покрай хайпа и по-разумните ще си дадат сметка, че освен да си начешат крастата, друга файда няма.
Във фейсбук има групи за пазаруване от Тему и Шеин .

В мола на съседната маса три момичета бяха получили общата си пратка и си разпределяха с голямо въодушевление пакетите, които бяха доста.
Аз не знам как точно се правят тези общи доставки , но в групите е пълно с желаещи да пазарят дрехи от там и кой знае още какво...
Въпроса с чакането на доставката от Тему ще отпадне , ще пристигат за 2- 3 дена.
Отделно в Мола има огромен магазин и като разгледах Тему, всичко е от там. 🤔
И да го изхвърля след получаване не е проблем от там е стотинки, а тук в левове.

Купувах разни реплики за себе си , от търговци вносители от тези китайски сайтове. Качеството е много добро на това което получих и то не веднъж. НО разликата в цената е to much... 😑
 

Горе