НАП + Еконт = проблем

Всичките ни пратки са с ППП, обаче "доказването" на тва чудо си беше една идея по-трудно. Ако пратката беше взета и платена щеше да има и получена разписка за ППП, но тя не я беше взела. Трябваше да докажем, че ако всъщност имахме продажба, то парите щяха да бъдат получени чрез ППП, тоест да доказваме нещо дето не се е случило...
Отделно на етикетните товарителници никъде не се означава дали пратката е с пощенски.
Днес се сетих за теб.
Ако се случи на теб отново или някой друг, просто влез си в акаунта на еконт и от там вземи копие на товарителницата във формат А4. Когато е във формат А4 (както му казваш "ретро товарителница") ти показва товарителниците, стандартни разграфени по 3 дълги на целия А4 лист и там си пише ППП. Просто изпращаш копие на тази товарителница до лицето от НАП и готово ;)
 
Днес се сетих за теб.
Ако се случи на теб отново или някой друг, просто влез си в акаунта на еконт и от там вземи копие на товарителницата във формат А4. Когато е във формат А4 (както му казваш "ретро товарителница") ти показва товарителниците, стандартни разграфени по 3 дълги на целия А4 лист и там си пише ППП. Просто изпращаш копие на тази товарителница до лицето от НАП и готово ;)
На теб ти излизат в А4, защото не си сменил на настройките да са малки, но на мен ми излизат малките. Пратката е принтирана с настройки за малка и в системата се генерира малката. Хубавото е, че явно все пак някъде се генерира и А4, обаче аз не можах да я намеря, не съм сигурен, че нормален потребител има достъп. Ако искаш пробвай с една пратка да я подготвиш с малка товарителница, тоест преди създаване на пратката да смениш настройките. След това я изпрати пратката така с малката товарителница и виж след това дали можеш някъде да намериш за тази пратка А4 товарителница?
 
Иначе да, точно това направих сдобих се от Еконт с голяма А4 товарителница с надпис ППП. Но стана след свързване с точен човек във фирмата. Иначе в профила не се генерираше голяма А4.
 
Иначе в профила не се генерираше голяма А4.
Сега ще ти обясня как се променя, ако имаш такива проблеми в бъдеще с лелята от НАП и да си спестиш целия този цирк.
Влизаш в профила в еконт от там > Профил и от падащото меню избираш системни настройки > Печат на товарителница върху: избираш бял лист.

image-2022-02-23-113718.png



След това на пратки от мен, намираш въпросната нападжийска пратка и като цъкнеш на товарителницата ще ти излезе във формат А4 на която си пише ППП


2.png




Пратката е принтирана с настройки за малка и в системата се генерира малката.
По този начин можеш да си ги сменяш както си искаш, системата ги променя, без значение как е генерирана първоначално!
 
Сега, и се очакваше, НАП + Airbnb = проблем. :)


Но е нормално де. Кофтито е, че си имат комуникация, явно нямат доверия на наемодателите толкова. :)
 
И рязко бизнеса с имоти за нощувки, вече няма да е толкова привлекателен...
 
И рязко бизнеса с имоти за нощувки, вече няма да е толкова привлекателен...
Да, еми то малко тъпо да си мислиш, че си се плеснал в някака световна платформа и да си мислиш, че ще минеш, след като такива платформи си комуникират финансово с доста държавини органи.


Като тук тарикатите с OLX + Ekont. :) То за това го плеснах в тази тема, защото е с доста обща тематика.
 

Горе