Най-скъпи реклами от Гугъл(размери)

Sky

Well-Known Member
Здравейте,интересно ми е каква е зависимостта между размер и цена на рекламата и кои са най-скъпо платените?
 
От: Най-скъпи реклами от Гугъл(размери)

WheresGoogleMakingItsMoney_4e2a5856a497c.png

google-earnings.png


Доста ясно е обяснено кое-какво. За Full Size - click on the link. :wink:
 
Не се занимавам с адесн но като рекламодател ще ти кажа че съм си я виждал рекламата и в квадрат и ледерборд и във фул банер все една цена съм давал.... може би да търсиш на кой формат ще кликат най много в твоя сайт е правилното
 
От: Re: Най-скъпи реклами от Гугъл(размери)

Не се занимавам с адесн но като рекламодател ще ти кажа че съм си я виждал рекламата и в квадрат и ледерборд и във фул банер все една цена съм давал.... може би да търсиш на кой формат ще кликат най много в твоя сайт е правилното
да моя грешка ,няма да рекламирам а ще слагам реклами и се чудя имали значение цена/размер или е както дойде
// за първи път ще слагам адсенсе
 
От: Най-скъпи реклами от Гугъл(размери)

Не е както дойде. За 300x250 и 336x300 има най-много рекламодатели, от там и най високи цени на клик. То зависи и къде поставиш банерите, ако са във футера - евтино, ако е в хедера - скъпо. Поне така разправят от гогле. Моите наблюдения сочат, че на 120x600 и 728x90 е най слабо. И рекламите с връзки също са зле.
 
От: Най-скъпи реклами от Гугъл(размери)

Много зависи и от нишата ти и от географията на посетителите
аз ти препоръчвам да си пуснеш един слот с картинка и и един с текстови реклами да се въртят 1:1
след 1-2 месеца можеш да прецениш кое ти носи повече приходи на 1000 показвания и да оставиш само него

аз примерно имам един сайт (дето сега му замина хубавото класиране след weather update-a) и там специално за US Посетители по-добре се правяха текстовите реклами и то 2:1 печалва на 100 показвания с тези с картинки
 
От: Най-скъпи реклами от Гугъл(размери)

Благодаря за съветите ,тепърва ще се занимавам с тази глупост дано има добра печалба ,почвам да ги въртя и ще видя от кои има най много файда
Много зависи и от нишата ти и от географията на посетителите
аз ти препоръчвам да си пуснеш един слот с картинка и и един с текстови реклами да се въртят 1:1
след 1-2 месеца можеш да прецениш кое ти носи повече приходи на 1000 показвания и да оставиш само него

аз примерно имам един сайт (дето сега му замина хубавото класиране след weather update-a) и там специално за US Посетители по-добре се правяха текстовите реклами и то 2:1 печалва на 100 показвания с тези с картинки
 

Горе