Води ли България независима вътрешна и външна политика?

  • Да

    Votes: 4 20.0%
  • Не. Зависими сме от Турция

    Votes: 4 20.0%
  • Не. Зависими сме от Европа

    Votes: 10 50.0%
  • Не. Зависими сме от Русия

    Votes: 10 50.0%
  • Не. Зависими сме от САЩ.

    Votes: 11 55.0%
  • Друго.

    Votes: 1 5.0%

  • Общо гласове
    20

stoineff

Well-Known Member
Първо : Честит празник на всички!

На този ден през 1908 г. България обявява своята независимост- (наложената зависимост към Османската империя, със силата на Берлинския конгрес от Великите сили) . Въпреки това аз мисля, че все още България не води сомостоятелна политика. Дали сме все още под влиянието на Турция наследник на Османската импирия, дали ва Русия наследник на СССР, дали на големите Европейски страни, или на САЩ... нашата независимост ми се струва илюзия... Пускам една анкета за да видим настроенията във форума.
 
Последно редактирано:
Искам опция зависими сме от ЕВРОПА САЩ ТУРЦИЯ РУСИЯ всичките заедно и ще гласувам..
Промених вида на анкетата. Вече можете да дадете повече от един отговор!
 
Честито СНОШЕНИЕ на всички, а дано :D

Иначе сме зависими само от собствената си държава, никой друг не ни е крив ;)
 
Честито СНОШЕНИЕ на всички, а дано :D

Иначе сме зависими само от собствената си държава, никой друг не ни е крив ;)
Въпросът е дали въобще в последните 600 - 700 години сме имали собствена държава ...
 
Нормално да не сме имали. На много шибана географска ширина се намираме, и колкото по-лесно прекосима става тя, толкова повече семки се пускат :D Обаче това не означава, че нещото, което в момента ни се води държава е толкова много зависима от нечии чужди интереси, защото реално освен георафията не сме интересни с нищо друго, и още повече превид факта, че сами си се нареждаме най-добре, без никой нищо да ни влиае. Те май по скоро се молят за нас, отколкото нещо да ни кахърят :D
 

ето до тук беше независимостта ни

Ха ха.. Точно тоя източник ли намери да пльокнеш.

Никоя държава по света не е независима, може би само Северна Корея. Всеки зависи от нещо и някой, няма как да стане иначе. Въпроса е колко скъпо ще продадеш тая зависимост. За съжаление нашата я продаваме винаги евтино, щото са ни слаби търговците.
 
Честит ден на независимостта на България! Постигната самостоятелно, въпреки Великите и други външни сили, и (много важно) - от подходящите хора - българи.

И тогава не е било лесно. Но сме успели.

Днес отново имаме нужда от независимост. Или - имаме нужда от още независимост. Постигната самостоятелно, от подходящите хора - българи.

И, понеже политиката на България е функция на хората, които я водят, решението е лесно. Сменяме хората - сменяме политиката. Избираме независими хора - за да водят независима политика.

Трудното е в избора. В силата да го направиш. И в постоянството да го защитиш: от избора на човека/хората, през подкрепата за тях, до контрола и следващия избор - да свалиш подкрепата, или да я продължиш. А точно това трудно те прави независим.
 
Честит ден на независимостта на България! Постигната самостоятелно, въпреки Великите и други външни сили, и (много важно) - от подходящите хора - българи.

И тогава не е било лесно. Но сме успели.
....
Трудното е в избора. В силата да го направиш. И в постоянството да го защитиш: от избора на човека/хората, през подкрепата за тях, до контрола и следващия избор - да свалиш подкрепата, или да я продължиш. А точно това трудно те прави независим.
Ценно. Но!? Успели ли сме в крайна сметка? Относно изборът - смятам, че никога не са ни давали право да избираме.
 
Като гледам анкетата, явно все още няма независима България
Няма и никога няма да има. Винаги ще сме зависими от ЕС, САЩ, Русия или някоя друга сила. А най-лошото е, че нашите политици си дават г*за на всеки и нещата стават още по-зле.
 
нашите политици си дават г*за на всеки и нещата стават още по-зле.

Така е, затова ми е горчив този празник. Ще ми се да видя някой политик, който поставя националните интереси над собствения си задник. Тогава може и да говорим за някаква независимост.
 
Така е, затова ми е горчив този празник. Ще ми се да видя някой политик, който поставя националните интереси над собствения си задник. Тогава може и да говорим за някаква независимост.
Няма да го допуснат, системата така работи. Затова нямаме националисти в управлението. Волен се опита да направи нещо и го сдъвкаха брутално.

Появиха се псевдопатриотите-милионери Марешки и Симеонов, и народа се отврати тотално...
 
Ще ми се да видя някой политик, който поставя националните интереси над собствения си задник.

И как да го видиш, като никога няма да бъде допуснат изобщо до съществената политика, камо ли да се изяви? Нали това е идеята..ако те хванат, че си читав, просто те режат още в зародиш. Няма да давам примери, щото тук са 80% зомбита и ще наскочат като очипани вдовици..
 
Няма да го допуснат, системата така работи. Затова нямаме националисти в управлението. Волен се опита да направи нещо и го сдъвкаха брутално.

Появиха се псевдопатриотите-милионери Марешки и Симеонов, и народа се отврати тотално...
Май целиме десетката :D
 
Според мен различните видове "Златки", не са нито патриоти, нито независими, нито пък имат друга цел в политиката освен собствена облага. Дълга тема.
 
Трябва ни 1 като Орбан, ама при нас играта е много мръсна, защото става въпрос за много пари.

България има всичко - планини, море, злато, въглища, минерална вода, златна земя, а винаги сме на дъното. Равносметката е ясна, но повечето не искат, или отказват да мислят и гласуват за измислени герои.
 

Горе