Нещо ново при гугъл бот

coolice

Owner
Гугълбот от едно ип (проверено гугълско) в момента е отворил и чете две теми едновремено това досега не съм го наблюдавал обикновено отварясамо по една тема и като я приключи минава на следваща..
 
ами аз бая го следя в последните дни, и отваря по 3-4 неща , почти едновременно. В различни категории и т.н. Според мен са го пуснали в няколко нишки (ако досега не е бил така)
 
От: Нещо ново при гугъл бот

скоростта на кроуването на Гбота в предприемач.ком е голяма
в webmasters tools-а вече пише на колко секунди са заявките
понеже форума е нагрухан
автоматично си е станало на Fast speed
и то си определя колко точно бързо да е
вече пише точко на колко секунди са заявките

понеже са на малки интервали и статистиката на форума не може да смогне и ти казва че чете две теми едновременно
може скоро да ти показва че чете и 10 теми едновременно.

но наистина при големи уеб сайтове пипалата влизат в много вътрешни страници едновременно

нищо необичайно, и тва не е нещо ново.
 
бате форума има акунт в от когато беше манията за сайт линкс ги показваше в тулса а не излизаха от тогава не съм влизал да гледам и никакви насторики не са пипани ;)

до днес не го е правило нигога всеки ден им хвърлям поглед на ботовете :) иначе има три бота от три поредни ипта вътре ама единия четеше по две теми едновременно за около час няколко пъти проверих статса за мен си мисля е риал таим сега не го прави
 
Последно редактирано от модератор:
От: Нещо ново при гугъл бот

бате форума има акунт в от когато беше манията за сайт линкс ги показваше в тулса а не излизаха от тогава не съм влизал да гледам и никакви насторики не са пипани

няма какво и да пипаш на практика, то си смята всичко и само и даже пише че е най добре да оставаш Гугъл сам да преценя нещата и да не бараш дето не разбираш по-добре от Г.

Като форума стане още по голям, тия ефекти ще станат още повече.
и от още повече IP-та ще ти влиза и повече контент ще рови наведнъж.

абе радвай се.. и няма кво да му мислиш..

само да не се наложи някой ден да ръчкаш manual скоростта на заявките и да ги намаляш и да ограничаваш Гбот :-Д
ама до тогава ти пожелавам да имаш толкоз кинти, че да можеш да си наемеш който и да е сървър на планетата :)
 

Горе