Не всичко е пари

nortrant

Well-Known Member
Татко, каква ти е заплатата?​

С плахо гласче и поглед, изпълнен с обожание, малкото момче посрещна баща си докато той се прибираше от работа.

“Татко, колко ти плащат на час?” – попита го то.

Силно изненадан, той погледна към него и му каза: “Сине, дори и майка ти не знае това. Не ме притеснявай сега. Уморен съм!”

„”Но татко, моля те, просто ми кажи. Колко получаваш за един час?” – настояваше момченцето.

Бащата най-накрая се предал под натиска на малкото дете и казал: “20 долара на час.”

“ОК, тогава може ли да ми заемеш 10 долара?” – усмихнато помолило момчето.

Показвайки явни признаци на гняв, бащата извикал: “Затова ли толкова настояваше да разбереш колко получавам? Върви да си лягаш и не ме занимавай повече тази вечер!”

Изминали няколко часа,


всички отдавна вече си били легнали. Бащата обаче не можел да заспи. Въртял се в леглото, мислел си за разговора с обичаното си дете и вина изпълвала съзнанието му. Може би, си мислел той, детето иска да си купи нещо.

Накрая не издържал и в опит да успокои и изчисти съзнанието си, отишъл в стаята на сина си.

“Спиш ли?” – попитал го.

“Все още не татко. Защо?” – промълвило момчето полузаспало.

“Ето парите, които поиска по-рано.” – казал бащата.

“Благодаря ти татко!” – зарадвало се момчето, докато бъркало с ръка под възглавницата и изваждайки още пари от там.

“Най-накрая имам достатъчно! Имам 20 долара!” – момчето се обърнало към бащата, който гледаше сина си втренчено, объркан от това, което току що беше казал.

“Татко, ще ми продадеш ли един час от твоето време?”

източник: positivespirit.net
-------------------------

Който има дете, отделяйте му повече време
знаете ли колко е хубаво? :(
 
И да, и не. Поне аз така виждам нещата. Как да се отдели време на това дете за сметка на работата? Нали утре ще иска да яде, ще иска дрехи, ще иска колело. Така че може да му се отдели повече време, но за сметка на личните преживявания (гледането на някой мач, мързеливата неделна дрямка и т.н.).

Относно темата, в кой свят живеете? АБСОЛЮТНО всичко е пари! Парите ти купуват щастието, компанията, готините преживявания, жената и т.н. Хайде сега ще ми наскочите, че любовта не се купувала с пари... глупости. Колкото и готин да си, може да си "ебнеш" някоя (без извинение), но за сериозна връзка, коя би те взела ако не можеш да я изведеш на ресторант, да я заведеш на почивка, да и осигуриш добро място за живеене и изобщо хубав живот?

Как би се забавлявал ако нямаш пари? Разходки сред природата и колоездене? Всеки ден!?

Де да знам, малък съм още, може пълни глупости да ръся, но така виждам аз живота... "не всичко е пари" е едно клише, което просто не принадлежи на века, в който живеем.

П.С.: Иначе историята е готина, малко тъжна, но все пак - готина.
 
От: Не всичко е пари

Fozzy ти май не го схвана точно. Иначе историята е добра и наистина не всичко е пари, много са важни парите, но не са всичко.
 
Re: От: Не всичко е пари

Fozzy ти май не го схвана точно. Иначе историята е добра и наистина не всичко е пари, много са важни парите, но не са всичко.

Не знам, според мен се говори за това да отделяме повече време на семейството, децата и т.н., поправете ме ако греша. Отговорът ми беше по-скоро насочен към заглавието.
 
От: Не всичко е пари

Всичко е пари бе :) Семейството ще ходи на почивки да си уплътнява времето. На бизнесот не трябва да се пречи :)
 
От: Re: От: Не всичко е пари

Не знам, според мен се говори за това да отделяме повече време на семейството, децата и т.н., поправете ме ако греша.

Така е, но изхождаш от презумпцията, че към момента се отделя време за семейството. В случая по-горе това време клони към нула. Именно там е проблемът
 
От: Не всичко е пари

Не са всичко за това лапе, ама за нас ЯВНО са всичко :)
Е айде 99%... 1% го слагаме в графа "лоши" :D
 
От: Не всичко е пари

Че всичко е пари, мислят само тея дето ги нямат! Колко от вас няма да си дадат всичките пари и целия бизнес за още една година живот? Или за живота на детето си... или за чаша вода... Мога да изпиша целия форум с примери:)

Всъщност и аз така мислех на 20, сега мисля по друг начин.
 
От: Не всичко е пари

който каже, че не всичко е пари или е бил гейтс или няма пари :lol: само на гейтс вярвам ако ми го каже
 
От: Не всичко е пари

Всичко е пари бе :) Семейството ще ходи на почивки да си уплътнява времето. На бизнесот не трябва да се пречи :)

нали историята е за това... дали бащата има време за уплътняване с почивки някъде ?
 
Re: От: Не всичко е пари

нали историята е за това... дали бащата има време за уплътняване с почивки някъде ?

Е вие така го изкарвате все едно някой може да бачка 24/7. Винаги има време за почивка.
 
От: Re: От: Не всичко е пари

Е вие така го изкарвате все едно някой може да бачка 24/7. Винаги има време за почивка.
Има, но той явно не я прекарва с детето си, за това става въпрос в клипа. Детето иска да получи поне 1 час внимание от баща си.
 
От: Не всичко е пари

Това е просто една притча , а вие задълбахте яко :)
И да, не всичко е пари, а май повечето от вас яко са задълбали в комерса, което не е хубаво
 
От: Не всичко е пари

Това е просто една притча , а вие задълбахте яко :)
И да, не всичко е пари, а май повечето от вас яко са задълбали в комерса, което не е хубаво

Така е...
Но истината е, че без пари си за никъде ... но да не можеш да отделиш 1 час ...
 
От: Не всичко е пари

Със или без пари време за децата ТРЯБВА да има! Другото е висша степен на егоизъм - секс за удоволствие пък да се оправят после.... Като няма пари за детето си как е намерил време да чука? А то е необходимо и малко време да се намери какво да се изчука!

ХОРА, ВИЕ СТЕ БОЛНИ!

ПАРИ, ПАРИ, ПАРИ.... Колко ви трябват? 50, 100, 1000, 10 000, 1 000 000 000 000 ? Колко?

Колко струва щастието което изпитваш когато твоето дете те погледне в очите щастливо и доволно? Колко? БЕЗЦЕННО е драги! И ако има някой, който не го е разбрал, значи не заслужава да има деца!

Парите са средство. Те помагат. без тях не може. но не всичко е пари!

Работим, рискувайки здравето си, за да изкараме някакви кинти, които да пропилеем мислейки си, че се забавляваме, а после тези пари не са ни достатъчни да се излекуваме.

Всеки трябва да намери баланса съчетавайки работа, почивка, забавление, време и внимание на децата си.

Ако 24/7 не ти са достатъчни да изкараш достатъчно, то вероятно си неефективен и резултата би бил подобен, ако работиш 23/7. Тогава възниква въпроса - този 1 час за какво ще го отделиш - за себе си или за някого когото обичаш и уважаваш и би желал да те обича и уважава и той?


Друг е въпроса, че рано ще се скапе този, който работи много, и вероятно ще разчита на децата, за които е нямал време, да го гледат...
 
От: Не всичко е пари

И ква е идеята като имаш всичките пари и власт, които си искал да постигнеш и ги имаш. Като не можеш да ги споделиш с хората, които обичаш, които си загубил в преследване на тази цел. Да парите са важни, но до един момент - те са само разменно средство, те са една идея просто, че може да промени нещата, като ги имаме и ще бъде всичко различно, но никога няма да стане, ако си меркантилно насторен за света, както масово. С пари можеш да си купиш много неща, но истинските неща не можеш си ги купиш, те само спомогат да достигнеш до там, всичко зависи от човека, а той като е насочен материално как ще разбере не материалните неща, които обкантват живота ни.

Ето прост пример ще ядеш кюфтета и кебачета или кралски омарки и в двата случая пак ще си сит. В същия случай или ще пиеш бира за лев или шампанско Моет, но пак резултата от потребността ще е един и същ. Не мислете, че не съм материален, просто парите са само идея, разменно средство за осигуряване на това, което искам, а не самоцел. И да не говорим до вечерта, ще дам един пример, с които няма как да не се съгласите.

Погледнете пирамидата на потребностите на Маслоу и само преценете, до кое стъпало парите имат значение.

Идеята, защо всичко не е пари е тази понеже това са хора, които са минали стъпалото на екзистенциалността и битовизма, просто повечето в БГ не са си го осигурли това стъпало и затова така говорят.

Браво на момченцето, сигурен съм, че ако е било действитлна история след нея вечер мирогледа на бащата се е сменил изцяло.

Хайде със здраве
 
От: Не всичко е пари

Каквото и да си говорим парите имат значение. Как бихте се почуствали ако откажете на детето колело, не защото не искате да му го купите, а защото нямате пари !?!? За това предпочитам да имам пари, пък нека другите говорят каквото си искат.
 
От: Не всичко е пари

Каквото и да си говорим парите имат значение. Как бихте се почуствали ако откажете на детето колело, не защото не искате да му го купите, а защото нямате пари !?!? За това предпочитам да имам пари, пък нека другите говорят каквото си искат.

ти май не схвана за какво става въпрос, никой не казва че е по-добре да нямаш пари, съвсем друго се дискутира
 

Горе