Не ми зарежда изображенията след миграция от стар на нов домейн.

lowriderzzz

Well-Known Member
Здрасти експерти!

Преди седмица две мигрирах един от сайтовете ми от стар (изтекъл вече) към нов домейн. Уж направих всичко както трябва, и ще се получи - сайта зарежда, само дето изображенията не зареждат. CSS, JS си зареждат, но не и изображенията. Също така ако кача ново изображение и то също не се визуализира като заредя домейна ниво в Media Librarity-то на бек-енда.

Не разбирам много но се съмнявам да не е нещо в sql database-изте в cPanel-a на хост доставчика.

Пак казвам, иначе всичко ъпдейтнах. Т.е. направих нова database и нов user. Замених ги също и в myconfig.php файла. Използвах и плъгин (даже два плъгина Velvet Blues Update URLs и Go Live Update Urls ) за да ъпдейтна всички URL-и, но след това не се оправи. Явно е нещо друго. Съмнява ме че е нещо по-скоро от cPanela дето трябва да се барне, но не разбитам чак толкова за това и питам, ако някой може да съдейства и евентуално се е сблъсквал с подобен проблем.

За цялата операция по мигриране просто гледах туториал как става.

домейна е novapsihologiq.eu , а стария е novapsihologiq.com (той обаче изтече преди около два месеца - съдържанието и базите данни ги имам свалени на харда.)


Благодаря предварително!
 
Инспектирай елемент и виж дали е там, дали е с грешно url, или е някакво мазало на кеша. Това са топ опциите, които често прецакват изображенията.
Уж го дава да е там с url от новия домейн ... до колкото разбирам.


1701726668625.png
 
Значи при мен това се оправя, като сменя в .htaccess файла на директорията с файловете Options -Indexes, също виж правата на самата директория.
Само дето аз съм с Друпал, но според мен няма значение на коя платформа си, проблема е с достъпа до папката в която са ти снимките
 
Ем фикснах ги, ама май не стана. По принцип са си 755 за директории и 644 за файлове.
* и за целия акаунт съм ги фикснал

1701773526851.png
 
Значи при мен това се оправя, като сменя в .htaccess файла на директорията с файловете Options -Indexes, също виж правата на самата директория.
Само дето аз съм с Друпал, но според мен няма значение на коя платформа си, проблема е с достъпа до папката в която са ти снимките
В .htaccess файла разбирам до толкова, че да не барам нищо. Но като го разгледам виждам, че навсякъде където го има домейна е с .com , а не с .eu
Предполагам трябва да се реплейсне?

1701774012783.png
 
Update по казуса. От .htaccess файла беше. Там където се срещаше домейна още беше с .com . Реплейснах го с .eu и взеха че се оправиха снимките.

Благодаря на всички, които се включиха и съдействаха!
 

Горе