Не мога да публикувам постове

Unforgiven

Member
Не знам какво стана но като се опитам да публикувам нов пост излиза тази грешка:

Код:
Publishing failed. The response is not a valid JSON response.

Инсталацията на wordpress е скорошна, от преди няколко дена, деактивирал съм всички плъгини и пробвах различни теми но същата грешка излиза винаги. Някаква идея как да се оправи тази грешка?
 
Пробвай с друга тема и ако не става пиши на техн. поддръжка. Два пъти имах проблем по вина на хостинга заради забравяне да инсталират някакъв модул на хостинга, а втория път при смяна на PHP версия
 
С classic-editor проблема изчезва, но без него пак се появява. Съпорта не знам дали може да помогне в случая понеже съм с VPS и php версията и модулите съм си ги инсталирал аз. В site health ми показва това съобщение и мисля че може да е свързано с проблема:


Код:
The REST API encountered an unexpected result

The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.

When testing the REST API, an unexpected result was returned:

REST API Endpoint: https://domain.org/wp-json/wp/v2/types/post?context=edit
REST API Response: (404) Not Found
 
Открих че ако сменя permalink структурата на plain проблема изчезва, но при всяка друга permalink структура проблема го има.
 
Открих че ако сменя permalink структурата на plain проблема изчезва, но при всяка друга permalink структура проблема го има.
Съпортът на VPS няма нищо общо с този шит WP. Но каквото можеш да го прескочиш, прави го. Аз лично бих те посъветвал да почнеш с чиста инсталация, добре направена тема и определено много хубаво подбрани плъгини, за да не пищят грешки още в началото. ;)
 
Трябва да открия как се оправя този проблем защото в бъдеще може да се появи пак и не е практично да инсталирам на ново wordpress всеки път за да го отстраня. Иначе и аз не съм голям фен на wordpress но няма по-добра алтернатива за това което ми трябва.
 
Бих изтрил плъгините и темите (без дефолтната), после . htaccess и след това пробвам дали едитора save-ва.

ПП: ако е Nginx, може конфигурацията да не е ок в /etc/nginx/sites-available/domain.org.
 
Последно редактирано:
Пробвах с премахване на плъгини и теми но без успех. htaccess го изтрих и генерирах наново но и това не помогна.
Използвам apache на сървъра.
 
Пробвах с премахване на плъгини и теми но без успех. htaccess го изтрих и генерирах наново но и това не помогна.
Използвам apache на сървъра.
А някакви мод секюритита? Блокинг согфтчета да има?
Направи някъде другаде някаква инсталация и виж там как е. Може да си има значение и настройките на сървъра до някаква степен.
 
вчера имах сходен проблем , при мен се оказа че в текста има твърде много линкове, оставих нормалните 2-3 и си качвам без проблеми
 
Най накрая го оправих. Във файла за конфигурация на apache: apache2.conf промених AllowOverride None на AllowOverride All в тази част:


Код:
<Directory /var/www/>

    Options Indexes FollowSymLinks

    AllowOverride All

    Require all granted

</Directory>
 

Горе