Не можах да намеря темата за АДСЕНСЕ за това да питам тука :)

dertre

Well-Known Member
Всички мрънкат наляво и надясно ,че трябва да се регистрираш за да можеш да получаваш пари от Адсенсе без да се притесняваш за данъчните и от глоби . А какво ще кажете по въпроса за паркираните домейни в Гоогле ? Те са към Адсенсе (или аз бъркам ама и рекламите и паркираните домейни като статистика ми ги вади там) . Как сега аджеба данъчни ще каже ,че "работя" по домейна който съм го паркирал и си вади пари ? Единствения труд по него е било да се закупи и да се променят name server-ите . Ако закупуването на "вещ" вече ще се таксува като труд направо не ми се мисли ... Кажете вашето мнение по въпроса , ако взимате пари от паркирани домейни през гоогле трябва ли да се самоусигорявате за "този ваш тежък труд" .
 
От: Не можах да намеря темата за АДСЕНСЕ за това да питам тука :)

Не е много ясно дали е законно да се дават домейни под наем (под наем се дават само материални обекти - напр. къщи).

Имаме проблем със законите. Много са сложни и тенденцията е да се увеличава сложността. Съществуват хипотези, че това е един от факторите за "кризата". В данъчното законодателство има презумпция за виновност - първо те глобяват, а после обжалваш в съда, ако имаш пари да си платиш.

Който иска да разбере какво имам предвид да потърси с ключови думи "икономическа свобода", "свобода от правителството" и да прочете тази книга. Няма смисъл да го преразказвам.
 
От: Не можах да намеря темата за АДСЕНСЕ за това да питам тука :)

Паниката покрай АДСЕНС стана по-голяма от необходимото, така мисля аз :) И наистина имаме проблем със законите..
 
От: Не можах да намеря темата за АДСЕНСЕ за това да питам тука :)

Паниката покрай АДСЕНС стана по-голяма от необходимото, така мисля аз :) И наистина имаме проблем със законите..
На същото мнение съм. За да ни направят проблем, се си мисля че трябва да правим над 5-6 бона месечно.
Глоби ? Те не могат с офлайн магазинчетата да се справят (знам много случаи с глоби от няколко години и все още неплатени), пък с нас ..
 
От: Не можах да намеря темата за АДСЕНСЕ за това да питам тука :)

На същото мнение съм. За да ни направят проблем, се си мисля че трябва да правим над 5-6 бона месечно.
Глоби ? Те не могат с офлайн магазинчетата да се справят (знам много случаи с глоби от няколко години и все още неплатени), пък с нас ..

А замисляте ли се, че просто не са ни подкарали.
Така или иначе информация за получените доходи в НАП има, просто е въпрос на време.
 

Горе