Никога не е късно да станеш за резил!

Прочетете първия пост и гласувайте


  • Общо гласове
    103

spy

Active Member
Както повечето от вас знаят преди около месец купих ohboli.bg от "колега" от форума. Защо го слагам в кавички? Защото преди два дни младежа реши, че фейсбук страницата на сайта със космическите 140 фена струва 100 лева и ако не му ги дам ще я изтрие защото "не му трябвала". Според мен когато страницата е вградена в проекта се подразбира, че я е продал заедно със сайта, но може и да греша, затова пускам една анкета.

А междувременно след като не се поддадох на рекета въпросния младеж наистина изтри страницата :) Цял живот някои хора си остават дребни душици...
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

За 140 фена не си заслужа нервите.....направи си нова и си я развий.И ги направи 140 хиляди :)
 
Как да не е част от проекта, даже е длъжен да спомене, че към сайта (домейна) върви и група с еди колко си потребителя. Другото е терикатщина и идиотия. Не важи само когато продаваш сайт и към него искат да бъдат предоставени аф. акаунтите. Това е друг случай, но се си мисля, че не е редно. Какво ще я прави групата, ще я изтрие, а не я даде като бонус, че си му купил домейна. Ей за такъв манталитет говорим - питично идиотски и кретенски. Не го познавам, но това е долно, гадно и граничи и истински хейтърлък. Не го споменавам за друго, но това трябва да не се толерира. Много се съмнявам, че някой ще му даде 100 лева за тази група, особедно като тематиката е тясно специализирана и малко хора могат да я управляват.

Моя съвет е да проверявате добре с кой правите бизнес. Все пак малко са нормалните хора.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Много кефи следната обосновка за цената на фейсбук страницата "[FONT=&quot]Не смятам, че цената на нещо се определя от текущото му състояния, а от труда вложен в него и от потенциала му.[/FONT]" тоя кърти мивки направо :) Ще взема да му подаря станалия вече култов домейн goliam-potencial.info
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Честно казано, след като не е написано в обявата, че фейсбук страницата върви с домейна/сайта, то тя не върви. Макар и аз да бих имал абсолютно същото очакване като теб, дори да не го пише.
То е малко като: "Продавам апартамент", ти знаеш кой е апартамента, къде се намира и знаеш, че към него има и гараж. Но ако човека не е написал, че продава и гаража, значи не се продава.
Друг е въпроса за поведението в конкретния случай, което аз определям за детинско, особено за тези 140 фена :)
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Той хубаво, че и малко ти искал :D
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Направо се чудя, как направи сделка с такъв човек.. Иначе да - трябва да се упомене, че страницата също се продава заедно със сайта,но и да не се упомене, то е ясно, че са неразделно свързани. А за 140 човека.. не само че трябваше да ти я даде, ами и бира да те черпи!!!!!
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

А тоя олигофрен как така реши, че тези фенове вече не са фенове на тази страница?! Дали ги попита :) Аз що си мисля, че те са фенове на страницата, а не негови... От къде на къде ще решава вместо тях...чак па и ще трие цялата група!
И кво излиза? "Щом вече не съм собственик на страницата, значи и феновете МИ вече не я харесват" ахахаха веком ту бг-тупан-текно-олигофреникус
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Щом не е споменато в сделката, разбира се че си има право да си иска пари (!?). И цената я определя продавача, не купувача. Като на човек не му харесва, не купува.
 
Последно редактирано:
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Щом не е споменато в сделката, разбира се че си има право да си иска пари (!?). И цената я определя продавача, не купувача. Като на човек не му харесва, не купува.

и аз така мисля!

Но не мога да отреча, че не се е възползвал от ситуацията. А това въобще не е коректно.
 
  • Like
Реакции: Test
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Щом не е споменато в сделката, разбира се че си има право да си иска пари (!?). И цената я определя продавача, не купувача. Като на човек не му харесва, не купува.
Цената е това, което купувача е готов да даде. Кой колко иска е без значение...
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Ами отиди в някой магазин, изложи си теорията на практика, и сподели тук резултата :)
 
Последно редактирано:
От: Никога не е късно да станеш за резил!

И какво като не е споменато?? За всеки детайл ли трябва да се пише... Това си е чисто изнудване, нищо друго!
И какво ще я прави тази група.. ще я бутне в друг сайт ли?
Вие сте се изкривили тотално...комерсиализирани тикви!
 
Аз като продавах голфа си (да, имах 3ка) я дадох със зимните гуми. Ако бях като пича щях да ги запаля, ако не ми даде пари за тях, отделно. Мисля, че през цялото време говорим за принципа, а не за правилата. То реално купувача не би трябвало да има претенции, тъй като в първоначалната оферта (в последстие - сключена сделка) не се е броял въпросния актив към това, който ще получи купувача, но пък и продавача е редно да каже, че със сайта върви (или има и друго, за което могат да се уговорят отделно от сегашната сделка), а не после да му каже, че случайно и група има. Защото по втория начин си изглежда точно като муфтене на пари и рекет. Все едно да си купип апартамен (като примера на Иво) и после да ти кажат, че ще ти продадат и парко място (не гараж). Всички знаем, че гаражите са отделно вече (от както и строителните предприемачи станаха терикати и сега гледаме как укапват милите един по един), но тук си се знае, че е така и не си пред свършен факт. Това е разликата.

Спай, всъщност цената (когато искаме желаният финал на сделката) е цифрата, която устройва и двете страни. :)
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Разбирам, че сте афектиран от случилото се, но реално младежа е прав. Не сте уточнили предварително условията, при който купувате страницата му. Има общо-установени правила и закони, който трябва да се следват, точно за да не се получават такива лични интерпретации на сделката. Фен страницата на facebook си е фен страница, интернет страницата си е отделно нещо. Ядосвайте се само на себе си, че не сте прецизирал условията по покупката. Това, че човека се възползва от ситуацията го прави разумен, а не крадец. На Ваше място бих поканил всички тези 140 фена в нова страница или бил предложил по-реална цена. Бизнес не се прави с емоции а с разум, всяка емоционална реакция (като Вашата) ще ви струва пари. Истинския бизнесмен оставя комплексите и предразсъдъците си на страна и мисли само за интересите си.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Ами отиди в някой магазин, изложи си теорията на практика, и сподели тук резултата :)

Магазина и свободния пазар са 2 различни неща. Прав си за магазина, но в сделка от този тип цената я определя купувача. Точно така и стана - продавача тръгна от една цена, намали я на няколко пъти, а аз му направих оферта. След 2 дена мислене, той се съгласи на моята цена и приключихме сделката.

Но темата е съвсем друга. В сайта имаше интегрирана фейсбук страница със 140 фена. Повече от месец след като финализирахме сделката, нашето момче се сети да иска пари и за страницата. Сега може да поиска пари и за статиите в сайта, защото ние така и не уточнихме тези статии влизат ли в цената... смЕх!!!
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Разбирам, че сте афектиран от случилото се, но реално младежа е прав. Не сте уточнили предварително условията, при който купувате страницата му. Има общо-установени правила и закони, който трябва да се следват, точно за да не се получават такива лични интерпретации на сделката. Фен страницата на facebook си е фен страница, интернет страницата си е отделно нещо. Ядосвайте се само на себе си, че не сте прецизирал условията по покупката. Това, че човека се възползва от ситуацията го прави разумен, а не крадец. На Ваше място бих поканил всички тези 140 фена в нова страница или бил предложил по-реална цена. Бизнес не се прави с емоции а с разум, всяка емоционална реакция (като Вашата) ще ви струва пари. Истинския бизнесмен оставя комплексите и предразсъдъците си на страна и мисли само за интересите си.

Може да ми говориш на 'ти'.

Няма емоции в това че не давам да ме рекетира променяйки условията след приключена сделка. А и в сделка от този мащаб не бих тръгнал да си губя времето уточнявайки всяко детайлче. В бизнеса имам едно много важно правило и то е да бъда честен и да мисля мащабно.
 
Re: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Ами отиди в някой магазин, изложи си теорията на практика, и сподели тук резултата :)
Бате, не ги сравнявай с обилновените бакалии, които за да спестят некви 600-700 лева те си работят. :)

Разбирам, че сте афектиран от случилото се, но реално младежа е прав. Не сте уточнили предварително условията, при който купувате страницата му. Има общо-установени правила и закони, който трябва да се следват, точно за да не се получават такива лични интерпретации на сделката. Фен страницата на facebook си е фен страница, интернет страницата си е отделно нещо. Ядосвайте се само на себе си, че не сте прецизирал условията по покупката. Това, че човека се възползва от ситуацията го прави разумен, а не крадец. На Ваше място бих поканил всички тези 140 фена в нова страница или бил предложил по-реална цена. Бизнес не се прави с емоции а с разум, всяка емоционална реакция (като Вашата) ще ви струва пари. Истинския бизнесмен оставя комплексите и предразсъдъците си на страна и мисли само за интересите си.

Ако ще следват правилата, то реално тази група трябваше да излезе на яве още при търговията на сайта. А не ето ти GSM-а, ааааа кабелът за компютъра искаш ли го? :) Не че не си прав, но не е много логично и морално. И ни ми казвайте, че няма морал и логика в бизнес отношенията, защото ако няма сме го сдухали много. Или както викат: курвенски изпълнения. Не е крадец, но като го спомена се сетих за вица за баба Меца, която се бе заклещила главата в един дънер, където цялата гора и се изреди - и те не са изнасилваци, а просто са се възползвали. И ако изтриването на група след, като са му отказали парите не е комплекс, не знам кое е. :)
 

Горе