Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Blinky

Owner
Предполагам всеки знае как се прави Вирал маркетинг. Ако не, сега има възможност да види:

Автомобили в София осъмнаха с надписи "Полиция" по вратите

Маркираха 20 автомобила с надписи "Полиция" - паркирали неправилно

Ето и малко инфо какво е: http://en.wikipedia.org/wiki/Viral_marketing

За мен лично, заобикаляйки коли по тротоарите, ми се вижда едно предупреждение към собствениците. Но не знам дали това ще се отрази добре на застрахователните компании. Най-вероятно НЕ.

Някой да е засичал такива днес? Аз лично не видях....
 
От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Всички автомобили са били паркирани неправилно и са предимно BMW и Porsche.
:D Еми като не си вършат работата определените органи, явно някой е взел нещата в свои ръце :D
 
От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Малко хора знаят, но паркирането на коли по тротоарите всъщност не е забранено! Условието е да оставиш метър и половина от ширината на тротоара за пешеходците. Тогава всичко е законно. Не мога да преценя добре от снимката, но според мен черната кола не е паркирала неправилно.
 
От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Нова полицейска стратегия, доказваща нощната им активност ;)
Скоро ще се присетят за "авто-моргата", благодарение на тайните им "маркетингови обожатели".
 
Re: От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Малко хора знаят, но паркирането на коли по тротоарите всъщност не е забранено! Условието е да оставиш метър и половина от ширината на тротоара за пешеходците. Тогава всичко е законно. Не мога да преценя добре от снимката, но според мен черната кола не е паркирала неправилно.
Да, това е истина, не е забранено, но е възпитания. Виждал съм майка, която излиза на шосето с количката, за да заобиколи някой кретен с джип, на който явно 2 лева на час са му много. А и аз като пешеходец ходя по некви много начупени плочки и тротоари точно от такива качени на тях коли. Аз съм и двете и шофьор и пешак, но никога не съм си позволявал да качвам на тротоар колата си, първо защото някой ще изхейти и ще е в правото си и второ, защото съм виждал как слизат ниските коли....обикновен с броня или кора. :)
 
Re: От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Браво на пичовете, поне са проявили креативност. :)
За мен си доста силен PR. Даже ако не мислях, че толкова ги мързеше нашите полицаи, бих си помислил, че те могат да сформиран нещо такова. Ей така...купон да става. :)
 
От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

:) Сигурно хич не им е забавно на собствениците на автомобилите, но поне да спрат да паркират като идиоти... което ме навява на мисълта, как преди време имаше един сайт в който се продаваха стикери "Паркирал си като идиот" на символични цени.. та да може да си ги лепкаш на някой "перфектно паркирал шофьор". Може въпросните хора да се опитват да наложат нов продукт в сайта си - "Промоция: Шаблон с надпис "ПОЛИЦИЯ"+безплатен флакон спрей(цвят по избор на клиент-а)". :)

Това в кръга на шегата... доста са изгрубяли... :)
 
Като го гледам този убавец тук:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5310451

...изглежда да е някакъв мутрафон. Този определено си го е заслужил. Вандалска проява не е това, а по-скоро качването на тротоара и преченето на хората да минат. Сега да си ходят така. Следващият път ще си знаят. Не са изгрубяли. Щяха да са изгрубяли, ако бяха ги оставили със спукани гуми, счупени стъкла или фарове. Това тук е доста софт вариант.

Някои от тях са подали сигнал в полицията.

Има известна ирония тук.... :D
 
От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Според мен надписа трябваше да бъде МИЛИЦИЯ :lol: По файско щеше да бъде така :) Ако на моята спортна Honda напишат така - няма да го изтрия и ще си карам така, а пък нека да ме спират ченгетата, с усмивка ще им отговарям че не съм го написал аз разбира се. :) А също така бил се зарадвал ако от горе на колата ми лепнат и полицейски син буркан за гарнитура, за да може колата ми да стане асъл полицейска ( милиционерска ) само че буркана да бъде буркан от компот със сини сливи, че от тях става убава арна ракийца :wink: Та ще си карам хем с надписа и хем с бурканя с компота със сините сливи. :lol:

Сега по темата: никога не съм паркирал колата си по тротоари, ако нямам пари да си плащам паркинг, а знам че там където ще отивам няма къде да я оставя - аз просто не отивам с колата, а отивам или пеша или с градския транспорт. Blinky братле аз също съм виждал с очите си как майки с бебешки колички слизат от тротоара на шосето за да заобиколят някой грандоман буквално запушил пешеходната пътека, и въпреки че шофьорите виждат че жена бутаща бебешка количка слязла на шосето да заобиколи луксозен джип - профучават с бясна скорост на сантиметри от нея. Между другото подразбрах че това са частни коли на полицейски служители, но като гледах снимките все Поршета, луксозни BMW-та и видях и едно Infinity също.
 
От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Ако не става с добро тогава с лошо.....
 
Re: От: Нова вирал маркетинг стратегия на полицията. :)

Сега по темата: никога не съм паркирал колата си по тротоари, ако нямам пари да си плащам паркинг, а знам че там където ще отивам няма къде да я оставя - аз просто не отивам с колата, а отивам или пеша или с градския транспорт. Blinky братле аз също съм виждал с очите си как майки с бебешки колички слизат от тротоара на шосето за да заобиколят някой грандоман буквално запушил пешеходната пътека, и въпреки че шофьорите виждат че жена бутаща бебешка количка слязла на шосето да заобиколи луксозен джип - профучават с бясна скорост на сантиметри от нея. Между другото подразбрах че това са частни коли на полицейски служители, но като гледах снимките все Поршета, луксозни BMW-та и видях и едно Infinity също.
Хахаха, брат, знам, че 80-90% от хората тук не са се качвали никога на тротоарите. Не за друго, а защото и те са пешеходци и им минават някакви мисли, когато заобикалят така спели коли. Като ми се налага да отида до центъра - метрото или пеша. Никога няма да се забия с колата, че и да не си платя за синя зона. Това да се кача на някой тротоар или да препреча някой вход или пътя на минувачите, никога няма да ми дойде на ум, защото е доста грубо и другото, което е, че ще имам някой друг демидж по колата. Единственото предупреждение, което съм получавал е да ми обърнат огледалата, след като съм ги прибрал, за да не пречат. Веднага си правя изводите и разбирам, че съм или в грешка или наистина на някой преча. Не се е стигало до нещо по-хард.

Не знам какви коли са, но определено хората, направили тази толкова жестока "вандалщина" са имали право. Днес минавайки по тротоара ми се наложи да сляза на пътя, за да заобиколя кола, качила се на тротоара. Имаше място и на пътя да паркира, но явно от отъпканата зелена площ става ясно, че му се е превърнало в навик да паркира там. Лошо няма, и този ще си намери майстора. Аз като няма къде да паркирам, обикновено търся в съседните преки, но никога не се правя на велик и да я качвам по на хората тротоарите. Даже преди няколко месеца моите съседи толкова много са си харесали тротоарите като паркинг зона, че от престараване успяха да бутнат едно младо дърво, което щеше да стане красива гледка ако беше оцеляло.
 

Горе