Нова криптовалута! Примамлива реалност или поредния зелен хайвер?

penman

New Member
Преди повече от 4 години попаднах в един стартиращ интернет проект, който се очертаваше да е много интересен. Добър сайт, прекрасни обещания за бизнес и контакти. Не ми струваше нищо и се включих. Наистина изглеждаха сериозни хората и потребителите станаха десетки, а може би и стотици хиляди. Два-три пъти седмично попълваха с нови статии, имаха отделен блог дори. Както и да е! Кризата ги удари и тях и нещата замряха, хората взеха да се оттеглят и аз лично се чудех, че сайта продължава да функционира и дори чат-пат да се появява някой нов пост. Трябва да поясня, че ако човек не се логва повече от седмица, акаунта му изгаря. Така че, наистина ми е странно какво ме е мотивирало да влизам там почти всекидневно. Всъщност ми стана навик. Нещо като миенето на зъбите и семейния секс (след дълъг брак първото е по-приятно:lol:)! Факт е, че верните фенове на тази позамряла идея останахме 5 - 6 хиляди от цял свят! Стана дума, че сме били стотици хиляди. Забравих да кажа, че всичко е на английски и системата си има валидни защити като на платежен сайт, което показва че собствениците се оръсват за различни неща. И сега изведнъж в стила на Коледните чудеса на сайта цъфна подробна информация и дори има красиво лого. Хората смятат да стават криптовалута в най-скоро време и дори подготвят опция за директна обмяна с биткойн. Не обясних досега, но всяко влизане в този сайт ми начислява определена сума, съвсем виртуална досега и с времето тя понабъбна впечатляващо. Всичко това още е хипотетично, но ще раздвижи форумите и там вече има разговори и предположения. По мои груби сметки, би трябвало да имам право поне на 20 парчета биткойни. И това пак за никакви инвестиции и шашми. Разбира се, хората ясно са казали, че ставайки криптовалута може да се окаже изгодно човек да не бърза да обменя всичко в биткойни или реални пари. Специално припомнят как преди време с
10 000 биткойна се купували 2 пици, а сега същите стрували 12 млн. долара. За какво пуснах тази тема? Първо - не е опит за измама. Нямам намерение да правя сделки тук, нито бартер, нито за мангизи. Следя в мрежата, че тази тема започва да се експлоатира, но е начален стадий. Виждам възможност за сайт с нова ключова дума и гарантиран добър трафик. Надявам се да има тука хора, които да разсъдят дедуктивно дали това не е някаква зарибявка и кой и какво би спечелил от от това. Но най-вече ме интересува каква изгода бих могъл аз да извлека - като идея за сайт с печеливш трафик, като директна сделка за отлични кинти, като добри контакти с чужди контрагенти. Съгласете се - в този бял свят нищо не става случайно и за да съм си мил по два пъти на вечер зъбите повече от 4 години, не е било само за здраве? Може да съм седнал на "златната мина" или "поредните пачи яйца"? Вие какво мислите индиректно по въпроса?
За да не си губим времето излишно - не съм "ивобос", не съм "кръчмаря", не съм "копипастер", не съм "бойко", не съм "станишев", не съм "Сидеров" , .........допишете вие......:D
 
От: Нова криптовалута! Примамлива реалност или поредния зелен хайвер?

Не разбрах идеята на темата. Дали е реклама на някакъв сайт за чейндж или опознавателна статия за bitcoins?


Ако е първото, то подобни има хиляди.
Ако е второто, то да, има спад в курса, породен от действията на Китайската Народна банка. Най-голямата азиатска търсачка Байду също спря да ги приема, а все пак китайците бяха основните инвеститори в биткойни досега.
 
От: От: Нова криптовалута! Примамлива реалност или поредния зелен хайвер?

Не разбрах идеята на темата. Дали е реклама на някакъв сайт за чейндж или опознавателна статия за bitcoins?


Ако е първото, то подобни има хиляди.
Ако е второто, то да, има спад в курса, породен от действията на Китайската Народна банка. Най-голямата азиатска търсачка Байду също спря да ги приема, а все пак китайците бяха основните инвеститори в биткойни досега.

Не е реклама и неслучайно не съм споменал името на сайта, защото както вече писах, "посветените" в идеята сме няколко хиляди за сега. Допитвам се до вас дали тази информация, която притежавам си заслужава да се експлоатира? Както знаете - знанието носи пари. Ако не се окаже някаква партенка и всичко написано в този сайт е истина, то след кратък период може да се окаже, че притежавам криптирана валута на стойност около 20 биткойна. Ще мога да я разменям за реални пари от една страна, но другата страна е по-интересна - имайки информацията още сега дали си струва да направя сайт с нужните ключови думи, което да ме намести на видно място в търсачките? Дори нещата да се замотаят ще има период на силен интерес, а това значи трафик, реклами и добри постъпления. :roll:
 
От: Нова криптовалута! Примамлива реалност или поредния зелен хайвер?

Пак повтарям, че нямам намерение да правя тук сделки, но нещо ми подсказва, че в САЩ, Канада или друга част от света за някой няма да е проблем да ми предложи 10 000 долара, за да му прехвърля акаунта си. И досега съм имал такива оферти, но са стигали максимум до 100$ и съм ги подминавал. След последната информация мисля, че "акциите" ми поскъпнаха драстично. Пуснах темата, защото бъкел не разбирам от криптовалути и ги смятах за някакви детски игрички. Сега обаче имам сметка да съм се заблуждавал. :lol: Нямам опит в предприемачеството и ме притеснява да не се прецакам - да гепна 10 бона и след време да се окаже, че съм продал нещо, което струва много повече. :cry:
 
От: Нова криптовалута! Примамлива реалност или поредния зелен хайвер?

Пак повтарям, че нямам намерение да правя тук сделки, но нещо ми подсказва, че в САЩ, Канада или друга част от света за някой няма да е проблем да ми предложи 10 000 долара, за да му прехвърля акаунта си. И досега съм имал такива оферти, но са стигали максимум до 100$ и съм ги подминавал. След последната информация мисля, че "акциите" ми поскъпнаха драстично. Пуснах темата, защото бъкел не разбирам от криптовалути и ги смятах за някакви детски игрички. Сега обаче имам сметка да съм се заблуждавал. :lol: Нямам опит в предприемачеството и ме притеснява да не се прецакам - да гепна 10 бона и след време да се окаже, че съм продал нещо, което струва много повече. :cry:

В момента курсът на един биткойн е над $700 ( https://metabank.ru/). така че оферти около $100 ги подминавай по английски (мълчешком). А дали ще се качи или падне зависи както от пазарните условия, така и от регулаторни действия на държави и банки. Едва ли някой тук ще успее да прогнозира с над 50% вероятност накъде ще тръгне. Повечето биткойн-инвеститори, които познавам, влагат за идеята, защото схемата е наистина добра, но това не гарантира нейната жизнеспособност (и курс, съответно)
 

Горе