Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Днес се прибирах от Велико Търново и искам да споделя едно впечатление. Пътувах с автобус от Варна (от автогарата) и на отиване когато всички се настаниха точно преди да потеглим се качи едно девойче и започна да обяснява как била от някаква си агенция и събирали средства за някакво дете.

Този същия сценарий се беше разиграл и юли месец лятото, когато пак ходих до Търново. Тоест от тогава до сега не са ги събрали тези средства.

И преди съм пътувал с автобус, но до сега никога не съм виждал такъв начин за събиране на средства. Изобщо не ми се струва доствоерно, повече ми изглежда на: "събираме финанси за да пострим къща или да купим нов мерцедес на някой"...

Вие на какво мнение сте ?


*** ето и една изключително полезна статия по темата ***
 
Последно редактирано:
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Аз не давам пари на такива които обикалят по илиците и ме спират . По съм съгласен да даря чрез смс от някоя телевизонна реклама . Въпреки че пак не се знае за какво точно отиват парите . Но на тези от улицата им нямам доверие.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Обикновено когато ми искат/просят пари за болно дете, хвърлям по един поглед на документите, които почти винаги носят и повечето са склонни да представят- търся лекарската анамнеза или документа за диагнозата, в която пише имало ли е лечение преди това и кой и на какво основание е написал диагнозата. Не, че ако решат не могат да врътнат и някой и друг печат където решат, чувал съм че с печатите е лесно- няма да кажа повече :oops:, но все пак! Важно за мен е и лицето , очите на искащия пари докато моли за помощ и когато поискам документите! Артисти валяло, но горе- долу май ми се получава. Всичко това когато смятам да дам десетина лева, аз съм така или давам толкова или нищо на искащите.
А точно по темата- "била от агенция" тук нещо ме усъмни работата... Да не е казала от организация?!?
 
Последно редактирано:
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

От доста години го има - на мен 3-4 пъти ми се е случвало. Обикновено дори раздават някакви книжки или някое друго менте, което "да ти остане за спомен" от "дарението". Ако човек има средствата и желанието да прави благотворителност, мисля че има доста по-ефективни и достоверни начини за това.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

И на мен ми се е случвало когато съм пътувал за София и на Плевен автогарата същата процесия минава.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Така аз се занимавам с младежки организации и както подобава по Коледа правим благотворителност.
За да проверите нещо дали е " леджит " най-лесно става:

-Документи за како точно ще отидат парите.
-Документи на организацията или поне нещо да покаже.

Повечето още на 1вото се сопват,а някой на второто спират и те остават на мира.
Така цяло лято ме занимаваха хора от Русие който уж събирали пари с цел развиване на зелените площи и запазване на чистия въздух ама като и казах,че съм председател на една комисия в местния младежки парламент, все едно и бръкнах на " другото място " и изчезна на 200 метра от мен :Д
После им проверих сайта и той толкова кофти,че аз ще го направя по-добре * хал хабер си нямам от самото правене / писане / нагласяне на сайтове *

Та на кратко просто питайте,питайте и искайте нещо а видите.

Офф: mobilio да не си градски * Плевенчанин *
 
От: От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Организация или агенция не помня точно. Май организация беше. Тези са от същите дето ти предлагат картички по центъра във Варна срещу 2 лева.

Ние варненци отдавна си ги знаем, че са мошенгии. Ама нали градът е туристически и хората от други градове или чужденците от къде да знаят и се хващат.

Отдавна дребни дарения под формата на пари не правя. По скоро бих им купил закуска или шоколад (ако са някакви деца) ама не и пари.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Схемата си е доста стара. Ама и аз ги подминавам такива - много са дразнещи. Ама било за болно дете. Мен някой пита ли ме дали моите деца са здрави?! Нямам против да дам, но и аз като m17n1ck, съм склонна някой SMS да пратя, или в някоя църква (понякога и там има кутии за дарения). На такива които мерят улиците и досаждат на хората, пари не давам.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Така аз се занимавам с младежки организации и както подобава по Коледа правим благотворителност.
За да проверите нещо дали е " леджит " най-лесно става:

-Документи за како точно ще отидат парите.
-Документи на организацията или поне нещо да покаже.

Повечето още на 1вото се сопват,а някой на второто спират и те остават на мира.
Така цяло лято ме занимаваха хора от Русие който уж събирали пари с цел развиване на зелените площи и запазване на чистия въздух ама като и казах,че съм председател на една комисия в местния младежки парламент, все едно и бръкнах на " другото място " и изчезна на 200 метра от мен :Д
После им проверих сайта и той толкова кофти,че аз ще го направя по-добре * хал хабер си нямам от самото правене / писане / нагласяне на сайтове *

Та на кратко просто питайте,питайте и искайте нещо а видите.

Офф: mobilio да не си градски * Плевенчанин *

абе те тези нашите обикновено ще те заринат с цяла купчина бумаги, ама какво им пречи да ги изфалшифицират. Обикновено повечето хора няма как на място да различат фалшификата и тя като почне да те баламосва, то започва да минава време и на човека му писва и направо дава парите, за да се махне.

Абе общо взето както каза колегата това да се събират пари по улицата е най-търгашкия начин.Ако е нещо легално различни медии, организации и компании биха го промотирали към рекламните си кампании.

Между другото, ако някой знае някаква друга схема за пари за "такива дарения" нека сподели, че явно има доста начини, които не са ми известни, а сигурно и на други хора.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

абе те тези нашите обикновено ще те заринат с цяла купчина бумаги, ама какво им пречи да ги изфалшифицират. Обикновено повечето хора няма как на място да различат фалшификата и тя като почне да те баламосва, то започва да минава време и на човека му писва и направо дава парите, за да се махне.

Абе общо взето както каза колегата това да се събират пари по улицата е най-търгашкия начин.Ако е нещо легално различни медии, организации и компании биха го промотирали към рекламните си кампании.

Между другото, ако някой знае някаква друга схема за пари за "такива дарения" нека сподели, че явно има доста начини, които не са ми известни, а сигурно и на други хора.

Виж БМЧК - Български Младежки Червен Кръст правят фондо набирания и със сигурност на тях бих им дал пари * знам ги как действат и че са легални *
А това за бумагите е лесно ...
Повечето ги питай дали са регистрирани по ДДС, колко клона имат в държавата и могат ли да ти попълнят бланка за дарение * която принципно е задължителна когато даряваш * :)
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

и могат ли да ти попълнят бланка за дарение * която принципно е задължителна когато даряваш * :)

Това нещо като касова бележка ли е ?
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Преди малко се натъкнах на тази статия - в нея е описано всичко и как става целия номер. Това си е чист ъндърграунд бизнес.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Това нещо като касова бележка ли е ?

Не но принципно с такъв документ се записва,че си дарил пари на тях и може да търсиш после какво е станало с парите :)
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

В статията пише, че дори и да ти издадът такава бележка пак не е гаранция, че парите ти отиват там където трябва.

Моя съвет за всеки преди да е решил да "направи добро" е да се обърне към някоя достоверна, доказала се организация със достоверен сайт с някаква репутация.

Че както сега идва Коледа, тея дето ще събират дарения за това онова ще плъзнат доста.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Да прав си нищо не гарантира но е поне нещо.
Иначе покрай Коледа се правят защото тогава хората най-вероятно биха го направили.
Пък за това и аз и моята организация също тогава правим благотворителност и да се целим в хората ... иначе самите фирми дори тогава даряват защото си намаляват така данъците.
А за СМСите ... там е голяма мафия и направо ми се реве като знам,че от един смс 4,80 само 80ст. стигат до този на който ги пращаш което значи,че оператор М,Г и Вком взимат по 4 лева от нищо, а децата взимат 80 ст ... сами си правете изводите.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

Офф: mobilio да не си градски * Плевенчанин *

Ц, и аз като онези хора съм Русиенец. Просто част от автобусите минават през Плевен, друга част спират на Обнова.
 
От: Нова схема за пари чрез дарение... как мислите ?

а виждал ли си в кварталното кафене как влиза мацка, прави се на глухоняма, черпи с бонбони и ако си вземеш - хоп, дай 2 кинта

освен ако от персонала не те предупредят, това е предприемач :lol:
 

Горе