Нова форма на СПАМ?

Hi
We have a customer interested to buy your domain. If you are interested to sell it let me know your asking price
We dont know how to contact with you, if you got this email please contact us ASAP
Thanks

John Sean
Това получих в имейла на сайта ми. Чудя се как да го тълкувам! Хем ми пишат, хем не знаят как да се свържат.
Да не са започнали да изкупуват домейни на първа страница в СЕРП-а? Ако е така - да взема да направя няколко такива и да спра да бъцкам домати, а да ходя за риба?

За колко ли да им продам вискяр.com? 8) Не че ми е за продаване, но всяко нещо си има цена все пак...
 
От: Нова форма на СПАМ?

Защо да е спам? И аз съм писал няколко пъти до хора регистрирали домейн, който ми трябва с питане за колко и дали биха ми го продали.
 
От: Нова форма на СПАМ?

Същия писа и на мен за няколко домейна. Веднага разбрах, че е някаква измама и изобщо не му отговорих. Не само, че дойде в спам папката директно, ами и части от мейла се намират в гугле, значи е разпратен на много хора. Кое е по-вероятно, John, най-популярното име, с поща john35798934@гмаил.цом (нещо такова беше) да праща масово имейли, щото има да харчи сумати пари за разнообразни домейни или да е опит за измама :).
 
От: Нова форма на СПАМ?

Защо да е спам? И аз съм писал няколко пъти до хора регистрирали домейн, който ми трябва с питане за колко и дали биха ми го продали.

Например защото домейна е на КИРИЛИЦА и е БГ сайт, а му пишат на английски :)
 
От: Нова форма на СПАМ?

Не е спам, а опит за измама. И не е ново. Из форума има стари теми с подробности по въпроса. Който го интересува може да ги изрови.
 

Горе