Някой разбира ли от Химия

Здравейте маняци, някой тук разбира ли от Химия? Питах и Гоогле но неможах да намеря и там. Някой знае ли как се чисти Фосфор ми е въпроса :) Ако някой знае моля да пише на ЛС
 
От: Някой разбира ли от Химия

Има едно момче от форума, беше казал, ч е химик - пратих въпроса ти към него.
 
От: Някой разбира ли от Химия

Порових се доста ама не открих нищо :confused: какво ще чистиш на тази хартия, някаква антика ли е? Да не е картата на Джак Спароу :) бъзикам се, сигурно е важно ама не знам как ще се реши проблема ти
 
От: Някой разбира ли от Химия

Неорганичният фосфор се поглъща от корените на растенията и се използва за изграждането на органични съединения. Значи слагаш 1 китка над листа хартия и растението ще го почисти :wink:
 
От: Някой разбира ли от Химия

Само фосфор ли? Самият фосфор смесен ли е с нещо друго?
 
От: Някой разбира ли от Химия

Химик.
Би ли описал подробно ситуацията?
И дали става въпрос за бял, или червен фосфор?
Въобще - фосфор ли е? Или някаква смес? Щото ми е повече от странно как имаш лист с фосфор по него.
Може да опишеш нещата на лични, ако нещо те притеснява.
 
От: Някой разбира ли от Химия

Под хартията имали съдържание нещо написано примерно което ти е необходимо?
Ако има съдържание, няма как да стане без да го повредиш. Каквото и да сложиш да разредиш фосфора, ще хване и мастилото.

Ако е нещо с молив, гледай таблицата (хоризонталната ) всяко вещество след водорода което е по напред може да се разреди с другите.
Търси това което можеш да намериш и което е след фосфора но преди Въглерода, за да не разредиш и молива..

Ако просто искаш да си отделиш фосфора. Направи го в прахообразно състояние, като използваш някоя нуклеинова киселина в която може да се разгради.


И в кръга на шегата да добавя... ако ще го използваш за амфети нема да стане. Трябва да е чист кристал фосфор, един път преминал от прахообразно състояние в кристално няма да се получи ефекта. ;)
Само от течно в кристално. :) Тъй че бутай другите неща на листа и шмъркай от там ;)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Някой разбира ли от Химия

Химик.
Би ли описал подробно ситуацията?
И дали става въпрос за бял, или червен фосфор?
Въобще - фосфор ли е? Или някаква смес? Щото ми е повече от странно как имаш лист с фосфор по него.
Може да опишеш нещата на лични, ако нещо те притеснява.


Писах ти ЛС
 
От: Някой разбира ли от Химия

Ако някой наистина може да почисти фосфор от хартия да пише на ЛС става въпрос за много пари, достатъчно за 20,30 години напред сериозен съм.
Моля само сериозни да пишат.
 
От: Някой разбира ли от Химия

Е тука вече ме спечели :) ако ми осигуриш пари за 10 г. още утре отивам в бан и ще питам всички професори как да го изчистиш тоя фосфор
 
От: Някой разбира ли от Химия

имам връзки в хтму - там химици да искаш а и една приятелка работи в бан, пиши за какво става дума на лс и ще ти намеря кой да ти помогне срещу не много пари, споко
 
От: Някой разбира ли от Химия

Сега е момента някой да пусни пророчествата на Ванга че от химически оръжия ще загине населението на Европа :D Внимавайте с тези много пари и този фосфор да не ходим като светулки :D
 

Горе