Няколко въпроса за adsense

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте, новорегистриран съм в адсенса. Кандидатствах с един сайт. Започнах да слагам реклами в него, и в още два мои сайта. Обаче прочетох това :

Не забравяйте, че ако използвате функцията Оторизирани сайтове, ще трябва да добавите новия URL адрес към списъка с оторизирани сайтове, в противен случай няма да получавате приходи от този URL адрес.

След което редактирах профила си като добавох 3-те ми сайта
Достъп и упълномощаване : Сайтове, упълномощени да показват реклами
И сега явно чакам някакво одобрение.

За 2 дни се е натрупала някаква сума, но не съм сигурен дали няма да кажат примерно, че няма да изплатят нищо, понеже моите сайтове не са оторизирани да показват рекламите на рекламодателите.

Какво в нужно да направя друго, какво да чакам, за да може да съм редовен и всичко да е наред.

Може да са тъпи въпросите ми, но това ме мъчи, Изчетох цялия им помощен център.

Блгаодаря предварително за помоща Ви!

Поздрави!
 
От: Няколко въпроса за adsense

Значи първо като се регнеш и кандидатстваш с даден сайт, чакаш да ти го одобрят.
След това вече бухаш в останалите сайтове и няма нужда да ти ги одобряват, но пък ако са против правилата им ще изгориш.
Иначе това, за което говориш е с цел някой да не те "нахака" и да сложи твоя код в кофти сайтове... и да ти прецака акаунта.
В случая в оторизирани сайтове слагаш твоите сайтове и с това ограничаваш излъчването на реклами с твоя код само до тях.
 
От: Няколко въпроса за adsense

Моя акаунт е вече одобрен, иначе няма как да имам достъп да си напрая кодовете на рекламките, и същите да ми се показват на сайтовете.
Добре, това е хубаво поне. Благодаря!
 
От: Няколко въпроса за adsense

Щом ти се генерират суми, значи всичко е наред.
 
От: Няколко въпроса за adsense

Благодаря!

Друг въпрос: Може ли да рекламирам в единия ми сайт другите ми два сайта, при положение че имам няколко реклами на adsense ?
 
От: Няколко въпроса за adsense

Здравейте, новорегистриран съм в адсенса. Кандидатствах с един сайт. Започнах да слагам реклами в него, и в още два мои сайта. Обаче прочетох това :



След което редактирах профила си като добавох 3-те ми сайта

И сега явно чакам някакво одобрение.

За 2 дни се е натрупала някаква сума, но не съм сигурен дали няма да кажат примерно, че няма да изплатят нищо, понеже моите сайтове не са оторизирани да показват рекламите на рекламодателите.

Какво в нужно да направя друго, какво да чакам, за да може да съм редовен и всичко да е наред.

Може да са тъпи въпросите ми, но това ме мъчи, Изчетох цялия им помощен център.

Блгаодаря предварително за помоща Ви!

Поздрави!

Ето няколко дни след това, най-отгоре на профила си чета това :

Код:
Рекламите Ви наскоро са се показвали на уебсайтове, които не сте упълномощили. За да избегнете загубата на приходи, не пропускайте да упълномощите всички сайтове, на които показвате реклами, чрез настройките на профила си.

Влизам аз в ''Настройки Профил'' :
Сайтове, упълномощени да показват реклами-трите мои сайта
Неупълномощени сайтове (2)

Какво да правя сега?
 
От: Няколко въпроса за adsense

google.com/adsense/publisher-whitelist-view и слагаш сайтовете, които са неупълномощени, разбира се, ако наистина им вярваш.
Това са си мои сайтове. Бях ги сложил и трите сайта, и 2 от които ми изписва сега че са неупълномощени...
 
От: Няколко въпроса за adsense

Нали знаеш, че

ввв.сайт.ком показва реклами само на ввв.сайт.ком, докато
сайт.ком показва реклами на всички поддомейни.

Освен това има технологично време да ги приеме и отбележи като авторизирани. Виж в приходите, дали имаш пари от тези сайтове. Ако имаш, значи всичко е наред. Ако нямаш, изчакваш.
 
От: Няколко въпроса за adsense

Да , имам пари от тези сайтове.
Но примерно рекламата която е в първия пост е от една седмица сложена, а в страницата за ефективност, ми показва че е показана 2 пъти, 4 пъти е кликнато на нея, и има 200% CTR на страница.
А рекламата мъжду първия и втория пост -Показвания на реклама 0 пъти.

Дайте съвет как да ги оптимизирам, каде каква реклама да сложа, за да може да отчита показвания на страница.
Сайта за който говоря е : http://2paclegacy.net/showthread.php?35271-Whats-Your-Opinion-O-Johnny-J-s-Death
 
От: Няколко въпроса за adsense

A, форумите са куца работа откъм реклама - почти не се клика, където и да поставиш каретата.
Въпроса е да ми отчитат поне показванията на реклама, не става въпрос за кликове
 
От: Няколко въпроса за adsense

Здравейте приятели.

1) Може ли да използвам парите за adwords натрупани в акаунта ми в adsense?

2) Каква цена на клик при препоръчвате да поставя в adwords? И ако препоръчителната е 25 цента на клик, аз ако посоча 15 цента на клик, на коя позиция ше ми се появява ключовата дума при търсене?

3)За оптимизиацията на сайт. Както е моя случай с онлайн магазин. Даден артикул ми е свършил, обаче имам да добавя друг подобен като име, модел, описание и т.н. като този стария, който ми е свършил вече.Та дилемата ми е .. да изтрия ли свършилия ми модел и да пусна нова информация за новия артикул. Или просто да редактирам стария, и да сложа новите снимки с подобно, даже почти съшото описание
Как е по-добре да го правя?

Благодаря предварително!
 

Горе