Няколко въпроса които са от голямо значение за мен

nsevimov

Well-Known Member
Здравейте! Колеги! Та да преминем директно на темата имам няколко въпроса които искам да Ви задам и съответно който може да ми помогне с съвет да помогне.

Правя социална мрежа за интересни снимки подобна на tumblr, flickr. Но ме тревожат някой неща

1. Ако потребител качи снимка с защитено авторско право как да процедирам ако съответно някой пусне оплакване по имейл или нещо по-лошо е повдигнато дело срещу мен?

Мои размисли по въпроса: Мисля да впиша в общите условия че всеки потребител носи отговорност за всичко което качва. Но има един проблем примерно ако се стигне до такава ситуация аз ще трябва да давам данните на самият потребител на властите а това не е добра практика.

2. Ако потребител качи снимки на някоя по разголена има ли вероятност гугъл да наложи някаква забрана на сайта ми като например да ме лепне в адулт филтрите и съответно сайта ми ще забрави какво е това гугъл.
 
От: Няколко въпроса които са от голямо значение за мен

Здравей,

Най-просто казано можеш да направиш следното:

Вписваш някаде ,че не носиш отговорност за снимките които потребителите качват и ако има такива с запазени права да ти пишат(естествено трябва и да докажат че те държат правата на снимката) и ти след това ще я свалиш от сайта.

Относно адулт снимките отново пишеш някаде в общите условия че снимки с недподходящо съдържание ще бъдат премахвани от сайта и готово. Просто от време на време ще трябва да преглеждаш снимките които се качват и когато откриеш снимка която не е подходяща я премахваш и пишеш на потребителя защо си му махнал снимката (за да е коректно).
 

Горе