Облачни услуги

Ragnar

Member
Здравейте,
първо се извинявам, ако темата не е в точния раздел, но този ми се стори най-подходящ.
Много съм бос в тази сфера и имам нужда от съвет.
Трябва ми нещо като виртуален компютър. Не само за съхранение на данни.
Да ползвам всякакъв софтуер. Да браузвъм, да водя разговори, използвайки различни програми или приложения, да гледам стриймове, да играя игри и т.н.
Да правя всичко от облака.
Съществува ли такава услуга?
Cloud-VPS, нещо подобно ли е?
Ако някой ползва такава услуга, моля да сподели добри доставчици.
 
Трябва ти виртуален десктоп


ОБАЧЕ те както и клауд впс-ите и повечето нормални впс-и - нямат видео карта подходяща за игрането на игри

дори където правят PCI passthrough обикновеено е на вградената Интелска такава.... много рядко някой има свървърно шаси geforce ...и обикновенно е за други цели

За игрането на игри ти трябва нещо като https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/
 
Много благодаря, по принцип не играя игри, споменах го, като евентуална опция.
 
Дай пример за какво ти трябва, @coolice е един от хората, които може да ти помогне точно в тая сфера.
 
Не е нищо конкректно, нуждите са комплексни. Попаднах на реклама за cloud gaming, тя гласеше как играеш гладко, безпроблемно, безгрижно и т.н. От там се замислих и за нещатата, които споделих тук. Как би било по-добре като цяло нещата да вървят гладко, безпроблемно, безгрижно и т.н.
 
Точно с клауд гейминга нещата преди около година не бяха така, както ги рекламираха. Сега не знам дали са се променили, възможно е. Бях пробвал този на NVidia (май се казваше GeForce Now), когато беше все още безплатен - има съществен дилей, който се усеща отчетливо в шуутър игрите. Бях пробвал и някакво рали, където също реакциите са решаващи и дразни минималното закъснение.
 

Горе