Ограбен пейпал

kamentk

Well-Known Member
Влизам сутринта във пейпал и що да видя. Баланса ми 0 евро и два долара. До тук добре, но еврото беше към 10, на него майната му, но доларите бяха трицифрена сума.

Преглеждам транзакциите и виждам, че са направени три транзакции една след друга - withdraw към карта. ОК, но аз карта не съм добавял!

Отварям транзакцията и вътре дори не мога да видя номера на картата. Отварям списъка с карти - някаква виза, която определено не е моя, понеже карта виза нямам.

На всичкото отгоре имам 2 странни трянзакции приход от по 2 долара, една от които е задържана и пейпал ми пише, това е необичайна активност.

Отварям си пощата - 300 и косур писма от сайтове за виагра на руски. Между тях намерих мейл от пейпал от 5 декември. Там пише - добавихте карта моля въведете четирицифрения код и съответно този който е направил това го е въвел и си е изтеглил паричките.

На кой да пиша или да се обадя, щото мислех скоро да си добавя картата при тия тъпанари, ама ако не ми възстановят сумата, не само че няма да им ползвам фалшивата услуга, ами и ще ги черня навсякъде! Как може за един ден да верифицираш карта и да изтеглиш целия баланс по нея и да не е необичайно активити при положение че в пейпал влизам веднъж в месеца. На 3-4 декември си поднових хостинга и всичко беше наред!

Всичко това е станало на 5-ти. Гледам и други се оплакват. Явно има проблем!
 
От: Ограбен пейпал

А пощата къде ти е? АБВ?

mail.bg. Това няма никакво значение. Проблемът за мен е изцяло в пейпал. Как са я верифицирали тая карта, която едва ли е на мое име. На всичкото отгоре в момента се опитвам да направя диспут на тия плащания и ми дава че номера на едното е невалиден, а ми го визуализира така в сайта им. Тия вече съвсем се подиграват!
 
От: Ограбен пейпал

The following Transaction IDs are not valid: и номера на транзакцията който взимам от ТЕХНИЯ сайт с техния скпрпит за избиране на транзакция която да се диспутне. Е КАКВО ДА НАПРРАВЯ. Да им звънна да им тегля по една майна ли?
 
От: Ограбен пейпал

На всичкото отгоре трябва да отговоря на друг кейс за приход по моя акаунт който нямам идея от къде е дошъл. И не знам какво да им отговоря. Не ща да им звъня още, защото ще ме питат глупости цяла вечност и нищо няма да свършат...
 
От: Ограбен пейпал

Да не би да си влизал през някакъв фиш мейл в акаунта си и оттам да са се сдобили с достъп до профила ти? Те тези регулирани ли са въобще в България?
 
От: Ограбен пейпал

Да не би да си влизал през някакъв фиш мейл в акаунта си и оттам да са се сдобили с достъп до профила ти? Те тези регулирани ли са въобще в България?

Чак толкова тъп не съм.
 
От: Ограбен пейпал

Понякога в бързината и рутината човек въобще не гледа къде цъка. Много странна работа, но щом казваш, че има и други оплаквания, значи има сериозен проблем със сигурността там!
 
От: Ограбен пейпал

Колега, това е отвратително и гадно. Съжалявам, но намери начин и се свържи с ПП и решете по някакъв начин този казус.
Аз затова никога не отварям писма от ПП, а ако ми трябва да си вляза в акаунта, винаги отварям нов таб. Дано си върнеш парите! Успех!
 
От: Ограбен пейпал

ПайПал едва ли ще може да ти помогне , парите не са откраднати от ПайПал, а от някой хакер

Следващия път недей да държиш толкова пари в ПайПал

Да си призная, и аз клинках на фишинг писмо от пайпал веднъж в бързината , после веднага си смених паролите . Може да са ти хакнали акаунта по хиляди начини , за които Пайпал не може да носи никаква отговорност
 
От: Ограбен пейпал

Каква рутина, човек, като в пейпал влизам много рядко. Винаги пазарувам или от иБей или от сериозни търговци и използвам пренасочването от техните сайтове към пейпал. Искаш да кажеш примерно че куулайса е сложил фишинг линк, щото това ми е последната транзакция - към coolicehost. Преди това съм правил транзакции супер отдавна. От имейл в пейпала си не се логвам никога!
 
От: Ограбен пейпал

Еми да ми ги възстановят. То е ясно че е от хакер. Смених парролата сега се опитвам да им пиша, но като въведа номерата на транзакциите които искам да диспутна ми дава, че са невалидни. Е аз какво да направя. На всичкото отгоре трябвда да отговоря на кейс който е за ПРИХОД към моя акаунт, но нямам и идея от къде идва. Искам да го отговоря, но не ми се дава възможност да напиша текст никъде. Само шаблонни стъпки, които определено не отговарят на ситуацията.
 
От: Ограбен пейпал

При мен също ме тарашиха малко, само че при мен прехвърляха през разни акаунти и аз на всичкото ударих диспути яко обясних кво е станаало и ми върнаха парите, на онези им блокираха акаунтите и транзакции за продукти през техните акаунти с моите кинтари, обаче при теб са се изхитрили и са директно към карта, ако си ги хванал първия ден имаш шанс, но след 5 дни парите вече са към карта, а PayPal не са много известни с нормални решения в такива ситуации, та май нямаш много варианти за очакване от тях...
Успех все пак
 
От: Ограбен пейпал

Еми да ми ги възстановят. То е ясно че е от хакер. Смених парролата сега се опитвам да им пиша, но като въведа номерата на транзакциите които искам да диспутна ми дава, че са невалидни. Е аз какво да направя. На всичкото отгоре трябвда да отговоря на кейс който е за ПРИХОД към моя акаунт, но нямам и идея от къде идва. Искам да го отговоря, но не ми се дава възможност да напиша текст никъде. Само шаблонни стъпки, които определено не отговарят на ситуацията.

Не пиши мейли , звъни по телефона. И то го направи по бързо - надявам се да говориш английски, ако не търси приятел и с него.
 
От: Ограбен пейпал

При мен също ме тарашиха малко, само че при мен прехвърляха през разни акаунти и аз на всичкото ударих диспути яко обясних кво е станаало и ми върнаха парите, на онези им блокираха акаунтите и транзакции за продукти през техните акаунти с моите кинтари, обаче при теб са се изхитрили и са директно към карта, ако си ги хванал първия ден имаш шанс, но след 5 дни парите вече са към карта, а PayPal не са много известни с нормални решения в такива ситуации, та май нямаш много варианти за очакване от тях...
Успех все пак

Ами ще видим. Това си е fault на PP ама тях ги боли фара за юзъра. Какво като са в банката парите да си ги вземат от банката, тя да си ги търси с полиция от престъпника. Аз даже не мога да видя номеа на тая карта добавена в МОЯ акаунт...
 
От: Ограбен пейпал

Не пиши мейли , звъни по телефона. И то го направи по бързо - надявам се да говориш английски, ако не търси приятел и с него.

Разговора до Ирландия ще ми струва колкото ме ограбиха сигурно... особенж като знам какви са им бързи служителите..
 
От: От: Ограбен пейпал

Разговора до Ирландия ще ми струва колкото ме ограбиха сигурно... особенж като знам какви са им бързи служителите..

Пълни глупости , минутата е 30 стотинки някъде максимум. Ако толкова искаш да спестиш телефона , зареди скайп кредит с някаква карта и звънкай от там , би трябвало да е по евтино.
Само служител може да ти обясни какво да правиш - мейли няма да помогнат.
 
От: От: Ограбен пейпал

Пълни глупости , минутата е 30 стотинки някъде максимум. Ако толкова искаш да спестиш телефона , зареди скайп кредит с някаква карта и звънкай от там , би трябвало да е по евтино.
Само служител може да ти обясни какво да правиш - мейли няма да помогнат.

Абе така и така съм на минус ще им звънна пък квото такова....
 

Горе