Онлайн магазини и благотворителност.

the.rampage.rado

Well-Known Member
Здравейте... Ровичкам си тука нещо и се присетих за нещо подобно:

При check out на клиента му се предоставя възможност да си закупи картичка за 50 стотинки или левче. Тези картички са предварително закупени от фирмата и се "препродават" на клиентите, които желаят.

Дали би имало ефект.

Примера с картичките е най-лесен според мен, защото може да се направи инфо страница и там да се каже от къде се взимат и къде помагат. Те ще са нещо като "документ", че наистина тези макар и къси парички са отишли някъде по предназначение.

Мислех и за директен превод, но клиента няма да знае кога, как, дали въобще се извършва това плащане.

Късно ми е за включване за тази година, но защо не да върви нон-стоп, те хората които имат нужда от пари и през лятото имат нужда.

За момента видях, че SOS Детски селища работят на този принцип (картичката беше мисля 1.75 лв при тях)

Какво ще кажете? Вие бихте ли сложили такава опция?
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

Здравейте... Ровичкам си тука нещо и се присетих за нещо подобно:

При check out на клиента му се предоставя възможност да си закупи картичка за 50 стотинки или левче. Тези картички са предварително закупени от фирмата и се "препродават" на клиентите, които желаят.

Дали би имало ефект.

Примера с картичките е най-лесен според мен, защото може да се направи инфо страница и там да се каже от къде се взимат и къде помагат. Те ще са нещо като "документ", че наистина тези макар и къси парички са отишли някъде по предназначение.

Мислех и за директен превод, но клиента няма да знае кога, как, дали въобще се извършва това плащане.

Късно ми е за включване за тази година, но защо не да върви нон-стоп, те хората които имат нужда от пари и през лятото имат нужда.

За момента видях, че SOS Детски селища работят на този принцип (картичката беше мисля 1.75 лв при тях)

Какво ще кажете? Вие бихте ли сложили такава опция?

С една дума "НЕ". Имах познат който "работеше" продаване на картички с някаква цел. От 2 лв. картичка, 0.20 за направата, .30 за продавача, 1 лв. за собственика и 0.50 за самата цел. Не бих се доверил от тогава на такива "продавачи на дарения". Като има кауза на която директно мога да дам пари, давам колко мога.
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

След като се разработя ще давам процент от всяка една продажба към UNICEF.
За мен благотворителността е не да се печели а да се дава възможно най-повече.
Та не бих сложил такава опция :)
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

Скоро ще стартирам онлайн магазин и повече ми допада идеята за директно плащане без картички, бележки и такива неща - един от основните проблеми на тая държава е бюрокрацията и не мисля, че трябва и онлайн общността да се обременява с нея. А относно това дали парите отиват по предназначение ми се върти няква идея за live отчитане на даренията - от рода на анкетите и гласуването - веднага да се вижда с какво си допринесъл и колко е събрано.
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

С една дума "НЕ". Имах познат който "работеше" продаване на картички с някаква цел. От 2 лв. картичка, 0.20 за направата, .30 за продавача, 1 лв. за собственика и 0.50 за самата цел. Не бих се доверил от тогава на такива "продавачи на дарения". Като има кауза на която директно мога да дам пари, давам колко мога.
Тези по улицата са ясни...

Картичките, които SOS продават ги продават лично те - смятам, че парите ще отидат по предназначение. И ми дойде думата за картички просто защото това решение видях готово. Също така те ще са вече налични и ще могат да бъдат изпращани с поръчката им. А не след време да ходи по мейли човека да търси дали му е изпратен сертификат или нещо друго...

Ако имат желание 3-4 пъти в годината да им нося пари на ръка със списък на хората, които са дарили и на всеки да им пишат удостоверение на ръка, което аз после да изпращам - също е добре. Но се съмнявам това да стане... Когато баба ми почина искахме да дадем по-запазени дрехи (да се разбира носени 1 път) на дом за стари хора - там направо ни отказаха, трябвало през социалните, да са със сертификат, че са минали през химическо, някакви такива глупости. Та не вярвам за 1-2 лева на документ някой да седне да ги прави.

Най-добре ще да е както RDesign казва - всяко дарение да се превежда, клиента да вижда кога и къде са отишли парите. Но при дарение примерно 1-2 лева, 2 лева да отиват в банката ми за превод само - няма да стане и така...
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

Може да се праща електронна картичка на имейла в знак на благодарност. Според мен ще е по-добре отколкото нищо.
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

Продажбите на картички на Уницеф също имат печалба за търговеца. Регламентирана и унифицирана.
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

Сигурно имат печалба, но идеята ми беше, че регламентирана част от парите ще отидат при децата и клиента ще знае, че тези пари са отишли там, а той ще има картичка.
 
само че законово май трябва да си фондация за да правиш нещо такова иначе нямаш право да събираш ти пари за дарения (може да продаваш картички за някоя ргистрирана фондация) това го бяха добавили в законите някога за да няма уж измами...

трябва ти консултация с адвокат
 
От: Онлайн магазини и благотворителност.

Е много ясно, че няма да отида в печатницата, да поръчам картички и да ги продавам, а след това парите в дадена организация.

Отивам и купувам примерно от SOS xyz картички и ги продавам на клиентите при checkout, който иска взима, който не иска подминава. Като свършат пак така...
 

Горе