Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейност.

Deco90

Active Member
Здравейте, регистрирах се тук и още съм объркан дори как да отворя тема. Това на страна. Имам предложение от онлайн магазин на който да си публикувам стоката му и когато получа поръчка на някой посетител да им я пращам на тях и те ще се занимават с всичко- доставка; разплащания, а аз на известен период от време ще си получавам процента, който не е много. Въпроси: Това дроп-шипинг ли е, афилейт ли е и най-важният ми въпрос, който ме мъчи. Трябва ли задължително да имам фирма за да го направя това? Аз не продавам нищо - надявам се да се покажа пред закона все едно сайт като продавалник, базар и тамошни богаташи. Искам да започна да видя какво е електронен магазин, защото преди два месеца си отворих и сайт - харесва ми. Но ако си отворя фирма - ще ги прежаля тея 200 лева, но и да плащам осигуровки като управител на фирма - ЕООД, които като гледам са около 100 лева на месец - никога няма да избия парите. Извинявам се, ако поста ми не е за тук, ама цял ден се боря с тези форуми, че накрая ме баннаха от един - Ужас. Благодаря на всеки който ме осведоми - може и на имейла, че не знам дали ще видя тука отговоря.
 
От: Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейност.

Това е чист дропшипинг. Фирма не ти трябва , защото ти реално не притежаваш тази стока - а самата фирма... само ако отвориш онлайн магазин тогава.
 
От: От: Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейно

Това е чист дропшипинг. Фирма не ти трябва , защото ти реално не притежаваш тази стока - а самата фирма... само ако отвориш онлайн магазин тогава.

Ти си злато, ве човек, на теб трябва да ти се иска ДДС, че ми помогна толкова. Все пак бях чел че някакъв човек искал да отвори фирма за такъв дроп-шипинг. Може и да съм се объркал. Колко лесно било тук . Благодаря много. Сега ако някой ми препоръча и добра платформа за онлайн магазин ще съм много благодарен или май трябва да отида на друго място да отворя тема? Аз работя на Worpress, но доколкото зная по-добре е специализирана платформа - opencar, Rexcart или някакви такива.
 
От: От: Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейно

Ти си злато, ве човек, на теб трябва да ти се иска ДДС, че ми помогна толкова. Все пак бях чел че някакъв човек искал да отвори фирма за такъв дроп-шипинг. Може и да съм се объркал. Колко лесно било тук . Благодаря много. Сега ако някой ми препоръча и добра платформа за онлайн магазин ще съм много благодарен или май трябва да отида на друго място да отворя тема? Аз работя на Worpress, но доколкото зная по-добре е специализирана платформа - opencar, Rexcart или някакви такива.


ползвай opencart лесен е за начинаещ , ако пък имаш някой излишен лев да дадеш на някого , тука има нинджи , гурута , които ще направят чудеса с opencart и ще се получи нещо фантастично :)
 
От: От: Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейно

ползвай opencart лесен е за начинаещ , ако пък имаш някой излишен лев да дадеш на някого , тука има нинджи , гурута , които ще направят чудеса с opencart и ще се получи нещо фантастично :)

Блаагодаря много.
 
От: Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейност.

:)
Да отвориш фирма не е чак толкова страшно
След като фирма иска да го правиш - разбери се с тях да напише че си фирма "X"- може да го напишеше някъде в общите условия които никой не ги чете - но е написано и всичко става легално. Така теб те няма има само фирмата.
 
От: Онлайн магазин, който набира само клиенти, без да осъществява търговска дейност.

И аз препоръчвам OpenCart , за 2 часа можеш да си го настроиш както си поискаш. Има доста безплатни теми и много модули.
 

Горе