Оператор за повторие for (Паскал)

lastsentinel

Active Member
Утре трябва да преподавам урока за for по информатика и сега гледам как да го оформя. Ако някой случайно може да ми помогне да представя урока най-лесно и разбираемо за съучениците ми ще съм му много благодарен. :)
 
Имате цял урок за for? 40 минути?
Ще трябва много локуми да разпъваш за да запълниш толкова време с подобна тема. :)

Какви точно насоки искаш?

Първо обясняваш какъв е принципа на for, какъв му е синтаксиса, как работи и т.н.
За най-лесно и разбираемо - даваш прости примерчета. Казваш условие на някаква проста задачка, после обясняваш как да се реши чрез използване на for цикъл. Пример: Съставете програма за намиране на сумата на числата от 1 до 100.
После обясняваш каква е разликата спрямо другите оператори за повторение, които сте учили (например while) и кога е подходящо да се използва единия, кога другия.
Накрая даваш задачи, които да решат сами, като степенуваш задачите по сложност. Може да дадеш за задача да реализират метода на мехурчето за сортиране на числа (реализира се с два for-a).
 
Последно редактирано:
От: Оператор за повторие for (Паскал)

Мерси vbTK. Ами просто предавам урока и после госпожата да си се оправя в останалото време.
 

Горе