Отворено Писмо до Министъра на Финансите

mantaman

Well-Known Member
Както предполагам вече сте разбрали министъра би отбой за новите касови апарати.
Това разбира се не е достатъчно защото над 10 000 фирми сега очакват отговор кой ще им възстанови парите похарчени залудо за касови апарати.
Отворено Писмо до Министъра на Финансите
 
От: Отворено Писмо до Министъра на Финансите

Идеята за централна връзка на фискалните машини с НАП принципно не е лоша, но проблема е монопола за подобни устройства на пазара ни.
Не знам защо се отказаха от най-добрата идея, да забранят плащането на заплатите в кеш... това би спряло големи пробойни най-вече в НОИ. Но явно индустриалното лоби все още не иска да осигурява на истинските заплати...
 
От: Отворено Писмо до Министъра на Финансите

Иво плащането на заплати по сметки само ще създаде проблеми и нищо няма да подобри. Какъв е проблема официалната част да е по банка а другите под масата. Освен това не всички живеят в столицата където на всеки ъгъл има банкомат. Има много населени места с по един банкомат който ако не работи три дена ще умрат хората от глад, а да не говориме че има и такива без банкомати.
Тази идея беше поредната лобистка далавера, просто не е за вярване до къде може да стигнат жадните за бързо забогатяване - прокарват закони и наредби като все едно правят тюрлю гювеч.
 
От: Отворено Писмо до Министъра на Финансите

Това разбира се не е достатъчно защото над 10 000 фирми сега очакват отговор кой ще им възстанови парите похарчени залудо за касови апарати.

Те пак ще им трябват, просто крайния срок се удължава с една година.
 
От: Отворено Писмо до Министъра на Финансите

Убеден съм че до година срокът отново ще се отложи, както и бях убеден че ще се откажат от въвеждането им през септември. Само дето не очаквах толкова бързо да клекнат.
Сега въпросът е кой ще им плаща сметките?
 

Горе