Относно бизнес идея - инвеститор - 1000-3000 лв.

cvmas

New Member
Здравейте,

Пиша относно проект, който стартирам.

Ще предлагам продукт, който ще продавам чрез дропшипинг през Shopify. Необходим ми е инвеститор, тъй като ми е нужен капитал, с който да поръчвам продукта и да го изпращам до клиента. Това ще се случва вече след като продукта е закупен от клиента (демек сумата, с която инвеститорът влиза, бива използвана след като вече има реална продажба).

Защо не купувам продукта с парите на клиента? Защото след като получа сумата от клиента (било то в PayPal или Stripe, не мога да се възползвам моментално от нея, а продуктът трябва да изпратя веднага след като поръчката е направена.
Каква е печалбата, която се очаква? Около $140/ден, според зависи колко време се продава продукта ~20-40 дни)
Как ще бъде разпределяна печалбата? 25% - за инвеститора; 25% - за мен; 50% - за рекламодателя.
Допълнителна информация: Според зависи от сумата, с която инвеститорът разполага, може да се продава и 2-ри, и 3-ти продукт през други сайтове, които аз лично ще изработя, а идеята е, че с повече продукти ще се увеличи и печалбата.

Моля за повече информация - пишете на лично съобщение.

Поздрави,

partytime

Active Member
Каква е печалбата, която се очаква? Около $140/ден, според зависи колко време се продава продукта ~20-40 дни)
Как така е 140 на ден а продукта се продава за 20-40 дни?

Как ще бъде разпределяна печалбата? 25% - за инвеститора; 25% - за мен; 50% - за рекламодателя.

Данъците от твоите 25% ли ще се плащат.
Ако правим 1 продажба за 20-40 дена, да ги сметнем 30 (1месец) че по-лесно. То значи инвестицията от 1000лв ще се върне за 28 месеца или почти 2 години и половина. Значи търсиш инвестиция и предлагаш предполагаема 3.5% месечна възвращаемост без значение от инвестираната сума или аз нещо греша ?

cvmas

New Member
Привет,

Не си ме разбрал правилно или аз не съм го обяснил добре. Продуктът ще се продава много път/ден :) Продължителността на продажбите ще бъде около 30 дни специално за този продукт.

Всички трансакции минават през мой банков акаунт, така че тези 25%, които получава инвеститорът, са от чистата печалба изцяло за него (няма нужда да плаща данък той, а аз).

Поздрави,

partytime

Active Member
В смисъл такъв ако това което казваш е така, то с инвеститор и договор за партньорство ще се прецакаш. По изгодно дори би било да започнеш с бърз кредит

cvmas

New Member
Привет,

Избягвам да се обвързвам с кредити възможно най-много. В случая мисля, че ще успея да намеря инвестиция дали тук или някъде другаде.

Относно прецакването - възможно е да е се случи, не го изключвам :) Но така или иначе сигурни неща няма. В най-добрия случай продуктите ще вървят и ще спечеля доста. Ще реинвестирам и т.н. В най-лошия поне ще знам, че съм опитал и ще науча доста неща. Плюс това дори само 50 пъти да продам даден продукт ще изкарам някакви пари, а инвеститорът няма да загуби абсолютно нищо, тъй като няма да се занимава със самите продажби изобщо.

Поздрави,

John Galt

Well-Known Member
Какво ще се продава? От алиекспрес ли ще се поръчва (съответно от Китай ли ще се шипва)? Кой е мистичният "рекламодател", какво прави той и защо прибира 50%? Той отговаря за изготвянето на самите реклами (видео, снимка, текст)? Или освен това отговаря и за техническата част - настройка и оптимизация на рекламите? Мога ли да комбинирам ролите на "рекламодател" и "инвеститор" и да прибирам 75%? И в този случай ти за какво си ми?

kamentk

Well-Known Member
Като вземете да търсите такива дребни суми ме изненадвате много. Толкова ли нямаш някой приятел/роднина от който да вземеш назаем сумата и да му я върнеш после и да го почерпиш хубаво? Или 1-2 месеца да ограничиш разходите и да я спестиш, от което да ти паднат много главоболия.

alexkuzmov

Active Member
Здравейте,

Пиша относно проект, който стартирам.

Ще предлагам продукт, който ще продавам чрез дропшипинг през Shopify. Необходим ми е инвеститор, тъй като ми е нужен капитал, с който да поръчвам продукта и да го изпращам до клиента. Това ще се случва вече след като продукта е закупен от клиента (демек сумата, с която инвеститорът влиза, бива използвана след като вече има реална продажба).

Защо не купувам продукта с парите на клиента? Защото след като получа сумата от клиента (било то в PayPal или Stripe, не мога да се възползвам моментално от нея, а продуктът трябва да изпратя веднага след като поръчката е направена.
Допълнителна информация: Според зависи от сумата, с която инвеститорът разполага, може да се продава и 2-ри, и 3-ти продукт през други сайтове, които аз лично ще изработя, а идеята е, че с повече продукти ще се увеличи и печалбата.

Моля за повече информация - пишете на лично съобщение.

Поздрави,
Кажи го 200 долара на ден печалба, без данъци, чистото.
Кажи го макса 40 дни.

Най-доброто: 40 * 200 = 8000
25% 8000 = 2000 ~ 3200 лева

Колко пари инвестиция търсиш за възможно най-добрия вариант?

cvmas

New Member
John, от АлиЕкспрес, Китай и ЮС. Съмнявам се да можеш да си рекламодател в моя случай, но може и да бъркам :) Изцяло той отговаря за рекламата. Кой е - не знам; прибира 50%, защото така по-лесно ще го спечеля.

kamentk, възможно е да имам, не знам. Иначе 1-2 месеца не ми се чака, защото идват силни месеци, Хелоуин и Коледа.

alexkuzmov, начално около 3000 лв./продукт - това е в най-добрия случай.

Поздрави,

garnet

Well-Known Member
Да се пробвам да позная.
Човекът има идея за нещо, дето би било 30-40 дни вирал по празниците.
Продава го в Амазон например. Вкарва яко в амазон реклама (тия 50%). И се надява на покупки.
Дроп шип от Китай с поне 150% печалба.
До тук нищо ново. Познавам човек, направил $7000 за 2 седмици с правилния продукт.
Новото е, че пича иска да получи 25% без никакъв финанов риск. Ако стане, берекет версин, ако не здраве.
Пари губи само "инвеститора".
До колко познах?

garnet

Well-Known Member
Още.
3000 лв са $1800.
При $35/ден за печалба за 40 дни ще получа $1400.
Яко.

Горе