Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

dertre

Well-Known Member
Всеки прави грешки (понякога неволно , понякога защото граматиката му е като на първолаче) , за това ви предлагам едно добро решение . Единственото от което имате нужда за да се възползвате е Mozilla Firefox и този аддон

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3623

С негова помощ докато пишете нещо , и направите грешка , ще ви показва грешните/обърканите думи и с десен бутон върху думата ще ви направи предложения какво точно искате да напишете като дума . Надявам се да съм бил полезен .
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

То мисля че има такива плъгини/модули за форуми със спелл чекинг. Ще е по удачно защото не всеки ползва ФФ
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Има вграден спелчекер в Opera, който е същия като разширението за FF.
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Аз ползвам Safari примерно. IE юзърите какво ще правят?
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Възпитанието ме спира да кажа какво да правят IE юзърите. :)
Иначе добра идея @dertre, но хората, като нямат желание - няма да стане.
Мисля, че се сещам от кои теми/потребители ти е провокирана темата и точно за тях едва ли ще има смисъл...
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

този аддон как се настойва?
инсталирах го, сега пиша и не показва нищо... :D
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Виж сега мене ако не ми е нещо важно изобщо няма да си правя труда да следя дали пиша правилно или не
Нито ще ми пишат двойка нито ще остана на поправка това време мина
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

бе то и админите и те така... :)
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Виж сега мене ако не ми е нещо важно изобщо няма да си правя труда да следя дали пиша правилно или не
Нито ще ми пишат двойка нито ще остана на поправка това време мина
Ми дайте тогава и да почваме да пишем на шлиоковица като не ни оценяват ...

този аддон как се настойва?
инсталирах го, сега пиша и не показва нищо... :D
В какъв смисал как се настройва ? По принцип би трябвало след инсталирането да ти работи вече . Когато пишеш и има грешна дума , тя ти се появява с червена чертичка отдолу . Натискаш на думата с десен бутон и ти се появява възможните правилни думи . Ето пример с снимка ;)

11.jpg
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Другия вариант е да сме внимавали или да внимаваме в училище. То цял живот няма кой да ни оправя грешките. :)
Но за форум става...полезно е...
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Всеки прави грешки (понякога неволно , понякога защото граматиката му е като на първолаче) , за това

Като стана въпрос за грешки - забелязах, че не слагаш правилно интервалите. Интервал се оставя след препинателния знак, а не преди него. На места имаш по два грешно поставени интервала един след друг.

Автоматичната проверка на правописа може да проверява само дали написаните думи ги има в речника, но и това е много полезно, защото е много трудно да видиш печатните грешки, които правиш докато пишеш (виждат се с по-голяма вероятност при повторно прочитане на текста след написването, особено ако е минало повече време). Понякога забравям да превключа от английски на български и забелязвам, че правя грешки, които не виждам веднага по време на писането.

Обаче ако в резултат на грешка се получи друга дума, която я има в речника, автоматичната проверка няма да я подчертае, защото не разбира семантиката на текста.

Автоматичната проверка не може да засече и грешките свързани с неправилна употреба на пълен или непълен член.
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

dartre къде е маймуницата къде е правописа ...
говоря, че няма кой да ми оценява дали съм сложил запетайка точка тире мире и секви други простотии..
българи сме и трябва да пишем на български
това да кажеш на някой, че е неграмотен в нета е тъпотия аз може да съм имам само шестици по бг ама тука да ми е през *** как ще пиша (няма да си чета мнението по 5 пъти за да го редактирам)
нещо не ми се пише спирам отивам да легна, че си сецнах кръста много лошо
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Когато текстът е написан по правилата се чете по-лесно и удобно. Неспазването на правилата го считам за неуважение към читателя.
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Те хората ги мързи главни букви в началото на изречението да слагат, ний сме тръгнали за правопис да говорим...
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

dartre къде е маймуницата къде е правописа ...
говоря, че няма кой да ми оценява дали съм сложил запетайка точка тире мире и секви други простотии..
българи сме и трябва да пишем на български
това да кажеш на някой, че е неграмотен в нета е тъпотия аз може да съм имам само шестици по бг ама тука да ми е през *** как ще пиша (няма да си чета мнението по 5 пъти за да го редактирам)
нещо не ми се пише спирам отивам да легна, че си сецнах кръста много лошо

Не по шестиците си личи дали си грамотен. Грамотен означава да се пише грамотно. Какво значение има дали е в нета или в домашните? Щом човек трябва да се "напряга" да чете по 5 пъти едно и също нещо за редакции на правописни и граматични грешки..... това не е грамотност. Грамотния човек пише грамотно от раз, защото е грамотен.
Винаги има кой да те оценява за запетайките, тиретата и секвите други простотии. Това че не ти пишат оценка не означава че не те оценяват. За мене хората които допускат подобни грешки тук са първокласници. Аз с първокласници взаимоотношения не искам да имам. В крайна сметка форума се казва "Предприемач", а не "Чалга клуб".
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

@ThinkFast съгласен съм с теб, с изключение на последното твърдение. Тези, които пишат изключително неграмотно (например "оспех, Балгариа, сигорно, исклучение") за голямо съжаление не са първокласници, а по-скоро са "клуб чалга", което не пречи да са и на 20 години.
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

@ThinkFast съгласен съм с теб, с изключение на последното твърдение. Тези, които пишат изключително неграмотно (например "оспех, Балгариа, сигорно, исклучение") за голямо съжаление не са първокласници, а по-скоро са "клуб чалга", което не пречи да са и на 20 години.

Под първокласници имам в предвид не училищният статут - първокласник. За мен и 40 годишен човек е първокласник, ако още не се е научил как да пише грамотно! Защото това се учи в първи клас!
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Навремето ядах боя от 2 мутри в един интернет клуб, защото докато играехме на CS един постоянно пишеше "Обих та! Обих та!' Е не можах да се сдържа да не го коригирам... Ама и бях доста пиян де, иначе е тъпо да се яде бой заради награмотността на някой малоумник :)
Адски е дразнещо да четеш текст с правописни грешки. На когото не му идва отвътре, моля проверявайте си съобщенията преди да ги пуснете иначе, просто никой няма да ви обърне сериозно внимание, колкото и смислено нещо да искате на напишете!
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Мерси бате, аз си го инсталнах.Срам, не срам и аз яко правя грешки. Ама какво да се прави, като тярбва да пишеш в 20 поста и да не ти отнема много време. :)
 
От: Относно неграмотните постове пълни с грешка и временно решение за момента ....

Има грешки и грешки...
има грешки направени в бързина и недоглеждане,
има и такива направени от неграмотност и малоумие...
и си личат
по грешките си личи дори и възрастта на пишещия!

за който ползва Chrome и за него има спелник да показва грешките:)
 

Горе