От къде си купувате авточастите

Kortes

Active Member
Предполагам почти всеки се доверява на майстора, даму каже какви части е сменил и колко струват. И аз така правя, но има дребно неща които и сам мога да сменя. Проблема, че примерно автоморгите се превърнали в ебати отвратителните търгаши и б@клуци. Дават ти цена по скъпо от нови и трябва да им се молиш да те обслужат. Както и да е.
По логично е към момента да си вземеш нови, пробват от Аутодок, но качеството малко куца и това чакане към седмица е множко.
Та, ако знаете през 2024-та къде ги бива частите. Мерси.
 
Няколко пъти съм пускал запитвания в https://www.megaparts.bg/borsa за конкретни части втора употреба и съм получавал по няколко оферти. Има възможност за контакт чрез съобщения през платформата и изпращане на снимки. Ако ви устройва някоя оферта, с куриера на другия ден е при вас. Важно е да знаете парт номера, за да не стават грешки.
А за нови части от магазина мисля е ясно откъде :)
 
всички търговци и автосервизи масово зареждат части от:
Това е сериозен и мн голям европейски търговец, но за съжаление трябва да имаш познат да ти поръча от тях - те не продават на крайни клиенти.

За непретенциозни неща с нелоши цени:
 
всички търговци и автосервизи масово зареждат части от:
Това е сериозен и мн голям европейски търговец, но за съжаление трябва да имаш познат да ти поръча от тях - те не продават на крайни клиенти.

За непретенциозни неща с нелоши цени:
Тия вторите не ме грабнаха осбено човек, цената на маркуча който ми трябва е 95 лв, в магазина ми го предложиха 50 лв, Аутодок е 35 лв. Предполагам има разлика в качеството, но разликата е доста в проценти. Благодаря все пак.
 
Тия вторите не ме грабнаха осбено човек, цената на маркуча който ми трябва е 95 лв, в магазина ми го предложиха 50 лв, Аутодок е 35 лв. Предполагам има разлика в качеството, но разликата е доста в проценти. Благодаря все пак.

Внимавай като има толкова голяма разлика, баща ми през един негов познат който се занимава реши да си поръча капачка за радиатор - марката Джапан Аутопартс за едно Сузуки доста евтина от рода 10 лв като дошла метала бил по близо до капачка за буркан - огъвал се с пръсти - отколкото на оригиналната метала бил по-скоро като на затварачка за буркани - по негови думи - иначе имало капачки от около 10 лв до 70 да се поръчат през този познат

Без да обиждам Китайските части - доста от марките има заводи там и оригинални части който ги купуваш на гаранционна инспекция се правят там... а има и от много евтините марки неща които стават... примерно взех си от китайците мигачи странични че моите бяха тръгнали да пожълтяват - по 7 лв единия 3 години не са мръднали, колата се държи навън - извода доста от афтърмаркет китайците знаят как се прави пластмаса - но е на късмет с такава част.... ако не нещо важно не бих направил чак такъв правил компромис...


Как си избирам аз частите:

ако може да провериш кой е оригиналния пройзводител на часта всички си поръчват повечето неща на ОЕМ и след това през тъговец на който имаш доверие да поръчал самата марка - за въздушен и бензинов филтър при вносителя на моята са двойно по скъпи при вносителя а са правени от Mahle като ОЕМ за този модел

Примерно за електрически части вместо Бош, бих взел NGK ако то е по изгодно - даже и да не е по изгодно - вярно че вече всичкото NGK вече e China не Japan като едно време ама ги харесвам и от моя опит продължава да си държат качество...

вместо Mahle бих взел и Febi (обикновенно една идея по евтино от Mahle то) защото на една от предните ми коли това беше ОЕМ пройзовдителя на часта тогава

Бих избягвал марка на която има много ментета - примерно Брембо за дискове на спирачки освен ако не съм супер сигурен че са оригинални взех Зимемран преди време на една от колите си и бях супер доволен тогава това се водеше пройзводител на който нямаше ментета според моя майстор (нямаше никъде АТЕ за моята тогава каквито се водеха оригиналните)

За съжаление за гумени части не мога да дам съвет - бих потърсил първо във форума на марката какво си избират нищо че някой разправят че залязвали форумите

И бих си питал майстора за мнение
 
Последно редактирано:

Горе