Пазарджик става първият град в Европа с безплатен wi-fi

Намеренията на кмета Тодор Попов са акт 16 да се дава само срещу удостоверение за обезпечен безплатен интернет достъп на територията на обекта.
Услугата ще бъде безплатна за крайните потребители. Разходите се поемат от собствениците на заведения и обекти. за обществените места ангажимент ще има общината, която ще се договаря с доставчиците.
Според плановете на общината до началото на 2014 година в града трябва да има безплатен интернет достъп навсякъде.


Този кмет все повече ме кефи! :| :D
 
От: Пазарджик става първият град в Европа с безплатен wi-fi

еми нема лошо. вместо тия тъпаци от мтел да пуснат безплатен нет в цяла софия и да си направят реклама... примерно в цяла москва си има мтс (на некакъв техен мобилен оператор) нет навсякъде почти като имате в предвид колко е москва, колко е софия
 
От: Пазарджик става първият град в Европа с безплатен wi-fi

В Словакия на всеки радиус се хваща безплатен Wi-Fi. Глоби не съществуват, интернет не е за глобяване, а за ползване...
 
Последно редактирано:
От: Пазарджик става първият град в Европа с безплатен wi-fi

Колкото и да има Wi-Fi на мен не ми върши никаква работа. В края на 90-те бях на модем чрез телефона, после 2000 г. минах на UTP-кабел и от 2005 г. до сега съм на оптичен кабел, защото просто няма как, правя трафик на огромни обеми информация, а ми е необходимост.
 
От: Пазарджик става първият град в Европа с безплатен wi-fi

Предизборно, нали е от ГЕРБ, другата година ще им се прави чистка в общините, ама такава чистка, че с 200 да се разкарват от постовете си.
 
Абе ако трябва да сме честни, сега всяко кафе има wi-fi, но определено е по-добре да има из цяла София. Аз не виждам проблем да се случи, както и в големите градове. В такива случаи не говорим за крадене на пазара на интернет доставчиците, а за удобство на хората, когато им се налага да го използват като са навън. На мен лично ми се е случвало да ми трябва докато съм на път или някъде из града. И какво да седна в някое кафе, за да си прегледам едно писмо? Виж да седна в парка, за да го видя ли? Това ми е малко по-поносимо. Иначе евалата на кмета и честито на града. Само идеята с акта не ми се вижда читава, но това няма да го бъде. Доста е противоречиво, даже и на законите.

Бях преди няколко години в Братислава и там нямаше оживено местенце без безжичен. Естествено не говорим да качваш тежки видеа в туббата или да сваляш от чужбина програми, а за интернет, който позволяваше на всеки да си провери пощата, да почати с някой приятел, да види някаква информация за някой бизнес, да погледне на картата къде е и подобни.

За съжаление не знам с колко изоставаме ние тук, но вече уж нали направиха нещо такова. Центърът на София - зона за безплатен безжичен интернет. Но не съм имал честа да го пробвам все още. Ако някой се е възползвал, да си каже. ;)
 
От: Пазарджик става първият град в Европа с безплатен wi-fi

Предизборно, нали е от ГЕРБ, другата година ще им се прави чистка в общините, ама такава чистка, че с 200 да се разкарват от постовете си.
Преди да се изказваш така категорично, е хубаво да си подготвиш основата на изказването. ;) Защото все повече заприличваш на селски партиен секретар от началото на 50-те години от миналия век, който обяснява на селяните що е това колективизация и колко прекрасна е тя.
Кмета е кмет втори мандат. Миналия мандат, БСП, поради липсата на ГЕРБ по онова време, се присламчиха към него. И заявиха, че са победили, и си писаха още един техен кмет на изборите.
А дали е предизборно, и дали е добро, ще си решават пазарджиклии на следващите избори.
 

Горе