Пак тази кирилица...

AMOUN

Well-Known Member
От няколко дни се мъча над проблем с един скрипт и не мога да го оправя.

проблемния ред е този:

снимка, защото тук излиза на кофтеница:
attachment.php

----------

elseif(!preg_match("/^[a-zA-Z0-9 ÄÖÜäöüßñÑáéíóúÁÉÍÓÚÅåõÕ']*$/i",$name))
{
$error = $lang['105'];
}
-------
как ли не се опитах да го променя, но напиша ли нещо на кирилица, ми вади грешка.

Интерсното е че някои думи на кирилица ги приема, други не...

Зaщо става така, на UTF8 e и как мога да го оправя.
 
Последно редактирано:
От: Пак тази кирилица...

Здравей,
пробвай нещо такова
Код:
elseif(!preg_match("/^[a-zA-Z0-9а-яА-ЯÄÖÜäöüßñ&# 209;áéíóúÁÉ&#20 5;ÓÚÅåõÕ']*$/iu",$name))
{
$error = $lang['105'];
}
Добавено е множеството от кирилски букви а-Я, както и един модификатор "u" след края на регулярният израз, който указва енкодинг UTF
Поздрави.у
 
От: Пак тази кирилица...

Ако го махнеш няма да ти вади грешка. :)

А какви ще са минусите ако го махна?
 
От: От: Пак тази кирилица...

излизат на ибаница тия кодировки тук като ги пусна...ю

Код:
elseif(!preg_match("/^[a-zA-Z0-9 ÄÖÜäöüßñÑáéíóúÁÉÍÓÚÅåõÕ']*$/i",$name))
    {
        $error = $lang['105'];
    }

ето как излзиа реално:
attachment.php


bahgo.jpg
 
Последно редактирано:
От: Пак тази кирилица...

Amoun, не се кахъри толкова.:)
Аз така и не успях да си оправя кирилицата на един сайт
и сега някои думи ги пиша на латиница или директно на английски.
Обаче дефекта се оказа ефект, защото по думите идват и не бг посетители,
пък и кликовете от тях се оказват по-добри - направо ноу-хау .:lol:
 
От: Пак тази кирилица...

Иво е пич,
резнах трите реда и да духа супата проверката, вече няма грешка :)

Само се чудя, може ли това да има някаква вреда за сайта?

----------------

Два дни съм се мъчил до сутринта, що ром замина и кола...
като стана дума за ром и кола, някой от вас да е бил истински барман?
Направиха ми преди два дни куба либре в чаша 150 мл, не знам колко ром, да кажем 30-40 мл ПОЛОВИН ЛИМОН ИЗЦЕДЕН /25 МЛ/ И лед 25 -30 мл 3 буци и останалото кока... под 100мл
Не съм пил по гадно нещо, даже гоних бармана, та ми е гузно. Наистина ли така се прави куба либре, защото ми мрънкаха да ме убеждават че това била рецптата, а мен ме разцепи този лимон от една глътка?
 
От: Пак тази кирилица...

Здравейте,
ако системата (скрипта) е "PinMe" като махнеш проверката ще могат да пишат всякакви глупости за име на дъската. Ако е друга система .. един Бог знае.
Поздрави.
 
От: Пак тази кирилица...

резнах трите реда и да духа супата проверката, вече няма грешка :) Само се чудя, може ли това да има някаква вреда за сайта?

Като гледам това е част от вид валидация, така че да може да окаже вреда на сайта. От първоначалния regex шаблон даден от теб се вижда ясно че променливата $name трябва да съдържа само латински букви и/или по-специални "подчертани" букви и/или цели числа и/или празни места. Не виждам какъв е проблема с въпросната кирилица, можеш да използваш unicode character properties и да добавиш във вече съществуващия клас само букви от кирилицата(като в примера от по-горен пост) или да го направиш така че да намира съвпадение с всеки символ, който представлява валидна буква от която и да е азбука (\p{L}) и да замениш ненужния в случая флаг/режим при компилация "ignorecase"(i) с "UTF-8"(u).
 
От: Пак тази кирилица...

Не съм бил "истински" барман :), но предпочитам само няколко капки сок от лайм, колкото да загатва, че го има, а не да натрапва... Ето от тук гледам рецепти за домашно приготвяне, защото и аз много обичам коктейли с Бакарди: http://www.bacardi.com/gl/cocktails

Два дни съм се мъчил до сутринта, що ром замина и кола...
като стана дума за ром и кола, някой от вас да е бил истински барман?
Направиха ми преди два дни куба либре в чаша 150 мл, не знам колко ром, да кажем 30-40 мл ПОЛОВИН ЛИМОН ИЗЦЕДЕН /25 МЛ/ И лед 25 -30 мл 3 буци и останалото кока... под 100мл
Не съм пил по гадно нещо, даже гоних бармана, та ми е гузно. Наистина ли така се прави куба либре, защото ми мрънкаха да ме убеждават че това била рецптата, а мен ме разцепи този лимон от една глътка?
 
От: Пак тази кирилица...

cuba-libre_l.png


Това е идеално :)

Искам такива чаши, това пия в момента но с по-малко лед, но лятото ще наваксам с леда има няма след 3 месеца. Фен съм на Бакарди, не че разбирам оталкохол но името ми звучи почти като свирка :)

И съм сигурен почти на 100% че като са го изобретявали, са пуфкали и трева докато го пият. Кола, лед, алкохол - какво повече да искаш освен парче лайм :) .
 
От: Пак тази кирилица...

Именно :) Иначе това лято събрах 6 чаши от Bacardi Superior (вървяха с бутилките) и са идеални, естествено...

Фен съм на Бакарди, не че разбирам оталкохол но името ми звучи почти като свирка :)
 
От: От: Пак тази кирилица...

Именно :) Иначе това лято събрах 6 чаши от Bacardi Superior (вървяха с бутилките) и са идеални, естествено...


Късметлия... това лято само два чифта очила мойет събрах и една дашна промоутърка :) може да трампим очилата за чаши и опит да обменим :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 
От: Пак тази кирилица...

Да, съгласен съм да обменим опит и промоутърки с очила на фона на доволно количество ром :)
 

Горе