Паразитен <IFRAME>

contra

Well-Known Member
Та имам някакъв <iframe ...... > в един от сайтовете - визуално представлява само десетина пиксела в най-горната част на хедъра, които ми чупят леко дизайна...

Не съм забелязал да зарежда нито реклами нито нищо засега, ама предполагам че мое да си зареди каквото и когато поиска. Интересното е, че не се вижда в page source. Единствено през Firebug го скивам.

Даунлоуднах цялата папка на сайта и сърчнах - няма го нийде из файловете тоя лайнян ифрейм :shock: ...

Добавих едно iframe {display: none;} у CSS-a и го разкарах визуално. Ама тва че знам че е там ме дразноти неимоверно :evil:

Някой има ли идея къде може да е навряна тая бълха и как да я утрепя? :)
 
От: Паразитен <IFRAME>

разгледай и другите си сайтове - по-точно тези, които ги имаш запаметени в файлзилата например - проблема мое да е и при тях. при мен преди време бе троянец и зарази бая неща. хванах го с аваст.
другия момент е ако ползваш скрипт. келеша дето го е писал си е сложил ифреймчето и си го ползва с кеф.
 
От: Паразитен <IFRAME>

разгледай и другите си сайтове - по-точно тези, които ги имаш запаметени в файлзилата например - проблема мое да е и при тях. при мен преди време бе троянец и зарази бая неща. хванах го с аваст.
другия момент е ако ползваш скрипт. келеша дето го е писал си е сложил ифреймчето и си го ползва с кеф.
Прерових и базата ужким сега.. нищо се не види.
И аз съм с аваст - поне бекъпите дето държа тука щяха да ревнат ако имаше нещо.

Иначе е уърдпрески сайта и темата е чиста.

Както и да е - да си зарежда квото иска и да си хаби ресурса там... никой нищо няма да види на мойто сайт тъй или иначе..
 
От: Паразитен <IFRAME>

Може да го добавя с някакъв скрипт и затова да не се вижда в сорса... То ако е вирус гугъл сигурно ще ревне скоро, а и в GWT май имаше такава malware секция...

Ама като цяло през WP не е много трудно да набуташ гадини, в wordpress.org темите ги преглеждат, ама по други места...
 
От: Паразитен <IFRAME>

Аднах го в уебмастър туулса да видим кво ши кажи...
 

Горе