Петък темата.Дали има Ебола по китайските тилифони!

leonssss

Well-Known Member
Днеска по твто съвсем набързо чух как един нашенец се разболял от някаква неизвестна и на него болест след като си купил телефон през интернет от китай.Някой да е чул новината?Спирам всички контейнери и пратки от там:)
 
От: Петък темата.Дали има Ебола по китайските тилифони!

Те не ги ли пръскат с отрови преди да излязат от страната. Поне така си мисля, защото всичко евтино от китай миреше по един и същ начин.
 
От: Петък темата.Дали има Ебола по китайските тилифони!

не знам ама щегата настрана може някой вирус с тех да влезне
де откнтейнера
де от китайката дет си мила гъза без препарат
те там нали с маймуни се чифтосваха
 
От: Петък темата.Дали има Ебола по китайските тилифони!

Мисля, че нямате основание за притеснение. Еболата се разпространява предимно в Африка, а заразяването става при контакт със заразен човек - техниката едва ли е добра хранителна среда за вируси, пък и не сме чули за Ебола в Китай.
Най-често хората се заразяват от контакт със секретите на вече заразен човек, като все още не е известна причината за спорадичните епидемични взривове на болестта в Африка. От четирите вируса 3 (Ebola-Zaire, Ebola-Sudan и Ebola-Tai) са открити в Африка като причинители на епидемии сред хората, докато Ebola-Reston е открит в САЩ и Италия в маймуни, внесени от Филипините. За него се предполага, че не причинява заболяването у хората.

п.с. Дори чифтосването им с маймуни не би било опасно за нас.:wink:
 
От: Петък темата.Дали има Ебола по китайските тилифони!

Напълно възможно е, ако някой жълтур е болен и ти е кихнал върху жисиема, като нищо ще лепнеш вирус :)
 

Горе