Петък темата:Колко е хубаво да си беден-статия от богаташи:))))

dalasweb

Well-Known Member
Доста често срещам статии от типа , колко хубаво е да си беден и да живееш в бедност , но не мислите ли че всички тези статии са написани от богати люде , които не искат бедните да се докопат до благата им и да видят за какво иде реч, аууу какви свирки в Сан Ремо се правят :(, а бедния да си копа доматите и да гледа оффсееее на селот и да си е щастлив.Соц политика си беше:)

Кое е хубаво да си беден или богат?
 
Последно редактирано:
Не разбрах смисъла... Къде има статии, в които пише, че е хубаво да си беден щото аз такива не съм виждал?

Иначе за това кое е по-хубаво:
"Парите не могат да ти купят щастие, но е някакси по-удобно да плачеш в Mercedes Benz, отколкото на спирката на автобуса. "
 
Блажени са бедните, защото тяхно е царството небесно и така последните ще бъдат първи и първите последни,,,
Спорид мени са найблажени са простите, шото не знаят колко са прости,,, и язе съм прост, шото сакам дасъм блажен
 
Кюфтетата ще ядат богатите и ще е.ат убавите моми
а бедните ша лапат мухите
 
Няма значение дали си беден и богат, всичко зависи от човека. Някои са бедни и щастливи, други богати и нещастни. Всичко е въпрос на разбиране и тълкуване на живота, приоритети и принципи. Ако някой се чувства зле и постоянно си намира причини да е недоволен, парите няма да му помогнат по никакъв начин - колкото и да има, пак ще е така, даже може да стане и по-зле. Не е лошо човек да има пари, но не е и най-важното. Има хора, които не искат много пари и живеят добре, без да се нуждаят от допълнителен лукс. Има и такива, които искат все повече и повече. Няма никакво значение кой какво харесва и по какъв начин обича да живее, важното е да се чувства добре и да не пречи на останалите.
 
Блажени са бедните, защото тяхно е царството небесно и така последните ще бъдат първи и първите последни,,,
Спорид мени са найблажени са простите, шото не знаят колко са прости,,, и язе съм прост, шото сакам дасъм блажен
Бластере, пак ли налази?
 
Богат съм всяка седмица в Лас памас на Канарите
с две три убавиу бразилки и пълна програма с яхти и прочие
а бедняка си сади пиперо на село чука мара за .ъза и се кефи в хоримага
колко бил щастлив той и света!

Отрктийте разликата :)
 
Абе и аз не съм чул богат да каже, че да си беден е по-добре (най-малкото защото лесно може да се уреди да стане беден :D )
 
И аз не съм виждала статии, написани от богати автори, рекламиращи бедността. Виж, лично аз съм привърженик на източната философия, която набляга на други неща (основно на развитието на душата) и при нея изобщо материалните ценности не са обект на внимание, за разлика от парцала, наречен '' холи-моли байбъл'', в който само за грошове, сребърници, богаташи vs.камили, минаващи през иглени уши и тем подобни се говори.

На мен едни нумеролози ми казаха, че имам кармична обремененост, която ми пречи да забогатея, което напълно ме устройва, понеже казаха, че сама съм дала обет за безпаричие. :D Склонна съм да го вярвам, защото парите изобщо не са ми интересни - чак се изненадвам, че имам достатъчно, за да живея нормално. Ако трябва да избирам дали да плача на спирката или в мерцедес, това ще означава, че съм на ужасно ниско интелектуално и духовно ниво, щом обстановката може да ми прави впечатление в изключително труден момент.
 
И аз не съм виждала статии, написани от богати автори, рекламиращи бедността. Виж, лично аз съм привърженик на източната философия, която набляга на други неща (основно на развитието на душата) и при нея изобщо материалните ценности не са обект на внимание, за разлика от парцала, наречен '' холи-моли байбъл'', в който само за грошове, сребърници, богаташи vs.камили, минаващи през иглени уши и тем подобни се говори.

На мен едни нумеролози ми казаха, че имам кармична обремененост, която ми пречи да забогатея, което напълно ме устройва, понеже казаха, че сама съм дала обет за безпаричие. :D Склонна съм да го вярвам, защото парите изобщо не са ми интересни - чак се изненадвам, че имам достатъчно, за да живея нормално. Ако трябва да избирам дали да плача на спирката или в мерцедес, това ще означава, че съм на ужасно ниско интелектуално и духовно ниво, щом обстановката може да ми прави впечатление в изключително труден момент.


тези нумеролози май са те излъгали:)
че нема да си богата
виж че се ожениш за шейха на някоя суданска област

и статиите не се пишат от богати
а от бедни джурналисти на които богатият им плаща и си чука филтъро у Сан Ремо!
 
А защо всичко трябва да се върти в нашия свят (планетата Земя). От хилядолетия е едно и също при хюмана - водещите сили са кекса, като най-силен инстинкт и начин на продължение на рода, йерархията (на подсъзнателно ниво се провеждат битки между мъжки/мъжки и женски/женски от нашия вид през целия им живот, независимо, дали са физически или интелектуални), инстинкта за самосъхранение (храна, физическо съхранение)... и май до там се изчерпват нещата. Сега погледнете историята и всичките тези войни, конфронтации и какво ли не още между хюманите изхождат именно от тези първични инстинкти.
Тогава да погледнем към космоса - там има други цивилизации или и с тях ще се съревноваваме в близкото бъдеще?:)
 
тези нумеролози май са те излъгали:)
че нема да си богата
виж че се ожениш за шейха на някоя суданска област


Пу, пу, пу - пепел ти на езика. `Mерси, да съм добитък на некое просто говедо, дето си бие главата у пода по 5 пъти на ден. :)
Прави са нумеролозите, но аз това си го знаех на подсъзнателно ниво.
Иначе, хората, които пишат, че да си беден е хубаво, вероятно са духовно извисени и трябва да ги слушаме.:D
 
Подобни статии доказват старата българска мъдрост, че "Ситият на гладният не вярва".
А относно:
Кюфтетата ще ядат богатите и ще е.ат убавите моми
а бедните ша лапат мухите

Тигре Тигре имаш ли пари, имаш ли парииииии хубави жеени.
Тигре Тигре нямаш ли пари, нямаш ли парииииии стари бабички (и старо жигууули).
 
Да си беден е най-лесното нещо на света. Ignorance is a bliss. В тоя ред на мисли - имам доста приятели от ученическите години, които нямат завидно състояние, но всяка вечер са си на черешата. Балканска музика, вино, ракия, свинско и салати. Понякога ми се ще да съм като тях и да мога да се задоволя с такъв прост и неангажиращ живот...
 
Да си беден е най-лесното нещо на света. Ignorance is a bliss. В тоя ред на мисли - имам доста приятели от ученическите години, които нямат завидно състояние, но всяка вечер са си на черешата. Балканска музика, вино, ракия, свинско и салати. Понякога ми се ще да съм като тях и да мога да се задоволя с такъв прост и неангажиращ живот...


мислим когато много на сериозно се вземе човек тогава познати, роднини и приятели
почват да го отбягват и сам си сади пипера или се качва на крушата:)
 
мислим когато много на сериозно се вземе човек тогава познати, роднини и приятели
почват да го отбягват и сам си сади пипера или се качва на крушата:)

Абсолютно, все пак човек струва толкова, колкото струва обкръжението му. Съвсем нормално е хората да се събират и разделят, поне така си мисля.
 

Горе