Петък темата за Еднаквите цени!

leonssss

Well-Known Member
Влизам в технополиса, после техно маркета , после в зората - цената на един и същи телефон е еднаква -де е КОНКУРЕНЦИЯТА!И решавам по отношение и визия да реша откъде да си го взема!Значи има една консултантка в течнополиса от нея ще си го взема!

пс.дори и емаг вече се сприятелиха с картелите!

линк към тилифона!

технополис

техномаркет

зора
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Ти на живо виждал ли си го този телефон? Според мен реалната му цена е 100 лева.
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Като отида на пазара/борсата гледам доматите, пиперките, картофите и т.н на една и съща цена - де е КОНКУРЕНЦИЯТА? Да си чувал за съвършена конкуренция?
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Е то без картелни споразумения няма как, много вносители на стоки също така "задължават" търговците( предимно онлайн магазини) да продават на една цена, ако паднат под нея конкуренцията топи и съответно следва обаждане с мрънкане от страна на вносителя, аре няма да споменавам фирми с такава практика:), ама явно става масово или комунизмЪ се завръща...
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Е то без картелни споразумения няма как, много вносители на стоки също така "задължават" търговците( предимно онлайн магазини) да продават на една цена, ако паднат под нея конкуренцията топи и съответно следва обаждане с мрънкане от страна на вносителя, аре няма да споменавам фирми с такава практика:), ама явно става масово или комунизмЪ се завръща...

Явно и за теб ще задам въпроса си:
Като отида на пазара/борсата гледам доматите, пиперките, картофите и т.н на една и съща цена - де е КОНКУРЕНЦИЯТА? Да си чувал за съвършена конкуренция?
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

На пазара не са еднакви цените на плодовете и зеленчуците. По скоро не е съвършена конкуренция, а съвършена беднотия. Основно парите на бг потребителя отива за сметки и ако остане за храна.

На техника е свито потреблението и не вярвам да правят големи обороти, като вземах ТВ ги обиколих повечето, по 5 човека на кръст с мотаха вътре. Та и да намалят цената няма да се избият да купуват. За това гледат да си запазят оборотите на някакви нива предполагам.
 
От: От: Петък темата за Еднаквите цени!

Очевидно не е правилно да се пита за "конкуренция", в смисъла на предлаган един и същ продукт на една цена, независимо дали зеленчуци или техника, а на търговеца-продавачът-веригата магазини. Дори и специално човек "обучен" да те убеди, че от неговите домати ракията ще ти е по-вкусна, а от/на този телефон ще ти вържат повече мацки/пичове :|

Еднаквите или близките цени всъщност са причина да те накарат да избираш. Не като качество на продукта, а като ... твоя собствена предубеденост.
Ако си си купил яки прахосмукачка, тостер и таблет от техномаркет, ти не се замисляш много и не търсиш задължително дали са по-ниски цените на телефон или ютия, а просто вече си купуваш от там. Всичко. Така че, май си е косвена-непряка конкуренция между верига-магазини и продуктите, които предлагат по принцип, Мистър Икономист! :p
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Ами днес примерно обикалях в сердика, за да си купя кецки дизел и в 4 магазина един и същи модел е на една и съша цена намален от 300+на 223 лева еднаква отстъпка и еднаква цена.
това е нормално, защото вносителя е един и той им дава цени и намаления.
за да намерите различна цена на марков продукт, трябва да потърсите в магазин който има алтернативен внос и не се зарежда от представителя за страната.
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Явно и за теб ще задам въпроса си:
Като отида на пазара/борсата гледам доматите, пиперките, картофите и т.н на една и съща цена - де е КОНКУРЕНЦИЯТА?

Точно пък за там не ми говори. Продавал съм стока на пазара, имам познати и там си е една мафия: определят се цени на продуктите, който не е съгласен и свали малко цената, го чака неприятна изненада.
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Все пак не става въпрос да търсиш по-ниска цена на всяка цена, а защо избираш определено нещо от някъде/някой конкретно, ако го има на същата или близка цена на други места? По-близо ти е до къщи и няма да се разкарваш? Продавачката ти харесва и ти предлага ... торбичка за пране в пералня, примерно?
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

blackout8 каза:
Явно и за теб ще задам въпроса си:
Като отида на пазара/борсата гледам доматите, пиперките, картофите и т.н на една и съща цена - де е КОНКУРЕНЦИЯТА? Да си чувал за съвършена конкуренция?

На пазара ше се изтепат, затова така.

Аз не съм продавал пиперки, продавал съм книги на славейков преди 1000 години, ама на тях цената си им беше отпечатана:), а колегите с учебниците така ги бяха набичили и народа купуваше, а в съседните книжарници цените бяха нормални, та при офлайн продажбите и мястото и хиляди други неща са от значение.
За големите вериги името, а не мястото имат значение, но и там ше се изтепат, ако не се разберат някак си.

В случая техномаркет са вносители, но не на цялата техника, технополис май всичко си внасят, зора не ги знам, така че в ролята си на такива би трябвало свободно да определят цените или по-точно пазара да ги определя.
Всъщност, истината е, че ако не се разберат всички ще са на загуба защото представете си единия сваля, другия сваля, третия сваля и после първия сваля докато не достигнат някаква минимална цена от която няма накъде и тогава се разбират за да не се стига до там.
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

ами смъкваш цената до минимална печалба и печелиш от оборот

сега един пример :
HTC mi8 се продава в технополис и маркета за 1200в,
а в гет б е 950,
а в рвмобиле.нет 850лв.

познайте откъде ще го купя:evil:
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Смъкваш цената, ама ти не можеш да смъкваш до безкрайност, конкуренцията като смъква също и затова е най-добре да се договоите, защото поемайки и гаранция за техниката която става все по-трошлива си е допълнителен разход който трябва да се калкулира, не може да си играете на кой е по по най.

Явно рвмобиле си имат свой внос иначе не виждам начин такава голяма разлика.
Въпреки, че познавам хора които ги предлагат на доста прилична цена, но гаранцията си я поема изцяло търговеца, чиста работа:)
 
Последно редактирано:
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Kato to probuat някое китайско HTC пак ела.
ами смъкваш цената до минимална печалба и печелиш от оборот

сега един пример :
HTC mi8 се продава в технополис и маркета за 1200в,
а в гет б е 950,
а в рвмобиле.нет 850лв.

познайте откъде ще го купя:evil:
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

По принцип най-добре е да си вземеш телефон от официален вносител, за да нямаш после проблеми с гаранцията специално за тази марка примерно от тук http://most.bg/htc, намираш някой колега който търгува с тях и го взимаш с отстъпка, те дават малка такава, ама все е нещо:)
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

На пазара ше се изтепат, затова така.

Аз не съм продавал пиперки, продавал съм книги на славейков преди 1000 години, ама на тях цената си им беше отпечатана:), а колегите с учебниците така ги бяха набичили и народа купуваше, а в съседните книжарници цените бяха нормални, та при офлайн продажбите и мястото и хиляди други неща са от значение.
За големите вериги името, а не мястото имат значение, но и там ше се изтепат, ако не се разберат някак си.

В случая техномаркет са вносители, но не на цялата техника, технополис май всичко си внасят, зора не ги знам, така че в ролята си на такива би трябвало свободно да определят цените или по-точно пазара да ги определя.
Всъщност, истината е, че ако не се разберат всички ще са на загуба защото представете си единия сваля, другия сваля, третия сваля и после първия сваля докато не достигнат някаква минимална цена от която няма накъде и тогава се разбират за да не се стига до там.

Май не си запознат, но както и да е. Цените на хомогенни стоки няма как да не са еднакви.
А техномаркет зарежда от вносител - 2 са големите за БГ! Както и технополиса зарежда от същото място като техномаркета! Цените ги дава вносител, но всяка верига има различни ценови политики като в един момент ще се уеднаквят цените и затова почват промо политките най-вече чистене на стоки.

Няма как да не са сравнително еднавки цените на Х телефон - като телефона е 1 и има голям брой продавачи както в реални така и онлайн магазини - цената в един момент ще е еднаква и това си е нормално! Винаги ще е по-евтина в онлайн магазините, но това е друга тема.
 
От: От: Петък темата за Еднаквите цени!

Kato tи probuat някое китайско HTC пак ела.

имат си магазин отиваш тестваш купуваш!
това е един от най-реномирание онлайн магазини.
Според теб гет.бг тъде го купува?
мой позат беше в англя и ми разпрвя бил в магазин от рода на техномаркетИасамо една продавачка, израл си ютия .продавачката звъни и отзадеот склада му носят.Ме я харесал поискал друга и я купил.такае ести от заплати-даи е вярно?



Май не си запознат, но както и да е. Цените на хомогенни стоки няма как да не са еднакви.
А техномаркет зарежда от вносител - 2 са големите за БГ! Както и технополиса зарежда от същото място като техномаркета! Цените ги дава вносител, но всяка верига има различни ценови политики като в един момент ще се уеднаквят цените и затова почват промо политките най-вече чистене на стоки.

Няма как да не са сравнително еднавки цените на Х телефон - като телефона е 1 и има голям брой продавачи както в реални така и онлайн магазини - цената в един момент ще е еднаква и това си е нормално! Винаги ще е по-евтина в онлайн магазините, но това е друга тема.

Според теб гет.бг тъде го купува?
ако го купи онайнт от техноартаи технопоиса и при двата остъпкатаееда и съща 999.що при едиия не е 980

затова говорим
 
От: Петък темата за Еднаквите цени!

Бай хуй, имах предвид, че ще ти пробутат някое ХТЦ предназначено за Китай не реплика.
Имаме си андроид форум четете бе хора.
 
От: От: Петък темата за Еднаквите цени!

Според теб гет.бг тъде го купува?
ако го купи онайнт от техноартаи технопоиса и при двата остъпкатаееда и съща 999.що при едиия не е 980

затова говорим
Наблюдавай как ще върви цената по-надолу - няма картел просто има 1 телефон и десетки продавачи конкурирайки се само с ценовата си политика - така е като продаваш хомогенна стока
 
От: От: Петък темата за Еднаквите цени!

blackout8 каза:
Май не си запознат, но както и да е. Цените на хомогенни стоки няма как да не са еднакви.
А техномаркет зарежда от вносител - 2 са големите за БГ! Както и технополиса зарежда от същото място като техномаркета! Цените ги дава вносител, но всяка верига има различни ценови политики като в един момент ще се уеднаквят цените и затова почват промо политките най-вече чистене на стоки.

Няма как да не са сравнително еднавки цените на Х телефон - като телефона е 1 и има голям брой продавачи както в реални така и онлайн магазини - цената в един момент ще е еднаква и това си е нормално! Винаги ще е по-евтина в онлайн магазините, но това е друга тема.

"Хомогенни стоки" явно намекваш за монопола, значи в БГ-то сме имали условия на идеална конкуренция аз да не знам:).
Техномаркет не е ли верига на “К енд К Електроникс” ЕАД, а те не са ли основен вносител, не казвам на всичко но на голяма част от стоката си?
Технополис не са ли Видеолукс ЕООД, които също внасят голяма част?
 

Горе