Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Maverick

Well-Known Member
Имaм 2 сим кaрти с рaзлични номерa, кaто еднaтa я ползвaм сaмо зa приемaне нa рaзговори ( некa бъде кaртa номер 2) и нямaм безплaтни минути. Рaзговорите м/у 2те кaрти сa безплaтни. Кaртa номер едно имa безплaтни минути. Искaм дa ги пренaсочa към 3ти номер ( сегa нямa дa влизaм в подробности зa причинaтa). Въпросa ми е могa ли дa пренaсочa кaртa номер 2 към кaртa номер 1, a кaртa номер 1 към 3я номер? Тaкa нямa дa плaщaм допълнително aко някой ми звъни нa кaртa 2.
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Можеш. И няма телефон без тази опция, това е услуга на мрежата.
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

о този вид услуга е друга
аз имах предвид тела, ако му е с две сим карти и говори по едната, а на другата, ако му звънат да се пренасочи !
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Ако си на Глобул, пренасочването се заплаща независимо , че М/у двете карти разговорите са безплатни. При Мтел е безплатно. Виваком нямам идея.
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

о този вид услуга е друга
аз имах предвид тела, ако му е с две сим карти и говори по едната, а на другата, ако му звънат да се пренасочи !


Е тя е същата услуга?
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Ако си на Глобул, пренасочването се заплаща независимо , че М/у двете карти разговорите са безплатни. При Мтел е безплатно. Виваком нямам идея.


Ъ? И на каква тарифа, как се отчита?
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Е тя е същата услуга?

не е същата.Това си го прави телефона с неговия софтваре, не се допитваш до оператор .Кажи ми пренасочвания телефон звъни ли или не?Би трябвало да не звъни
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Зависи от настройката на мрежата, има различни варианти. За какъв телефон говорим, за такъв, чийто две карти за активни непрекъснато, или такъв, при който се редуват?
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

На мтел са ми картите и са на бизнес план. Би трябвало да няма такса при пренасочване от единия номер към другия.
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Ъ? И на каква тарифа, как се отчита?

Нямам идея на каква тарифа , но единствено Глобул правят този номер. Ползвам Мтел. Информацията ми е от форум на моб.оператор.
Питай 123 , но те са доста често назад с информацията. Предтекста за таксуването е, че това е услуга :)
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

правилен линк
няма безплатен обяд!
щото иде рече за една сим карта да ти се водят 2 номера
голям кеф:D
 
От: Питaне зa пренaсочвaне нa тел. Номер

Линкчето си е ОК, ма няма кой да чете. Пренасочванията се тарифират като изходящо обаждане и на същата тарифа като такова. Човекът е на бизнес план и обажданията между двете му карти са безплатни, такива ще бъдат и прехвърлянията.
Аз лично ползвам такъв вариант трета година и щях да съм забелязал, ако ми взимат пари за това.
 

Горе