Плъгин за категории и страници

danko6

Well-Known Member
Сложи този на един сайт https://wordpress.org/plugins/post-tags-and-categories-for-pages/ обаче изобщо не сработва, слагам категориите на страниците обаче като вляза в страницата постовете от съответната категория не се зареждат в страницата.

Препоръчайте метод при който, на дадена страница да закача съответна категория и всяка статия, която се публикува в тази категория да се добавя в съответната страница към която е вързана категорията :)

Благодаря предварително
 
Винаги съм бил зле настроен към плъгини, на които страницата им няма хедър картина и скриншотове. Но това си е мое чувство. :)

Я сега да видя дали съм те разбрал - искаш една страница да зарежда контента от определени категории (цели статии или под формата на тайтъл тъбмейл и дескришън)? И къде я искаш тази страница? Ако ще е част от менюто, направо прави с инклудване на линк с тайтъл и директен линк. ;)
 
От: Плъгин за категории и страници

Абе и аз не го приех сериозно, но пък има 40 000 тегления.
Еми трябва ми точно това имам 4 страници в менюто и искам всяка страница да я вържа с определена категория и като пиша дадена статия задавам и категорията и съответно статията се инсъртва директно в страницата на която съответства категорията.А това което предложи Blinky нищо не ми говори :D дай един туториал от youtube или нещо по простовато като обяснение :D
Аз не искам да ги добавя в менюто и после в сайта като се иде на страницата категориите да излизат в подменю на страницата ако ме разбра :D :D
 
Това не са много бате, имайки предвид, че е срещан проблем и всеки 3ти от 5 сайта ползва таз система в световен мащаб. :)

Значи моето предложение е вместо да са обикновени страници и да се опитваш да ги вържеш с категория, направо да изнесеш самата категория там. Във Външен вид -> Менюта, сместо да адваш страница, адваш от долното поле линк и тайтъл. Линкът е ясен, заглавието - предполагам името на категорията. Не е нужно да е сложно, като може да е просто. ;)


По-скоро е всяка страница представлява категорията, нали? :)
 
От: Плъгин за категории и страници

Не една страница и в нея има по 30 категории и искам в тази страница да се инсъртват всички постове от тези категории.
В краен случай ще направя 4 страници (изнесени от категориите) и статиите ще са само към тези 4 категории, което не ми се искаше исках да мога от всичките 30 категории да могат да се инсъртват :)
 
Еми щом е така, всички категории да минат под една обща, която да е и самата страница, така ще имаш една страница и постове-микс от от всичките 30 категории. ;) Така няма ли да стане. Все едно имаш Health (която ти е и тази страница) и подкатегориите в нея; Mens Health, Weight Loss, Womens Health,Mental Health .....

Ще се инсътват различни постове в Health (главната), но като отидеш на поста, чак тогава ще разбрах и коя е категорията.
 
От: Плъгин за категории и страници

От два дена се зверя на тоя пост и все още не мога да разбера какво ти трябва.

Та опитай се да ми/си отговориш на няколко въпроса
1. За чий са ти категории на страниците(page)? В самата идея на WP те page нямат таксономии, за това са постовете(post).
2. Това което си описал звучи като taxonomy archive. За чий не използваш post-ове и стандартните архиви?
 
От: Плъгин за категории и страници

Аз знам какво ми трябва ама аджеба как да го обясня :D и накрая снощи след бая тествания и мое зверене в постовете на Блинки го направих :D просто създадох 4 главни категории които закачих в менюто, а в раздела категории на тях им добавих по 30 подкатегории и всичко се нареди идеално.Натискаш си главната категория от менюто и ти зареждат статии от всичките 30 категории :D
 
От: Плъгин за категории и страници

Аз знам какво ми трябва ама аджеба как да го обясня :D и накрая снощи след бая тествания и мое зверене в постовете на Блинки го направих :D просто създадох 4 главни категории които закачих в менюто, а в раздела категории на тях им добавих по 30 подкатегории и всичко се нареди идеално.Натискаш си главната категория от менюто и ти зареждат статии от всичките 30 категории :D

Е аз за какво ти говоря, а ти "страници" :D

2. Това което си описал звучи като taxonomy archive. За чий не използваш post-ове и стандартните архиви?
 
Re: От: Плъгин за категории и страници

Аз знам какво ми трябва ама аджеба как да го обясня :D и накрая снощи след бая тествания и мое зверене в постовете на Блинки го направих :D просто създадох 4 главни категории които закачих в менюто, а в раздела категории на тях им добавих по 30 подкатегории и всичко се нареди идеално.Натискаш си главната категория от менюто и ти зареждат статии от всичките 30 категории :D

Значи е станало. И на мен целия проблем ми беше в разбирането на това, което искаш да направиш. :) Супер, че се е получило. ;)
 
От: Плъгин за категории и страници

И аз имам такъв проблем, ама искам да са страници.
За един проект ми трябва следното:
Страница със статично съдържание и под него постове от определени категории(гадното е че не е една категория, ама ще го мисля защото категориите и бездруго са много и ако трябва да добавям още за да ги комбинирам ще стане мазало). В архива няма съдържание и в моя случай с къстъм тема и разни шорткодове.
Има разни плъгини, но ще съм ви благодарна да ми препоръчате нещо изпробвано.
 
От: Плъгин за категории и страници

И аз имам такъв проблем, ама искам да са страници.
За един проект ми трябва следното:
Страница със статично съдържание и под него постове от определени категории(гадното е че не е една категория, ама ще го мисля защото категориите и бездруго са много и ако трябва да добавям още за да ги комбинирам ще стане мазало). В архива няма съдържание и в моя случай с къстъм тема и разни шорткодове.
Има разни плъгини, но ще съм ви благодарна да ми препоръчате нещо изпробвано.

Не ти трябват никакви плъгини. Елеметарно е

Вариант 1
Дъщерна тема. Пипане на archive template да показва category desription и статичното съдържание се записва там.

Вариант 2
Дъщерна тема. Създаване на page template, който да интегрира показването на постовете от архива за съответната категория. Бухаш си статичното съдържание в страницата а темплейта се грижи за показване на постовете.

И двете неща се правят за 15-20 минути.
 
Хм, това звучи сложно, но в интерес на истината решението е много просто.

Освен предложенията на Турбалана, можеш да направиш една категория Feature и всеки пост, който искаш да го добавяш и в нея, по този начин, плъгина или шорт кода ще дърпа последните 5 или както си ги нагласиш поста от обединяваща ги Feature - нали това е идеята? Да се зареждат последни постове от набор категории? Или?
 

Горе