Позволено ли е да се показват така рекламите на Google Adsense?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Искам да попитам нещо.. Понеже ми е много ограничено мястото, и НЯМА как да сложа разтояние на рекламите на Adsense и се получава ето такова нещо
adsm.png


Тоест.. двете реклами БУКВАЛНО са долепени 1 до друга...
Това против правилата на ад сенсе ли е?
Тоест трябва ли да има поне мааалко разтояние 1 от друга? Защото, ако трябва да има.. лошо.. ще трябва да търся алтернатива.

Поздрави,
Симеон
 
Предполагам няма проблем. Виждал съм го на Калдатата:

kaldata.png

Щом го правят, значи не би могло да има проблем. Но забележи, че е добре разграфено. Не се сливат, както е при теб в примера. Но изчакай и някой по-адванс там да се изкаже също. ;)
 
От: Re: Позволено ли е да се показват така рекламите на Google Adsense?

Предполагам няма проблем. Виждал съм го на Калдатата:

Виж файлът 4767

Щом го правят, значи не би могло да има проблем. Но забележи, че е добре разграфено. Не се сливат, както е при теб в примера. Но изчакай и някой по-адванс там да се изкаже също. ;)
По този начин могат да се направят както ти даваш линк. Аз имам дори няколко сайта, и така като са, не съм имал проблем. И на доста места съм ги виждал така.
Но сляти никога не съм ги виждал.. смисъл поне с МАЛКО място между тях.. И за това и тук писах и в официалният им форум.. ще изчакам да видим какво ще кажат..

П.С. Блинки, по това време се спи :lol:(уж)
 
Условието беше да има 10 или 20 пиксела разстояние, не помня колко точно. Ако го имаш - нямаш проблеми. Нека някой който на скоро им е чел ТОС-а, с по-добра памет от моята да се изкаже :)
 
От: Позволено ли е да се показват така рекламите на Google Adsense?

Много е тънка границата тука. Може да ги направиш така, но трябва да личи. че са реклами и да има малко разстояние между тях, както ти каза Томов. Миналата година един сайт така ми го отрязаха чумите. После махнах едната реклама, пуснах жалба и го върнаха.

Много хора допускат грешката да гледат как го правят големите сайтове, а не трябва. При гогле няма еднакъв аршин за всички издатели. Големите си правят каквото си искат и никой не ги закача. За малките няма прошка.
 
От: Позволено ли е да се показват така рекламите на Google Adsense?

Много хора допускат грешката да гледат как го правят големите сайтове, а не трябва. При гогле няма еднакъв аршин за всички издатели. Големите си правят каквото си искат и никой не ги закача. За малките няма прошка.

Има и нещо друго, което се пропуска, а от Гугъл са го написали - когато сайта е голям, получава специален статут, т.е. сайта може да договаря с Гугъл други условия за програмата си, които важат специално за него.
 
От: Позволено ли е да се показват така рекламите на Google Adsense?

Има и нещо друго, което се пропуска, а от Гугъл са го написали - когато сайта е голям, получава специален статут, т.е. сайта може да договаря с Гугъл други условия за програмата си, които важат специално за него.

Да, 20 000 000 импресии е мизата на месец и те броят за голям играч.
 
От: Позволено ли е да се показват така рекламите на Google Adsense?

Мисля, че 15 пиксела трябваше да има. Но ако бях на твое място бих сложил само една. Ще изкара повече пари. Пробвай двата варианта и виж кой е по-печеливш, но съм почти сигурен, че с една е по-добре. Когато потребителя има по-голям избор той по-рядко предприема действие, понеже изисква повече мисъл, а човешкия мозък по природа си има вграден мързел, тъй де ефективност при ползване на ресурси ;)
 

Горе